Zavolejte teď! 0900 700 650
Cena hovoru: 2 EUR/min
 
 
 

Tajemství z hlubin Země

O kameni, o kterém si dnes můžete přečíst, se říká, že se musí používat s velikou opatrností, protože dokáže člověka dovéct do minulých životů.

 

Tento kámen je v podstatě sklo. Je to sopečné sklo vzniklé z lávy, která je vystavena kontaktu s vodou a ochlazuje se takovou rychlostí, že jí není dovoleno během tak krátké doby zkrystalizovat. Vyskytuje se všude tam, kde docházelo k sopečné činnosti a pokud jde o barevnou škálu, existuje černý, hnědý a zelený. Jinak barevný je velkou výjimkou. Zkušenosti s ním měli již lidé v Mezopotámii. Používal se v podobě škrabek či nožů. Jihoameričtí indiáni jej používali nejen jako součást zbraní, ale i jako čarovný a léčebný kámen či rituální pomůcku, která umožnila proniknout do hrudního koše lidské oběti. Jmenuje se obsidián.

Velmi zajímavou informací je to, že obsidián je využíván v kardiochirurgii. A víte proč? Jelikož jeho ostří překoná i to nejkvalitnější ocelové ostří. A dokonce se hovoří o tom, že následná léčba po zákrocích je rychlejší. Rány se dobře hojí.

obsidián

Když přišly ke slovu technologie zpracovávající kovy, obsidián už nebyl tolik důležitý. Postupně se z něj stal materiál sloužící k výrobě šperků a dekorací. 

Ve šperkařství se stal obsidián v současné době docela oblíbeným kamenem. Avšak zasloužíme si pár informací, nosíme-li jej.

Zřejmě již tím, že láva na povrch Země vyvěrá z jejích hlubin, zrovna tak obsidián působí na hluboko uložené podvědomé záležitosti. S jeho pomocí můžeme vynést na povrch vše, co jsme z jakéhokoliv důvodu ukryly do nejzazšího koutu své duše. Je to skvělý průvodce na pouti k přemožení strachů a bloků, jichž se člověk potřebuje zbavit. Může pomoci odkrýt lidské talenty a nadání. Obsidián je také kamenem ochranným. Ochrání lidskou energii a zmírňuje psychické napětí. Opatrnosti však není nazbyt, pokud má člověk sklony k depresím. 

Obsidián lze použít i při fyzických obtížích. Je vhodný při detoxikaci organismu a je přírodním antibiotikem. Eliminuje artritické bolesti a problémy s klouby, lze jím posílit orgány odpovědné za zažívání.  

Až budete stát nad košíčkem s polodrahokamy a tento krásný černý kámen si vás „přitáhne“, neodolávejte mu. Zřejmě máte splnit nějaký úkol a tento magický kousek skla vám má být pomocníkem. A v tom případě se vůbec nemáte čeho bát.

 
Nejčtenější články

Víte, že…?

Má svůj domov ve středomoří. Ale kraje okolo Černého moře nebo v Asii se jím také mohou pochlubit. A pokud se týká střední Evropy a českých zemí, tak jih krásné Moravy nám ho také může poskytnout.

Více »

 
 
 

Další články

Symboly

Je tu však ještě něco jiného, co stojí za řeč. Máme zde i jiné symboly, které člověka provázejí. A pokud si jich všímá, mohou mu velmi usnadnit život.

Více »

Zázraky našich babiček

Jak rádi se vracíme ke kuchyním našich babiček či prababiček. Velmi se mi líbí, jak ve starých receptech nacházíme nejen klasickou relativně „těžkou“ stravu, ale také návody na osvěžení, oživení našich jídelníčků o něco, co nám dodává tolik potřebné vitamíny, minerály, enzymy...

Více »

 

Kouzla v nás

Kamarádka mne oslovila, že potřebuje „sparingpartnera“. Jelikož mne akce oslovila, souhlasila jsem. Bylo to velmi zajímavé, poučné a závěr sám lektor ohodnotil tak, že je sám překvapen, co se ten den odehrálo a kam nás to všechny zavedlo.

Více »

 

Medicínka

Žlučníkáři asi mít z tématu radost nebudou, ale já, ačkoliv žlučník již léta nemám, tak česnek miluji. Letní období zrovna nevybízí k užívání, přesto po něm sáhneme téměř denně. Při vaření, do pomazánek, do marinád atd. Doma je ve střední Asii a měl výsadní postavení.

Více »

 

Změň to!

Člověk je veden a vychováván od dětství k tomu, že je třeba stále něco dělat. Od úklidu, přes učení, zájmové aktivity a případně i takové ty činnosti, které nám mohou přinést užitek. Tak ženy něco šijí, pletou a muži kutí, opravují atd. Hlavně nezahálet, nelelkovat.

Více »

 
 
 
 

Nejlepší věštci

Nikita

Karty dělám 30 let. Mám mnoho zkušeností s lidmi, se kterými jsem během své praxe řešila velké množství ... Více

K dispozici Volejte teď

0900 700 650 - Linka: 792

0900 700 650 - 2 EUR/min

Isabela

Mám dar vidět věci a předvídat varování, se kterým mohu pomoci vám, i vašim mazlíčkům. Pomohu vám s ře... Více

K dispozici Volejte teď

0900 700 650 - Linka: 703

0900 700 650 - 2 EUR/min

Dagmarka

Volám sa Dagmarka a som narodená v znamení rýb a ascedent panna. Už od dectva mám vízie teda jasnozrívosť, v... Více

K dispozici Volejte teď

0900 700 650 - Linka: 898

0900 700 650 - 2 EUR/min

Jana Sofia

Jmenuji se Jana Sofia, narodila jsem se v Praze. Astrologií se zabývám již 20 let, tarotem více jak 10 let. Pův... Více

K dispozici Volejte teď

0900 700 650 - Linka: 448

0900 700 650 - 2 EUR/min