Zavolejte teď! 0900 700 650
Cena hovoru: 2 EUR/min
 
 
 

Co se něco přiučit?

Vznik tarotu není přesně historicky podchycen, ale má se obecně za to, že vznikl ve starém Egyptě. Tato verze byla přijata přes to, že tarot obsahuje širokou škálu symbolů, z nichž některé pocházejí i z Asie. Skládá se z velké a malé arkány, přičemž každá z nich má svůj důvod vzniku a za pozornost stojí i samotné slovo TAROT se svými významy – kolo, zákon.

 

Aby se v tom jeden vyznal! Co historik či vědec, to názor. O dějinách hracích karet a jejich užívání ke hře a výkladům je mnoho dostupných materiálů. Dokonce se v nich dovídáme, že hra v karty svého času byla dokonce úředně zakazována. Všechny zdroje se však shodují v názoru, že nikdo přesně neví, kde se v Evropě karty vzaly, kdo a odkud je přinesl. Jejich první výskyt se odhaduje na 14. století, ale byly objeveny i starší zmínky či dokonce hrací listy – Čína, Indie. 

tarot

Od té doby karty, ostatně jako vše v lidské společnosti, doznaly obrovských změn. A nemusíme hovořit pouze o tarotech. Máme karty na kanastu, na mariáš, se kterými již docela malé děti hrají notoricky známou hru Prší. Dnes máme možnost si vybrat i z nepřeberného množství tarotových souborů. Nejenže jsou tu tradiční karty Crowlyho tarotu, ale objevují se nové a nové. Téměř všechny jsou nádherně výtvarně zpracované a rozšiřují se řady těch, které umění výkladů karet oslovuje. Osho zen tarot, Tarot keltských draků, Thothův tarot, Andělský tarot atd. 

Velká arkána má 21 karet, což si může zjistit každý prohlídkou jakékoliv sady. Každá z karet může představovat naši životní situaci, v níž se nacházíme za předpokladu, že budeme s kartami pracovat. Mně jde o něco jiného. Oslovila mne vysoká podobnost lidských povah právě s kartami velké arkány. Vychází se tedy z data narození, numerologie a tarotu. Fascinuje mě, jak jsou lidé udivení, když jim řeknu jejich vlastnosti, hovořím o jejich chování, přičemž je vůbec neznám. Přes prvopočáteční rozpaky nakonec stejně přiznají, že to všechno je tak, jak bylo řečeno. Vše korunováno dotazem: „Jak to víte?“ Často je to skvělý start ke změnám v životě. Především jde o upřímnost k sobě samému, kde máme jako lidstvo obrovské nedostatky. 

Pokud si uděláme malou ukázku, tak to může vypadat následovně. V numerologii, pokud sečteme datum narození, dojdeme k tzv. životnímu číslu. Dejme tomu, že vyšlo číslo 4. V numerologii to znamená, že nositel tohoto životního čísla je fyzicky zdatná osoba, věnuje se především takovým činnostem, kde svou sílu uplatní, svých úspěchů dosáhne především díky své píli a trpělivosti. Tento člověk je praktický, konzervativní, nemá rád změny, ale na druhou stranu nesnáší monotónnost. Ve velké arkáně číslo 4 odpovídá Císaři. Na první pohled se vše v podstatě shoduje s numerologií, ale je třeba sledovat jak kladné tak i záporné vlastnosti. Ale ani to nestačí. Z data narození, kromě toho, že jsme spočítali životní číslo, můžeme poznat i to, zda Císař vládne „správně“, spravedlivě vládne především sám sobě nebo je to tyran a uzurpátor, který jen druhé využívá a manipuluje. Den, měsíc a rok každé zvlášť ovlivňuje životní číslo opět z hlediska čísel velké arkány tarotu a může nám odhalit základní povahu člověka, který sedí před námi. Nejen, že je to zábavné, ale i nápomocné právě pro další kroky k sebeuzdravování. Učme se pro vlastní dobro, pro dobro nás všech. Hodně radosti a úspěchů při studiu!

 
Nejčtenější články
Pivo a jeho účinky na zdraví

Pivo a jeho účinky na zdraví

„Jed od léku odlišuje pouze podávané množství.“ Paracelsus. Již několikrát bylo dokázáno, že určité množství alkoholu není pro organismus škodlivé, ale přímo zdravé.

Více »

 
 
 
 
 

Další články

Čaroděj je v každém z nás

Čaroděj je v každém z nás

Své šamany měly, mají a asi i do budoucna budou mít nějakým způsobem všechny světové kultury, národy, ale možná i obce, města. Je jedno, jak se jim říkalo nebo říká, jestli chodí v obleku nebo v nalezeném kabátě. Zda je to mladá vzdělaná žena či babička kamaráda vašeho dítěte, stařenka se šátkem na hlavě. Spojují je určité zájmy - dobro pro člověka, pro svět a především pro přírodu. Zdraví, spokojenost a láska.

Více »

Velký a Vítězný

Velký a Vítězný

Jaký je rozdíl mezi únorem teď a před třiceti lety? Je teplejší, rozhodně uspěchanější, slavíme Valentýna. Pro někoho je únor Suchý, ale hlavně, že není Velký!

Více »

 
Malý tělocvik

Malý tělocvik

U lidí, kteří meditují nebo cvičí v určitých polohách, si můžeme všimnout zvláštních poloh rukou či jenom prstů. Těmto spojením se říká mudry a jsou součástí cvičení jógy.

Více »

 
Záhada a síla měsíčního kamene

Záhada a síla měsíčního kamene

Měsíční kámen je spojený s ženou, plodností a budoucností. Jeho mléčný svit ovlivňuje zdraví i emoce, Síla měsíce měla zejména pro východní kultury až posvátný význam.

Více »

 
Vizitka

Vizitka

Nehty, aniž bychom si toho zvláště všímali, jsou našimi vizitkami. Ruce jsou nejen pracovním nástrojem, ale ruku podáme při pozdravu, pohladíme, obejmeme díky nim, píšeme… prostě jsou v kursu. Pěstěné nehty jsou ozdobou každé ruky.

Více »

 
 
 
 

Nejlepší věštci

Pepik Inspirující Věštec

Pepik

Duchovní cestou kráčím od své dospělosti.Pracuji s Andělským tarotem a s kyvadlem. S láskou a pokorou jsem připraven ...Více

OdhlášenProsím, zavolejte později!

0900 700 650 - Linka:321

0900 700 650 - 2 EUR/min

Nikita Inspirující Věštec

Nikita

Karty dělám 30 let. Mám mnoho zkušeností s lidmi, se kterými jsem během své praxe řešila velké množství životních sit...Více

OdhlášenProsím, zavolejte později!

0900 700 650 - Linka:792

0900 700 650 - 2 EUR/min

Leni Maria Přímočarý Věštec

Leni Maria

Pracuji s crowleyho tarotem, andělskými kartami, energiemi, numerologií a výkladem snů. Zabývám se poradenstvím v obl...Více

OdhlášenProsím, zavolejte později!

0900 700 650 - Linka:474

0900 700 650 - 2 EUR/min

Zoran Inspirující Věštec

Zoran

Život môže byť ťažký. Niektoré dni môžu byť naozaj drsné, ale musíme sa snažiť na to, aby sme každý deň skončili s po...Více

OdhlášenProsím, zavolejte později!

0900 700 650 - Linka:523

0900 700 650 - 2 EUR/min