Zavolejte teď! 0900 700 650
Cena hovoru: 2 EUR/min
 
 
 

Úvod do malých arkán

Vítám vás u dalšího pokračování naší Školy tarotu. Nastal čas, abychom nahlédli za oponu Malých akrán, tedy jeho Malých tajemství. Tak se hezky usaďte, právě začínáme!

 

Jistě víte, protože už žádnými začátečníky nejste, že soubor 56 karet Malých arkán tarotu má čtyři „barvy“. Kalichy (poháry), hole (žezla), meče a mince (pentakly). Každá z nich má 14 listů a nalezneme zde hodnoty karet od esa po desítku a také čtyři karty dvorní.

Začneme tedy „barvami“. Kousek historie nikdy nezaškodí, a proto se s všeobecným konstatováním o jejich významu, přikloníme k představě dejme tomu středověké. To proto, že tyto karty nesou problémy, významy, rady a řešení pro obyčejný den, pro každodenní život člověka. A kde jinde bychom si tak výrazně vykreslili, co lidem pomáhá, co je kruší, či co jim dává naději, než v tvrdém údělu člověka poddaného.

Kalichy (poháry). Odnepaměti kalichy představují klér, kněze, duchovenstvo. Ti vnášeli do těžkého života našich předků nejen víru, ale také naději. A k ní patřilo i blahosklonné chování těchto duchovních pastýřů, laskavý přístup, pochopení, příslib boží lásky, útěcha a pomoc. Kalichy nebo poháry, chcete-li, představují tedy zde element citů a ducha, a proto je jejich elementem Voda. Celkově vzato jsou to karty, které předznamenávají síly pracující pro nás!

Hole (žezla). Mám raději pojmenování této barvy jako hůl, než jako žezlo. Lépe je cítit, proč právě ony mají v zastoupení prvek Oheň. Když se k něčemu sami rozhoupeme nebo když se k čemukoli opravdu rozhodneme, cítíme, jak v nás začala proudit energie. A co teprve, když se člověk pořádně naštve, to je pak panečku oheň v těle! Prostě v tu chvíli bereme věci pevně do rukou, popadneme klacek a jdeme na věc! Hole tedy nesou karty, na kterých jsou vize, naše schopnosti, naše možnosti a vše čím si můžeme pomoci sami.

Meče. Nu, tak tady už je to horší. Ty představují globálně panstvo, šlechtu, prostě vrchnost. A jak známo od ní přicházely příkazy, zákazy, války, desátky, robota…všechno, s čím se musel člověk potýkat anebo co musel vydržet a

 
Podobné články

NICHOLAS FLAMEL, nesmrtelný alchymista

Kdo byl tento muž, o němž se vypráví pohádkové příběhy?

Více »

 

Řeč symbolů 03

Je mnoho způsobů, jak si zlepšit život pomocí magie.

Více »

 
 
Nejčtenější články

Víte, že…?

Má svůj domov ve středomoří. Ale kraje okolo Černého moře nebo v Asii se jím také mohou pochlubit. A pokud se týká střední Evropy a českých zemí, tak jih krásné Moravy nám ho také může poskytnout.

Více »

 
 
 

Další články

Tajemství z hlubin Země

O kameni, o kterém si dnes můžete přečíst, se říká, že se musí používat s velikou opatrností, protože dokáže člověka dovéct do minulých životů.

Více »

Symboly

Všechny známé geometrické symboly cosi vyjadřují. Některé lidé nosí v podobě různých amuletů či přívěsků pro štěstí, jiný je památeční nebo jen pro radost, některé mají i ochrannou funkci.

Více »

 

Zázraky našich babiček

Jak rádi se vracíme ke kuchyním našich babiček či prababiček. Velmi se mi líbí, jak ve starých receptech nacházíme nejen klasickou relativně „těžkou“ stravu, ale také návody na osvěžení, oživení našich jídelníčků o něco, co nám dodává tolik potřebné vitamíny, minerály, enzymy...

Více »

 

Kouzla v nás

Kamarádka mne oslovila, že potřebuje „sparingpartnera“. Jelikož mne akce oslovila, souhlasila jsem. Bylo to velmi zajímavé, poučné a závěr sám lektor ohodnotil tak, že je sám překvapen, co se ten den odehrálo a kam nás to všechny zavedlo.

Více »

 

Medicínka

Žlučníkáři asi mít z tématu radost nebudou, ale já, ačkoliv žlučník již léta nemám, tak česnek miluji. Letní období zrovna nevybízí k užívání, přesto po něm sáhneme téměř denně. Při vaření, do pomazánek, do marinád atd. Doma je ve střední Asii a měl výsadní postavení.

Více »

 
 
 
 

Nejlepší věštci

Nikita

Karty dělám 30 let. Mám mnoho zkušeností s lidmi, se kterými jsem během své praxe řešila velké množství ... Více

K dispozici Volejte teď

0900 700 650 - Linka: 792

0900 700 650 - 2 EUR/min

Dagmarka

Volám sa Dagmarka a som narodená v znamení rýb a ascedent panna. Už od dectva mám vízie teda jasnozrívosť, v... Více

K dispozici Volejte teď

0900 700 650 - Linka: 898

0900 700 650 - 2 EUR/min

Večernice

Dokážu nahlédnout do budoucnosti i minulosti pomocí jasnozřivosti, astrologie, tarotových karet, a to do které... Více

Odhlášen Prosím, zavolejte později!

0900 700 650 - Linka: 320

0900 700 650 - 2 EUR/min

Odhlášen Prosím, zavolejte později!

0900 700 650 - Linka: 917

0900 700 650 - 2 EUR/min