Zavolejte teď! 0900 700 650
Cena hovoru: 2 EUR/min
 
 
 

Co se něco přiučit?

Vznik tarotu není přesně historicky podchycen, ale má se obecně za to, že vznikl ve starém Egyptě. Tato verze byla přijata přes to, že tarot obsahuje širokou škálu symbolů, z nichž některé pocházejí i z Asie. Skládá se z velké a malé arkány, přičemž každá z nich má svůj důvod vzniku a za pozornost stojí i samotné slovo TAROT se svými významy – kolo, zákon.

 

Aby se v tom jeden vyznal! Co historik či vědec, to názor. O dějinách hracích karet a jejich užívání ke hře a výkladům je mnoho dostupných materiálů. Dokonce se v nich dovídáme, že hra v karty svého času byla dokonce úředně zakazována. Všechny zdroje se však shodují v názoru, že nikdo přesně neví, kde se v Evropě karty vzaly, kdo a odkud je přinesl. Jejich první výskyt se odhaduje na 14. století, ale byly objeveny i starší zmínky či dokonce hrací listy – Čína, Indie. 

tarot

Od té doby karty, ostatně jako vše v lidské společnosti, doznaly obrovských změn. A nemusíme hovořit pouze o tarotech. Máme karty na kanastu, na mariáš, se kterými již docela malé děti hrají notoricky známou hru Prší. Dnes máme možnost si vybrat i z nepřeberného množství tarotových souborů. Nejenže jsou tu tradiční karty Crowlyho tarotu, ale objevují se nové a nové. Téměř všechny jsou nádherně výtvarně zpracované a rozšiřují se řady těch, které umění výkladů karet oslovuje. Osho zen tarot, Tarot keltských draků, Thothův tarot, Andělský tarot atd. 

Velká arkána má 21 karet, což si může zjistit každý prohlídkou jakékoliv sady. Každá z karet může představovat naši životní situaci, v níž se nacházíme za předpokladu, že budeme s kartami pracovat. Mně jde o něco jiného. Oslovila mne vysoká podobnost lidských povah právě s kartami velké arkány. Vychází se tedy z data narození, numerologie a tarotu. Fascinuje mě, jak jsou lidé udivení, když jim řeknu jejich vlastnosti, hovořím o jejich chování, přičemž je vůbec neznám. Přes prvopočáteční rozpaky nakonec stejně přiznají, že to všechno je tak, jak bylo řečeno. Vše korunováno dotazem: „Jak to víte?“ Často je to skvělý start ke změnám v životě. Především jde o upřímnost k sobě samému, kde máme jako lidstvo obrovské nedostatky. 

Pokud si uděláme malou ukázku, tak to může vypadat následovně. V numerologii, pokud sečteme datum narození, dojdeme k tzv. životnímu číslu. Dejme tomu, že vyšlo číslo 4. V numerologii to znamená, že nositel tohoto životního čísla je fyzicky zdatná osoba, věnuje se především takovým činnostem, kde svou sílu uplatní, svých úspěchů dosáhne především díky své píli a trpělivosti. Tento člověk je praktický, konzervativní, nemá rád změny, ale na druhou stranu nesnáší monotónnost. Ve velké arkáně číslo 4 odpovídá Císaři. Na první pohled se vše v podstatě shoduje s numerologií, ale je třeba sledovat jak kladné tak i záporné vlastnosti. Ale ani to nestačí. Z data narození, kromě toho, že jsme spočítali životní číslo, můžeme poznat i to, zda Císař vládne „správně“, spravedlivě vládne především sám sobě nebo je to tyran a uzurpátor, který jen druhé využívá a manipuluje. Den, měsíc a rok každé zvlášť ovlivňuje životní číslo opět z hlediska čísel velké arkány tarotu a může nám odhalit základní povahu člověka, který sedí před námi. Nejen, že je to zábavné, ale i nápomocné právě pro další kroky k sebeuzdravování. Učme se pro vlastní dobro, pro dobro nás všech. Hodně radosti a úspěchů při studiu!

 
Nejčtenější články
Řeč symbolů 08 - Magická geometrie: Trojúhelník

Řeč symbolů 08 - Magická geometrie: Trojúhelník

Každý trojúhelník má, jak známo, tři strany a tři vrcholy, symbolizuje 

Více »

 
 
 
 
 

Další články

 Svatováclavská vinice

Svatováclavská vinice

Kvalitu vína na Cecemínu zaručovaly od pradávna slunečné jihozápadní svahy. První keříky vinné révy tu nechala vysadit kněžna Ludmila, babička Svatého Václava – určitě i skvělý tip na podzimní výlet!

Více »

Podzimní krása z domácí spižírny

Podzimní krása z domácí spižírny

Slunce žár, chlorovaná voda, mořská sůl i vítr z hor vlasům ani pleti v létě moc nepřidaly. Snadno doma připravíte zábaly, masky i peeling. Vyjděte krásné do podzimních dnů!

Více »

 
Veselá kytka

Veselá kytka

Bylina, která je předmětem kontroverzních názorů. Bylina, která je zařazena mezi návykové drogy. Bylina, o které se hovoří v superlativech ve vztahu ke zdraví. A pro dnešek veselá kytka.

Více »

 
Tajemství prstů

Tajemství prstů

Dříve by nikoho nenapadlo, že prst nám toho může celkem hodně prozradit. Ať již jde o otázky lidského zdraví nebo emocí. Každý z prstů má na starosti něco, co je nedílnou součástí našeho života a může nám být nápomocný nejen v diagnostice.

Více »

 
Používáte je?

Používáte je?

Že nevíte co? Tak vám to osvětlím. V případě, že je zapálíte, tak prospějete svému zdraví. A řeč je o použití tělových a ušních svící.

Více »

 
 
 
 

Nejlepší věštci

Nikita Inspirující Věštec

Nikita

Karty dělám 30 let. Mám mnoho zkušeností s lidmi, se kterými jsem během své praxe řešila velké množství životních sit...Více

OdhlášenProsím, zavolejte později!

0900 700 650 - Linka:792

0900 700 650 - 2 EUR/min

OdhlášenProsím, zavolejte později!

0900 700 650 - Linka:306

0900 700 650 - 2 EUR/min

Asae Soucitný Věštec

Asae

Den, v který jsme se narodili, není náhodou... Lidé od pradávna vědí, že celý život je ve spojení s čísly, které nemů...Více

OdhlášenProsím, zavolejte později!

0900 700 650 - Linka:500

0900 700 650 - 2 EUR/min

Zoran Inspirující Věštec

Zoran

Život môže byť ťažký. Niektoré dni môžu byť naozaj drsné, ale musíme sa snažiť na to, aby sme každý deň skončili s po...Více

OdhlášenProsím, zavolejte později!

0900 700 650 - Linka:523

0900 700 650 - 2 EUR/min