Zavolejte teď! 0900 700 650
Cena hovoru: 2 EUR/min
 
 
 

Tajemství z hlubin Země

O kameni, o kterém si dnes můžete přečíst, se říká, že se musí používat s velikou opatrností, protože dokáže člověka dovéct do minulých životů.

 

Tento kámen je v podstatě sklo. Je to sopečné sklo vzniklé z lávy, která je vystavena kontaktu s vodou a ochlazuje se takovou rychlostí, že jí není dovoleno během tak krátké doby zkrystalizovat. Vyskytuje se všude tam, kde docházelo k sopečné činnosti a pokud jde o barevnou škálu, existuje černý, hnědý a zelený. Jinak barevný je velkou výjimkou. Zkušenosti s ním měli již lidé v Mezopotámii. Používal se v podobě škrabek či nožů. Jihoameričtí indiáni jej používali nejen jako součást zbraní, ale i jako čarovný a léčebný kámen či rituální pomůcku, která umožnila proniknout do hrudního koše lidské oběti. Jmenuje se obsidián.

Velmi zajímavou informací je to, že obsidián je využíván v kardiochirurgii. A víte proč? Jelikož jeho ostří překoná i to nejkvalitnější ocelové ostří. A dokonce se hovoří o tom, že následná léčba po zákrocích je rychlejší. Rány se dobře hojí.

obsidián

Když přišly ke slovu technologie zpracovávající kovy, obsidián už nebyl tolik důležitý. Postupně se z něj stal materiál sloužící k výrobě šperků a dekorací. 

Ve šperkařství se stal obsidián v současné době docela oblíbeným kamenem. Avšak zasloužíme si pár informací, nosíme-li jej.

Zřejmě již tím, že láva na povrch Země vyvěrá z jejích hlubin, zrovna tak obsidián působí na hluboko uložené podvědomé záležitosti. S jeho pomocí můžeme vynést na povrch vše, co jsme z jakéhokoliv důvodu ukryly do nejzazšího koutu své duše. Je to skvělý průvodce na pouti k přemožení strachů a bloků, jichž se člověk potřebuje zbavit. Může pomoci odkrýt lidské talenty a nadání. Obsidián je také kamenem ochranným. Ochrání lidskou energii a zmírňuje psychické napětí. Opatrnosti však není nazbyt, pokud má člověk sklony k depresím. 

Obsidián lze použít i při fyzických obtížích. Je vhodný při detoxikaci organismu a je přírodním antibiotikem. Eliminuje artritické bolesti a problémy s klouby, lze jím posílit orgány odpovědné za zažívání.  

Až budete stát nad košíčkem s polodrahokamy a tento krásný černý kámen si vás „přitáhne“, neodolávejte mu. Zřejmě máte splnit nějaký úkol a tento magický kousek skla vám má být pomocníkem. A v tom případě se vůbec nemáte čeho bát.

 
Nejčtenější články
Mayské proroctví  v polovině naplnění

Mayské proroctví v polovině naplnění

Podle mayského kalendáře bude letošní rok mezníkem v životě lidstva.

Více »

 
 
 
 
 

Další články

Jako ... slunečnice

Jako ... slunečnice

Ano, dnes se stala námětem pro můj příspěvek pro vás. V letošním roce jsem si ji poprvé vysela na zahradě a vyrostly mi ze semínek nádherné exempláře, které mi dělají radost kdykoliv je vidím.

Více »

Lesní poklad

Lesní poklad

Lesní poklad, který mám nadevše ráda, je ovoce, které má téměř černou barvu a nalézáme jej v každém českém lese, ale také v mnoha českých zahradách. Jmenuje se ostružina. Podívejme se, jak široké uplatnění má.

Více »

 
Vždy a všude

Vždy a všude

Tančíte rádi? Víte, že je to přirozený lidský pohyb. A tímto tedy je myšlen tanec v různém pojetí. Pokud bychom hledali dobu vzniku souborů pohybu, kterým dnes říkáme tanec, museli bychom se vrátit do velmi hluboké minulosti.

Více »

 
Čarování

Čarování

Myšlenka je mocná čarodějka. Kouzlíme a čarujeme s ní každý den. Je to základní stavební prvek našich životů, který si vůbec neuvědomujeme. Myšlenka je vlastně matkou všech situací, které prožíváme.

Více »

 
Bohatství v lahvi

Bohatství v lahvi

Máme tady čas vinobraní a bohatství ukryté ve vinných hroznech se za krátký čas přemístí do sudů a lhaví. Víno se hodí nejen při úpravě, ale po skvělém obědě či večeři si můžeme dopřát a vychutnat lahvinku dobrého vína.

Více »

 
 
 
 

Nejlepší věštci

Večernice Astrologie Věštec

Večernice

Dokážu nahlédnout do budoucnosti i minulosti pomocí jasnozřivosti, astrologie, tarotových karet, a to do kterékoliv o...Více

K dispoziciVolejte teď

0900 700 650 - Linka:320

0900 700 650 - 2 EUR/min

Nikita Inspirující Věštec

Nikita

Karty dělám 30 let. Mám mnoho zkušeností s lidmi, se kterými jsem během své praxe řešila velké množství životních sit...Více

OdhlášenProsím, zavolejte později!

0900 700 650 - Linka:792

0900 700 650 - 2 EUR/min

Tyna Kyvadlo Věštec

Tyna

Výkladu karet se věnuji již několik let... Každý člověk je jiný, proto pro každého mám jiný způsob výkladu. Tím, že p...Více

OdhlášenProsím, zavolejte později!

0900 700 650 - Linka:364

0900 700 650 - 2 EUR/min

Leni Maria Přímočarý Věštec

Leni Maria

Pracuji s crowleyho tarotem, andělskými kartami, energiemi, numerologií a výkladem snů. Zabývám se poradenstvím v obl...Více

OdhlášenProsím, zavolejte později!

0900 700 650 - Linka:474

0900 700 650 - 2 EUR/min