Zavolejte teď! 0900 700 650
Cena hovoru: 2 EUR/min
 
 
 

Základní pojmy numerologie

Numerologii považujeme hlavně za prostředek sebepoznávání. V našem seriálu se seznámíme s nejdůležitějšími základními pojmy numerologie a též i s významem čísel od 1 do 9.

 

Existuje mnoho systémů numerologie pocházejících z různých dob a kultur. Jeden z nejznámějších z nich pochází jako děditsví od antického řeckého filozofa Pytagora. Nejvíce systémů se zabývá jen s jednocifernými čísly: do té doby se vícemístná čísla zjednodušují, pokud se jako konečný výsledek nedostane jedno jednociferné číslo.

Osudové číslo a osobní rok

Osudové číslo dostaneme součtem čísel našeho datumu narození (den, měsíc, rok). (příklad : 04.08.1971 = 3+0 = 3). Osudové číslo poukazuje především na to, co může být v našem životě naším prvořadým posláním, úlohou. Jakou cestu nám určil osud? V jakých rolích najdeme své místo na světě nejvhodněji? Jakých chyb se v našem životě dopustíme?

Číslo roku v porovnání s číslem osudovým nám dává na vědomí, s čím můžeme počítat v daném roku, co se snámi uděje, respektive co musíme vykonat k tomu, abychom dosáhli své cíle. Pytagorův systém rozděluje lidský život na devítiletété periody. Vycházejíc z toho, to číslo, které označuje daný rok odpovídá některému úseku devítileté časové etapy. Když se například nacházíme v 1. roce, vyplatí se začít mnoho nových věcí, vyzkoušet nové cesty, je to totiž rok nového početí, obnovení. Úsek roku 9. je zase dobou ponaučení, rekapitulace, tehdy se ukáže, zda jsme v uplynulé etapě vykonávali své věci dobře, anebo špatně, zda-li jsme si vytýčili ty správné cíle a zda se tyto podařilo uskutečnit, anebo ne.

Je důležité, aby se osobní rok počítal ode dne narození po den narození, tedy provádějme výpočet s tím letopočtem, ve kterém jsme naposledy oslavovali své narozeniny. Tento rok připočítejme místo roku svého narození ke dni a měsíci svého narození. Dbejme i na to, že zde neprovádíme součet s jednomístnými čísly, jako tomu bylo předtím, ale po dvoumístných číslech, tedy dejme tomu v případě roku 2012 počítáme s 20+12! (u dřívějšího případu : 04.08.1971 → 04.08.2012 = 20+12+8+4 = 44 = 8) 

Osudové číslo

Podobně, jak naši osobnost charakt

 
Podobné články

NICHOLAS FLAMEL, nesmrtelný alchymista

Kdo byl tento muž, o němž se vypráví pohádkové příběhy?

Více »

 

Řeč symbolů 03

Je mnoho způsobů, jak si zlepšit život pomocí magie.

Více »

 
 
Nejčtenější články

Víte, že…?

Má svůj domov ve středomoří. Ale kraje okolo Černého moře nebo v Asii se jím také mohou pochlubit. A pokud se týká střední Evropy a českých zemí, tak jih krásné Moravy nám ho také může poskytnout.

Více »

 
 
 

Další články

Tajemství z hlubin Země

O kameni, o kterém si dnes můžete přečíst, se říká, že se musí používat s velikou opatrností, protože dokáže člověka dovéct do minulých životů.

Více »

Symboly

Všechny známé geometrické symboly cosi vyjadřují. Některé lidé nosí v podobě různých amuletů či přívěsků pro štěstí, jiný je památeční nebo jen pro radost, některé mají i ochrannou funkci.

Více »

 

Zázraky našich babiček

Jak rádi se vracíme ke kuchyním našich babiček či prababiček. Velmi se mi líbí, jak ve starých receptech nacházíme nejen klasickou relativně „těžkou“ stravu, ale také návody na osvěžení, oživení našich jídelníčků o něco, co nám dodává tolik potřebné vitamíny, minerály, enzymy...

Více »

 

Kouzla v nás

Kamarádka mne oslovila, že potřebuje „sparingpartnera“. Jelikož mne akce oslovila, souhlasila jsem. Bylo to velmi zajímavé, poučné a závěr sám lektor ohodnotil tak, že je sám překvapen, co se ten den odehrálo a kam nás to všechny zavedlo.

Více »

 

Medicínka

Žlučníkáři asi mít z tématu radost nebudou, ale já, ačkoliv žlučník již léta nemám, tak česnek miluji. Letní období zrovna nevybízí k užívání, přesto po něm sáhneme téměř denně. Při vaření, do pomazánek, do marinád atd. Doma je ve střední Asii a měl výsadní postavení.

Více »

 
 
 
 

Nejlepší věštci

Nikita

Karty dělám 30 let. Mám mnoho zkušeností s lidmi, se kterými jsem během své praxe řešila velké množství ... Více

K dispozici Volejte teď

0900 700 650 - Linka: 792

0900 700 650 - 2 EUR/min

Dagmarka

Volám sa Dagmarka a som narodená v znamení rýb a ascedent panna. Už od dectva mám vízie teda jasnozrívosť, v... Více

K dispozici Volejte teď

0900 700 650 - Linka: 898

0900 700 650 - 2 EUR/min

Jana Sofia

Jmenuji se Jana Sofia, narodila jsem se v Praze. Astrologií se zabývám již 20 let, tarotem více jak 10 let. Pův... Více

K dispozici Volejte teď

0900 700 650 - Linka: 448

0900 700 650 - 2 EUR/min

Tama

Vešteniu a numerologii sa venujem 13 rokov, od detstva, mám danost predvidať vdaka tretiemu oku, ktore sa mi neuza... Více

Odhlášen Prosím, zavolejte později!

0900 700 650 - Linka: 890

0900 700 650 - 2 EUR/min