Zavolejte teď! 0900 700 650
Cena hovoru: 2 EUR/min
 
 
 

Věk Vodnáře

V minulých letech bylo ezoterických kruzích stále častěji slyšet, že v dějinách lidstva probíhá epochální změna. Z hlediska astrologie to znamená, že přestupujeme z epochy Ryb do cyklu Vodnáře.

 

Různí se názory, zda k této změně již došlo nebo zda ještě stále prožíváme roky přeměn. Důvodem toho je, že přesné trvání světových epoch, jejich začátek a konec lze stanovit pouze přibližně.

Světový rok a světový měsíc

Celková oběhová dráha Země okolo Slunce se v astrologii nazývá světovým rokem nebo precesním cyklem. Pod pojmem precese je ve hvězdářství rozuměno posunutí zemské osy – v důsledku gravitačního působení Měsíce a Slunce. To je tedy důvodem toho, proč lze pouze odhadnout , kdy zemská osa vstoupí do následujícího znamení zvěrokruhu.

Časový úsek celého cyklu trvá 25920 let, což po rozdělení na 12 rovnoměrných částí činí, že časové období světové epochy trvá zhruba 2160 let. Doposud jsme hovořili v dějinách lidstva o sedmi světových epochách (Lev, Rak, Blíženci, Býk, Beran, Ryby, Vodnář). K první epoše, již panoval Lev (cca. 10000 před n.l. –8000 před n.l.), se váží jeskynní kresby a používání ohně. Starověká řecká a římská civilizace spadá do epochy Berana (přibližně 2000 před n.l. – 0 n.l.). Momentálně přestupujme z epochy Ryb do věku Vodnáře, ale je možné i to, že ke změně už došlo a že do věku Vodnáře jsme už přestoupili.

Z Ryb do Vodnáře

I když se o časovém zlomu přestupu názory liší (je zřejmé, že k tomu nedochází z jednoho dne na druhý), mnozí jsou ochotni souhlasit s tím, že věk Ryb (přibližně 0 n.l. - 2000), který se v západním světě zapsal všeobecně panováním křesťanství, bude nyní přepsán novou názorovou filozofií, filozofií New Age , která namísto víry poskytuje prostor spirituálnímu, ezoterickému zaměření.

Podle zastánců New Age – v protikladu s epochou Ryb, kterou charakterizovala uzavřená, hierarchická společnost a světový názor založený na křesťanství – v epoše Vodnáře bude dominovat osobní svoboda a (namísto orientace soustředěné na Boha) svět , v jehož středu pozornosti bude člověk. Všechno toto harmonizuje i se základními vlastnostmi hvězdného znamení Vodnáře. Vodnář je nezávislé

 
Podobné články

NICHOLAS FLAMEL, nesmrtelný alchymista

Kdo byl tento muž, o němž se vypráví pohádkové příběhy?

Více »

 

Řeč symbolů 03

Je mnoho způsobů, jak si zlepšit život pomocí magie.

Více »

 
 
Nejčtenější články

Víte, že…?

Má svůj domov ve středomoří. Ale kraje okolo Černého moře nebo v Asii se jím také mohou pochlubit. A pokud se týká střední Evropy a českých zemí, tak jih krásné Moravy nám ho také může poskytnout.

Více »

 
 
 

Další články

Tajemství z hlubin Země

O kameni, o kterém si dnes můžete přečíst, se říká, že se musí používat s velikou opatrností, protože dokáže člověka dovéct do minulých životů.

Více »

Symboly

Všechny známé geometrické symboly cosi vyjadřují. Některé lidé nosí v podobě různých amuletů či přívěsků pro štěstí, jiný je památeční nebo jen pro radost, některé mají i ochrannou funkci.

Více »

 

Zázraky našich babiček

Jak rádi se vracíme ke kuchyním našich babiček či prababiček. Velmi se mi líbí, jak ve starých receptech nacházíme nejen klasickou relativně „těžkou“ stravu, ale také návody na osvěžení, oživení našich jídelníčků o něco, co nám dodává tolik potřebné vitamíny, minerály, enzymy...

Více »

 

Kouzla v nás

Kamarádka mne oslovila, že potřebuje „sparingpartnera“. Jelikož mne akce oslovila, souhlasila jsem. Bylo to velmi zajímavé, poučné a závěr sám lektor ohodnotil tak, že je sám překvapen, co se ten den odehrálo a kam nás to všechny zavedlo.

Více »

 

Medicínka

Žlučníkáři asi mít z tématu radost nebudou, ale já, ačkoliv žlučník již léta nemám, tak česnek miluji. Letní období zrovna nevybízí k užívání, přesto po něm sáhneme téměř denně. Při vaření, do pomazánek, do marinád atd. Doma je ve střední Asii a měl výsadní postavení.

Více »

 
 
 
 

Nejlepší věštci

Nikita

Karty dělám 30 let. Mám mnoho zkušeností s lidmi, se kterými jsem během své praxe řešila velké množství ... Více

K dispozici Volejte teď

0900 700 650 - Linka: 792

0900 700 650 - 2 EUR/min

Dagmarka

Volám sa Dagmarka a som narodená v znamení rýb a ascedent panna. Už od dectva mám vízie teda jasnozrívosť, v... Více

K dispozici Volejte teď

0900 700 650 - Linka: 898

0900 700 650 - 2 EUR/min

Jana Sofia

Jmenuji se Jana Sofia, narodila jsem se v Praze. Astrologií se zabývám již 20 let, tarotem více jak 10 let. Pův... Více

K dispozici Volejte teď

0900 700 650 - Linka: 448

0900 700 650 - 2 EUR/min

Tama

Vešteniu a numerologii sa venujem 13 rokov, od detstva, mám danost predvidať vdaka tretiemu oku, ktore sa mi neuza... Více

Odhlášen Prosím, zavolejte později!

0900 700 650 - Linka: 890

0900 700 650 - 2 EUR/min