Zavolejte teď! 0900 700 650
Cena hovoru: 2 EUR/min
 
 
 

Zaměřená pozornost

Neustále se mluví o pozitivním myšlení, ale víme, jak na to? Pozitivní myšlení neznamená to, že se budete celý den culit na své okolí jako někdo, kdo svůj rozum ztratil a je v nenávratnu. Ale budete používat své myšlenky k budování šťastného a spokojeného života.

 

Naše myšlenky vznikají z našich zkušeností nebo přesvědčení, které jsme získali od našich předků či okolní společnosti. Horko těžko se nám daří, když si uvědomíme, že přesvědčení a názory pro nás nejsou zrovna nejvhodnější. Že vnitřně máme naprosto odlišný názor. 

myšlenky

Současná situace je možná o cosi složitější, než byla před rokem či dvěma. Tíží nás mnohem více, než jenom nezaměstnanost, problémy s obtížně přizpůsobivými spoluobčany, názory na výši příjmů, běženci, ale možná i globální oteplování, lokální války a možný i pocit ohrožení světovou válkou a nyní je to nepřítel, kterého neznáme a navíc nevidíme. Naše myšlenky, i díky kolektivnímu vědomí, se spíše odvíjejí do negace. A zároveň si vůbec neuvědomujeme, že negativní myšlenky přitahují negativní situace.

Negativnost v našich životech, je vidět na každém kroku. Lidé se mračí, vzájemně se omezují, urážejí, o zdvořilosti se již téměř nemůžeme bavit. Kam se poděla mužská galantnost k ženám, uctivé chování mládí ke stáří, přednost ve dveřích či uvolnění místa, lidská ohleduplnost a soucit? No, to nechám na každém… nechť se ptá svého svědomí.

Avšak vidím zde jeden důležitý aspekt. A to jsou v podstatě výchovné vlivy na nejmladší generaci, na děti. Rodiče jsou vystresovaní, mají pocit, že neustále něco musí, děti mají v podstatě buď obrovský dril, protože se neustále „něco musí dělat“ nebo si dělají naprosto vše, co se jim zamane. Za nějaký čas rodiče nechápou, že s dítětem jsou potíže. A co s tím?

Jsem toho názoru, že je třeba najít zklidnění a srovnat si priority. V našich životech se s věkem mění i priority. A současná společnost má na prvním místě matérii – peníze, materiální bohatství, kariéru. Není se co divit, tlak ze všech stran je téměř nesnesitelný. Reklama, požadavky, konzum…. Bohužel aspekty jako je právě úcta, radost, rodinná sounáležitost, možnost vychutnávat si darů života, jimiž jsou i naše děti, zde máme obrovské rezervy. 

To naše myšlenky tvoří tu negaci, protože již ráno vstáváme s myšlenkou na to, že jdeme do jakési práce, která se nám nelíbí. Jít tam musíme, protože na zaplacení čekají účty, složenky, musíme jíst, bydlet, oblékat se, obouvat. Je toho více než hodně. Navíc jsou tu ještě pak nějaké ty požitky, touhy a přání. U dětí je to ještě horší, „on/a to má a já ne“. 

A jak z toho ven? Možná by stálo za to cíleně zaměřovat myšlenky, přehodnotit priority a zjistit, co ve svém životě vlastně chceme. Kdo ví, k jakému zjištění dojdeme a zda přinese nějaké změny do našich životů? 

 
 
Nejčtenější články

Víte, že…?

Má svůj domov ve středomoří. Ale kraje okolo Černého moře nebo v Asii se jím také mohou pochlubit. A pokud se týká střední Evropy a českých zemí, tak jih krásné Moravy nám ho také může poskytnout.

Více »

 
 
 

Další články

Tajemství z hlubin Země

O kameni, o kterém si dnes můžete přečíst, se říká, že se musí používat s velikou opatrností, protože dokáže člověka dovéct do minulých životů.

Více »

Symboly

Všechny známé geometrické symboly cosi vyjadřují. Některé lidé nosí v podobě různých amuletů či přívěsků pro štěstí, jiný je památeční nebo jen pro radost, některé mají i ochrannou funkci.

Více »

 

Zázraky našich babiček

Jak rádi se vracíme ke kuchyním našich babiček či prababiček. Velmi se mi líbí, jak ve starých receptech nacházíme nejen klasickou relativně „těžkou“ stravu, ale také návody na osvěžení, oživení našich jídelníčků o něco, co nám dodává tolik potřebné vitamíny, minerály, enzymy...

Více »

 

Kouzla v nás

Kamarádka mne oslovila, že potřebuje „sparingpartnera“. Jelikož mne akce oslovila, souhlasila jsem. Bylo to velmi zajímavé, poučné a závěr sám lektor ohodnotil tak, že je sám překvapen, co se ten den odehrálo a kam nás to všechny zavedlo.

Více »

 

Medicínka

Žlučníkáři asi mít z tématu radost nebudou, ale já, ačkoliv žlučník již léta nemám, tak česnek miluji. Letní období zrovna nevybízí k užívání, přesto po něm sáhneme téměř denně. Při vaření, do pomazánek, do marinád atd. Doma je ve střední Asii a měl výsadní postavení.

Více »

 
 
 
 

Nejlepší věštci

Nikita

Karty dělám 30 let. Mám mnoho zkušeností s lidmi, se kterými jsem během své praxe řešila velké množství ... Více

K dispozici Volejte teď

0900 700 650 - Linka: 792

0900 700 650 - 2 EUR/min

Dagmarka

Volám sa Dagmarka a som narodená v znamení rýb a ascedent panna. Už od dectva mám vízie teda jasnozrívosť, v... Více

K dispozici Volejte teď

0900 700 650 - Linka: 898

0900 700 650 - 2 EUR/min

Jana Sofia

Jmenuji se Jana Sofia, narodila jsem se v Praze. Astrologií se zabývám již 20 let, tarotem více jak 10 let. Pův... Více

K dispozici Volejte teď

0900 700 650 - Linka: 448

0900 700 650 - 2 EUR/min

Odhlášen Prosím, zavolejte později!

0900 700 650 - Linka: 917

0900 700 650 - 2 EUR/min