Zavolejte teď! 0900 700 650
Cena hovoru: 2 EUR/min
 
 
 

Třetí oko

Podle budhistické tradice a tradice hindu se naše takzvané „třetí oko”nachází uprostřed čela, mezi obočím a napájí se na něho šestá čakra, čakra čela, anebo čakra třetího oka.

 

Podle spirituálního mýšlení je stejně jako naše oko i ono nějakým druhem smyslového ústrojí, jen právě není způsobilé pro vnímání fyzikální, ale duševní, nadsmyslové: je smyslovým ústrojím intuice, předpovídání budoucnosti, telepatie atd. Podle budhistických představ má třetí oko každý, jen ne každý se ho naučil používat. Lze ho vyvíjet a zušlechťovat stejně jako i ostatní smyslová ústrojí. Mnoho meditačních cvičení se právě vyloženě zaměřuje na to, aby se otevřelo třetí oko.

Třetí oko

Jedno jednoduché vizuální cvičení

Představme si před sebe barvu oblohy těsně po zapadnutí slunka. Tento fialový, indigový odstín je barvou čakry třetího oka. Představme si, že tato barva proudí z našeho čela jako oblak energie.

Když tuto barvu vidíme již dosti ostře před sebou, pak ji v myšlenkách začněme pomalu míchat. Kroužíme obdobně, jako bychom míchali barevnou tekutinu ve velké míse stále rychlejšími pohyby, v protisměru s chodem hodinovýchi ručiček. Představme si, že proudí již tak rychle, že z něho vznikne světlý, energetický vír pomerančové barvy. Nyní je čakra otevřena a můžeme ji naplnit energií.

Při naplňování čakry se koncentrujme na dýchání. Pře každém nadechnutí si představme, že tento vířící barevný světelný vír nacházející se ve středu našeho čela se stále více nasycuje bílým světlem. Pokud cvičení provádíme dobře, budeme pociťovat teplo. Nejdříve jen mezi obočím, pak vycházejíc odtud se teplo rozproudí po celém naším těle. Tehdy jsme naši čakru naplnili.

Když je to hotové, představme si, že se tento rychlý pohyb stále více zpomaluje, až se zastaví a barva víru zbledne. Tímto jsme čakru uzavřeli a naše meditace dospěla ke konci.

 
Podobné články
NICHOLAS FLAMEL, nesmrtelný alchymista

NICHOLAS FLAMEL, nesmrtelný alchymista

Kdo byl tento muž, o němž se vypráví pohádkové příběhy?

Více »

 
Řeč symbolů 03

Řeč symbolů 03

Je mnoho způsobů, jak si zlepšit život pomocí magie.

Více »

 
 
Nejčtenější články
Rodičovský horoskop

Rodičovský horoskop

Znamení, ve kterém jste se narodili stanovuje, jací rodiče budete!

Více »

 
 
 
 
 

Další články

Směrovka

Směrovka

Dnes již věřím, že máme na světě jakýsi úkol všichni. A tím úkolem je, abychom žili na Zemi v lásce a štěstí. Jak toho dosáhnout je mi však zatím trochu záhadou, protože se lidé honí za penězi, slávou a mocí. A těch mocných, bohatých a zajištěných je na světě stále velmi málo.

Více »

Nápověda

Nápověda

Cítíte nervozitu, chodíte po bytě a nevíte, co byste? Nejčastěji skončíte přede dveřmi lednice. Je plná, nic si nevyberete? Sáhnete vedle do špajzky a dopadnete stejně? Nebo máte pro změnu chuť stále na něco konkrétního?

Více »

 
Lejstro

Lejstro

Loni jsem obdržela „lejstro“. Bohužel to, co chci dělat, se bez něj v současné společnosti neobejde. Naše životy jsou plné různých vysvědčení, osvědčení, dokladů, diplomů, certifikátů a především - mají to správné razítko.

Více »

 
Váháte?

Váháte?

Téměř většina lidí, častěji tedy ženy, někdy i každé ráno, propadají panice, když vybírají v šatníku svršky pro daný den nebo v případě, že se mají účastnit nějaké akce. Jak víme, barvy působí na lidské emoce a psychiku, tak proč toho nevyužít?

Více »

 
Další nevyrostou

Další nevyrostou

Chrup je velmi důležitou součástí lidského těla. Kromě toho, že je důležitým nástrojem při požívání potravin, bychom měli mít na paměti, že mají spojení s vnitřními orgány a také mohou pomoci s diagnostikou různých nemocí na úrovni psychosomatiky.

Více »

 
 
 
 

Nejlepší věštci

Dagmarka Soucitný Věštec

Dagmarka

Volám sa Dagmarka a som narodená v znamení rýb a ascedent panna. Už od dectva mám vízie teda jasnozrívosť, vidím auru...Více

K dispoziciVolejte teď

0900 700 650 - Linka:898

0900 700 650 - 2 EUR/min

Sandra Kyvadlo Věštec

Sandra

Chcete spokojeně žít a užívat si? NEDAŘÍ SE VÁM ZHUBNOUT ? ZARUČENĚ VÁM PORÁDIM Z VLASTNÍ ZKUŠENOSTI!JSEM TOHO ZÁŘNÝM...Více

K dispoziciVolejte teď

0900 700 650 - Linka:346

0900 700 650 - 2 EUR/min

Nikita Inspirující Věštec

Nikita

Karty dělám 30 let. Mám mnoho zkušeností s lidmi, se kterými jsem během své praxe řešila velké množství životních sit...Více

OdhlášenProsím, zavolejte později!

0900 700 650 - Linka:792

0900 700 650 - 2 EUR/min

OdhlášenProsím, zavolejte později!

0900 700 650 - Linka:917

0900 700 650 - 2 EUR/min