Jakmile dojde k narušení některé z funkcí jater, které není schopen žádný jiný orgán nahradit, začnou se objevovat problémy. Záchvat, absces, žlučníkové kameny, hepatitida, cirhóza a vrcholem je určitě nádorové onemocnění.
Játra reagují na psychické pochody, které jsou vlastně nevědomé. Jde o to, že člověk takové stavy potlačuje, nechce, aby si jich kdokoliv všiml. Pokud víte o někom, kdo má problémy s játry, při pozorování zjistíte, že takový člověk se vůbec nerozčiluje. Vůči urážkám se cítí bezbranný, bude je v podstatě ignorovat. Díky tomu, že vynakládá nesmírné úsilí k tomu, aby na sobě nedal znát žádné emoce, nechápe ty, kteří se nechají rozčílit či nad sebou jakkoliv ztratí kontrolu.
Lidé trpící problémy s játry si dělají příliš těžkou hlavu z toho, co se kolem nich odehrává. Trápí se místo toho, aby klidně trávili a přizpůsobili se situaci. Mají strach z následků a z případných ztrát. Vzhledem k obtížnému přizpůsobování se v nich tyto situace vyvolávají hněv a nespokojenost, soudí druhé a chtějí měnit dané situace. Chybí jim empatie a objevuje se touha po prosazení sebe sama. Následující vývoj událostí takového člověka většinou vystaví potupě. Protože člověk v sobě potlačuje zatrpklost a zármutek, tak místo jejich projevu a ventilace, dostane právě žlučníkový záchvat.
Lidská játra lapají všechny negativní emoce. Jsou ohniskem potlačeného hněvu a jím jsou též ohrožována. Ale též mají za úkol koordinaci některých životních funkcí. A z toho plyne i koordinace života. Dbejte na to, co je pro vás důležité, co ne, co můžete změnit a co ne.
Věřím, že pro některé z vás, v dnešní nelehké době, to může být návodem k tomu, aby našel činnosti, kterak si vykompenzovat omezení, stres a možná i nepříjemnou náladu a strach. Přeji všem čtenářům pevné zdraví, trpělivost a také optimismus.
Další zajímavé informace naleznete taky na naší Facebook stránce!