Zavolejte teď! 0900 700 650
Cena hovoru: 2 EUR/min
 
 
 

Nová fáze v partnerském vztahu

Život je hra a v partnerských vztazích to platí dvojnásob. Pokud vnímáte, že váš vztah by potřeboval obnovit, snažte se oba. Určitě se vám to podaří. Jak na to?

 

Hádky k životu bohužel, nebo možná bohudík, patří. Proč? Díky nim řeknete i to, co byste jinak nechtěli vůbec řešit. Obecně mají lidé tendenci od problémů utíkat, je nepříjemné o nich mluvit, a proto velmi často potlačujeme své emoce, nelibosti i potřeby. Ty se pak hromadí a jednou za čas je potřeba je pročistit. Proto nás občas ovládne vztek a zloba. Občas je potřeba vyjádřit pocity a dát pevnou hranici. Co s tím?

Nová fáze v partnerském vztahu

Emoce a klid

Díky emocím má vše nepříjemné možnost vyjít ven, a my máme obrovskou možnost na vztahu k sobě i k druhým zapracovat. Co je ale zásadní – po všech hádkách je třeba se druhé polovičce omluvit a vysvětlit, proč jsme se tak cítili. Druhá strana nám má také sdělit, co si o potížích myslí, co navrhuje, a jak společně chcete, abyste se posunuli dál. Jedině klidným hovorem tak můžete staré bolesti nechat v minulosti, a přivítat novou fázi partnerského vztahu. Buďte tým, nezapomeňte, že vyjádřit své pocity a potřeby mají vždy oba.

Buďte tým

Týmovost ve vztahu je velmi důležitá. Máte dvě možnosti. Buď jdete proti sobě, nebo spolu. Zvolte společný směr, tak abyste oba rostli a posouvali se dál v životě – jak ve společných aktivitách, tak ve vašich individuálních. Vždy pomáhá vyváženost. Samozřejmě že občas se lidé v dlouhodobém vztahu nemají rádi, cítí odpor nebo nechuť se přiblížit. Je to normální a běžná věc a týká se většinou našich starých bolestí, nebo i nových zklamání. Je dobře, že si nenecháte vše líbit. Zároveň je ale zásadní si v klidu sednout, udělat si hezký večer a chtít společně potíže vyřešit. Třeba se vám nakonec podaří snadno přijít na to, kdy a proč potíže začaly, co vám mají říct, a jak je můžete vyřešit. Jak nastartovat vztah?

Obnovení vztahu

Obnovit vztah můžete čímkoli, co vás vyvede ze zajetého stereotypu. Stereotyp je na jednu stranu skvělý. Přináší jistotu, pocit bezpečí a stability. Na druhou stranu některé stereotypní věci škodí, především když dlouho nic neřešíme a utíkáme sami před sebou nebo před potížemi, které se hromadí. Nejtěžší pro vztah je, když se oba dva partneři vzdalují a netráví hezký čas společně. Pokud nemáte společné zážitky, je obtížné zachránit lásku a vzájemnost.

Zkuste něco nového

Uvědomte si, jak žijete, a zkuste něco změnit k lepšímu. Ženy, kupte si nové prádélko a ukažte se svému muži v novém světle. Uvařte něco nového, slavnostně připravte stůl, nebo připravte lákavé pohoštění do postele, včetně trochy vína, sektu či piva, případně pro abstinenty zvolte výbornou limonádu nebo čaj. Pochvalte přítele, manžela či přítelkyni a vezměte si na sebe něco nového. Jděte se svým drahým sledovat sport nebo udělejte něco nečekaného, co víte, že se mu bude líbit.

A muži? Kupte dámě květinu, pochvalte její nové šaty nebo lákavé prádlo, vyjádřete, že se vám líbí a máte na ni chuť. Pokud si ale nejste delší dobu blízko, jděte na to nejprve opatrně, aby si nemyslela, že vám jde jen o sex. Svou ženu (či muže) lákejte, chvalte, nabídněte pomoc v domácnosti, ať ví, že se o vás může opřít. Kupte milý dárek a pozvěte ženu na dortík či večeři. Zkuste zvládnout i pozvání do divadla nebo na koncert. Vyslechněte přítelkyni a zeptejte se, jak se dnes měla. Pokud žena ucítí podporu a pochopení, dá vám vše, co si budete přát. A společně si pak můžete užívat zázrak obnovení vaší blízkosti a důvěry.

 
Nejčtenější články

Víte, že…?

Má svůj domov ve středomoří. Ale kraje okolo Černého moře nebo v Asii se jím také mohou pochlubit. A pokud se týká střední Evropy a českých zemí, tak jih krásné Moravy nám ho také může poskytnout.

Více »

 
 
 

Další články

Tajemství z hlubin Země

O kameni, o kterém si dnes můžete přečíst, se říká, že se musí používat s velikou opatrností, protože dokáže člověka dovéct do minulých životů.

Více »

Symboly

Všechny známé geometrické symboly cosi vyjadřují. Některé lidé nosí v podobě různých amuletů či přívěsků pro štěstí, jiný je památeční nebo jen pro radost, některé mají i ochrannou funkci.

Více »

 

Zázraky našich babiček

Jak rádi se vracíme ke kuchyním našich babiček či prababiček. Velmi se mi líbí, jak ve starých receptech nacházíme nejen klasickou relativně „těžkou“ stravu, ale také návody na osvěžení, oživení našich jídelníčků o něco, co nám dodává tolik potřebné vitamíny, minerály, enzymy...

Více »

 

Kouzla v nás

Kamarádka mne oslovila, že potřebuje „sparingpartnera“. Jelikož mne akce oslovila, souhlasila jsem. Bylo to velmi zajímavé, poučné a závěr sám lektor ohodnotil tak, že je sám překvapen, co se ten den odehrálo a kam nás to všechny zavedlo.

Více »

 

Medicínka

Žlučníkáři asi mít z tématu radost nebudou, ale já, ačkoliv žlučník již léta nemám, tak česnek miluji. Letní období zrovna nevybízí k užívání, přesto po něm sáhneme téměř denně. Při vaření, do pomazánek, do marinád atd. Doma je ve střední Asii a měl výsadní postavení.

Více »

 
 
 
 

Nejlepší věštci

Nikita

Karty dělám 30 let. Mám mnoho zkušeností s lidmi, se kterými jsem během své praxe řešila velké množství ... Více

K dispozici Volejte teď

0900 700 650 - Linka: 792

0900 700 650 - 2 EUR/min

Dagmarka

Volám sa Dagmarka a som narodená v znamení rýb a ascedent panna. Už od dectva mám vízie teda jasnozrívosť, v... Více

K dispozici Volejte teď

0900 700 650 - Linka: 898

0900 700 650 - 2 EUR/min

Odhlášen Prosím, zavolejte později!

0900 700 650 - Linka: 917

0900 700 650 - 2 EUR/min

Tama

Vešteniu a numerologii sa venujem 13 rokov, od detstva, mám danost predvidať vdaka tretiemu oku, ktore sa mi neuza... Více

Odhlášen Prosím, zavolejte později!

0900 700 650 - Linka: 890

0900 700 650 - 2 EUR/min