Zavolejte teď! 0900 700 650
Cena hovoru: 2 EUR/min
 
 
 

Rozdělení povinností

Pokud prožíváte dlouhodobý vztah a soužití v jedné domácnosti, velmi dobře znáte, jak je někdy náročné zvládnout všechny povinnosti. Děláte všechno sami nebo jste domluvení na vzájemné pomoci?

 

Nedávno jsem viděla starou českou komedii „Jestli jednou odejdu“. Je o pracující ženě, matce a manželce, která doma dělá vše sama. Všichni si na to zvykli – jak děti, tak manžel. Neváží si jí a dělají si z jejích stížností legraci. Jednoho dne se vyčerpaná a nedoceněná žena vzbouří a odejde. Vidíte se v tom, nebo znáte někoho blízkého, kdo v takovém stereotypu žije? Film byl sice ještě z dob „krále klacka“, ale i dnes se bohužel najdou vztahy, ve kterých je respekt na bodu mrazu, a podpora je jednou velkou neznámou. Jak to máte vy?

Rozdělení povinností

Sebeúcta a respekt

Tento příklad se týká většinou žen, ale najdou se i muži, kteří pod tlakem ženy dělají vše, aniž by byli docenění. Proto vnímejme problém obecně, týkat se totiž může každého. Manipulace a někdy i šikana bývají skrytým tabu mnoha domácností. Často ani ti, kterých se to týká, nevidí, že je něco špatně. 
 
Základem je fakt, zda si člověk váží sebe a dokáže pracovat a fungovat v domácnosti, ale i odpočívat a užít si své oblíbené aktivity. Pokud si nevážíte sebe, můžete se pro druhé roztrhat, dělat všem „služku“, ale druzí si vás nemusí vážit. Úcta vychází od nás samých, od toho, zda se máme zdravě rádi. Zároveň je ale na druhých, jestli jsou schopni si uvědomit své chování a ocenit, co pro ně někdo blízký dělá. Vždy se téma týká obou stran.

Domluva a podpora

Děláte vše sami? Existují lidé, kteří se velmi rádi „vezou“ ve své pohodlnosti a nenapadne je druhému pomoci. Jsou rádi obskakováni, cítí se jako „pánové všehomíra“ nebo „dámy zlatokopky“, nedocení vše, co děláte. Pokud to znáte, záleží také na vás, jaký život chcete žít. Nemusíte odcházet, stačí si dát pevné hranice. Pokud je na obou stranách ochota k vzájemné domluvě, stačí si vytvořit pravidla, jaké domácí povinnosti kdo bude pravidelně dělat. Někdo může vařit, druhý uklízet, někdo chodí s odpadky, jiný vytírá podlahu. Jeden platí účty, další se stará o děti nebo zvířata. Vždy jde o rovnováhu a dohodu, tak aby to vyhovovalo všem. Občas toto téma vyvolává hádky, ale je důležité nastavit si jasnou domluvu a dodržovat ji, což je základem respektu mezi manželi i jejich případnými dětmi. 
 
Važte si toho, co děláte, a inspirujte i vaše drahé polovičky nebo dětské odnože k tomu, aby rádi ocenili, co všechno máte na starosti. Věnujte se i sobě, svému zdraví a kráse, nebo zálibám. Stojíte za to, abyste vy i vaši blízcí žili v souladu.

 
Nejčtenější články

Víte, že…?

Má svůj domov ve středomoří. Ale kraje okolo Černého moře nebo v Asii se jím také mohou pochlubit. A pokud se týká střední Evropy a českých zemí, tak jih krásné Moravy nám ho také může poskytnout.

Více »

 
 
 

Další články

Tajemství z hlubin Země

O kameni, o kterém si dnes můžete přečíst, se říká, že se musí používat s velikou opatrností, protože dokáže člověka dovéct do minulých životů.

Více »

Symboly

Všechny známé geometrické symboly cosi vyjadřují. Některé lidé nosí v podobě různých amuletů či přívěsků pro štěstí, jiný je památeční nebo jen pro radost, některé mají i ochrannou funkci.

Více »

 

Zázraky našich babiček

Jak rádi se vracíme ke kuchyním našich babiček či prababiček. Velmi se mi líbí, jak ve starých receptech nacházíme nejen klasickou relativně „těžkou“ stravu, ale také návody na osvěžení, oživení našich jídelníčků o něco, co nám dodává tolik potřebné vitamíny, minerály, enzymy...

Více »

 

Kouzla v nás

Kamarádka mne oslovila, že potřebuje „sparingpartnera“. Jelikož mne akce oslovila, souhlasila jsem. Bylo to velmi zajímavé, poučné a závěr sám lektor ohodnotil tak, že je sám překvapen, co se ten den odehrálo a kam nás to všechny zavedlo.

Více »

 

Medicínka

Žlučníkáři asi mít z tématu radost nebudou, ale já, ačkoliv žlučník již léta nemám, tak česnek miluji. Letní období zrovna nevybízí k užívání, přesto po něm sáhneme téměř denně. Při vaření, do pomazánek, do marinád atd. Doma je ve střední Asii a měl výsadní postavení.

Více »

 
 
 
 

Nejlepší věštci

Nikita

Karty dělám 30 let. Mám mnoho zkušeností s lidmi, se kterými jsem během své praxe řešila velké množství ... Více

K dispozici Volejte teď

0900 700 650 - Linka: 792

0900 700 650 - 2 EUR/min

Dagmarka

Volám sa Dagmarka a som narodená v znamení rýb a ascedent panna. Už od dectva mám vízie teda jasnozrívosť, v... Více

K dispozici Volejte teď

0900 700 650 - Linka: 898

0900 700 650 - 2 EUR/min

Jana Sofia

Jmenuji se Jana Sofia, narodila jsem se v Praze. Astrologií se zabývám již 20 let, tarotem více jak 10 let. Pův... Více

K dispozici Volejte teď

0900 700 650 - Linka: 448

0900 700 650 - 2 EUR/min

Odhlášen Prosím, zavolejte později!

0900 700 650 - Linka: 917

0900 700 650 - 2 EUR/min