Zavolejte teď! 0900 700 650
Cena hovoru: 2 EUR/min
 
 
 

Nevím, kudy kam ...

Dostala jsem od své kamarádky knihu, kterou napsal Serge Kahili King. Jmenuje se Městský šaman a on v ní píše o havajském šamanismu. Ten se výrazně odlišuje od toho, který nám evokuje vzpomínky na mayovky nebo jiné filmy s indiánskou tématikou.

 

Jsme svědky toho, jak se mnoho lidí v posledních letech přesouvá do měst. Tím pádem dochází ke ztrátě kontaktu s přírodou a tak se může zdát, že to může ovlivnit možnost státi se městským šamanem. Opak je však pravdou. Šamanismus není náboženství. Je to dovednost, kterou se může naučit  každý a také ji praktikovat. Ať již o samotě nebo ve  skupině se stejným zájmem a záměrem. Asi by mělo však být jasné i to, že tato dovednost vyžaduje určitý čas a trénink. 

šaman

Doktor Kahili King říká, že havajský šamanismus můžete provádět kdekoliv. Na rozdíl od indiánů Havajané nepoužívali žádné pomůcky, které by je přiblížily k jinému stavu mysli. V havajském šamanismu nenajdete žádné masky, ani se nikdo nezmíní o zvuku bubnů či bubínků. Dá se prý používat klidně i v zaměstnání či ve škole a nebude vám bránit ani v zábavě. Důležitou informací je, že pokud pomáháte druhým při jejich léčení, léčíte zároveň i sebe. A to už tedy stojí za to, že?

A určitě novou informací není, že léčení se nevztahuje pouze na tělo, ale i na duši. V knize je uvedeno, proč by se zrovna ve městech šamanství mělo praktikovat. Ve městech se nachází velká množství lidí a tak se v nich střetávají různé druhy energie. Díky havajskému šamanismu je lze navodit stavu spolupráce, souladu a míru.

Kolik je na světě náboženství či věr, jejichž součástí jsou modlitby nebo, chcete-li, meditace. I na Havaji je používali a používají. Avšak najdeme zde určitý rozdíl. Podle havajského šamana „vize nepřinášejí žádný zvláštní užitek, pokud je nechcete využít“. Tak jak se to asi s těmi vizemi má? Pokud něčemu věnujete plnou pozornost, míří k tomu veškerá energie. Tato energie dokáže udělat „zázrak“ změny, proměny. Protože chcete něco jinak v pozitivním slova smyslu.

Pokud se rozhodnete využít v praxi havajské šamanské učení, určitě se nezmýlíte. Je to velmi dobrá cesta k uzdravení sebe sama, druhých, ale i celé planety. 

Jednou z velmi populárních technik je Ho´oponopono. Tato technika má člověka přivést do takového stavu, kde nejsou žádné vzpomínky a kde na člověka nemá vliv společnost a její paradigmata, chybné vzorce chování a jednání. Stejně jako jiná světová náboženská myšlení má i Ho´oponopono své určité mantry. A když nevíme kudy kam, co třeba začít jen několika obyčejnými slovy?

Miluji Tě – Omlouvám se – Prosím, odpusť mi – Děkuji Ti…

 
Nejčtenější články

Víte, že…?

Má svůj domov ve středomoří. Ale kraje okolo Černého moře nebo v Asii se jím také mohou pochlubit. A pokud se týká střední Evropy a českých zemí, tak jih krásné Moravy nám ho také může poskytnout.

Více »

 
 
 

Další články

Tajemství z hlubin Země

O kameni, o kterém si dnes můžete přečíst, se říká, že se musí používat s velikou opatrností, protože dokáže člověka dovéct do minulých životů.

Více »

Symboly

Všechny známé geometrické symboly cosi vyjadřují. Některé lidé nosí v podobě různých amuletů či přívěsků pro štěstí, jiný je památeční nebo jen pro radost, některé mají i ochrannou funkci.

Více »

 

Zázraky našich babiček

Jak rádi se vracíme ke kuchyním našich babiček či prababiček. Velmi se mi líbí, jak ve starých receptech nacházíme nejen klasickou relativně „těžkou“ stravu, ale také návody na osvěžení, oživení našich jídelníčků o něco, co nám dodává tolik potřebné vitamíny, minerály, enzymy...

Více »

 

Kouzla v nás

Kamarádka mne oslovila, že potřebuje „sparingpartnera“. Jelikož mne akce oslovila, souhlasila jsem. Bylo to velmi zajímavé, poučné a závěr sám lektor ohodnotil tak, že je sám překvapen, co se ten den odehrálo a kam nás to všechny zavedlo.

Více »

 

Medicínka

Žlučníkáři asi mít z tématu radost nebudou, ale já, ačkoliv žlučník již léta nemám, tak česnek miluji. Letní období zrovna nevybízí k užívání, přesto po něm sáhneme téměř denně. Při vaření, do pomazánek, do marinád atd. Doma je ve střední Asii a měl výsadní postavení.

Více »

 
 
 
 

Nejlepší věštci

Nikita

Karty dělám 30 let. Mám mnoho zkušeností s lidmi, se kterými jsem během své praxe řešila velké množství ... Více

K dispozici Volejte teď

0900 700 650 - Linka: 792

0900 700 650 - 2 EUR/min

Dagmarka

Volám sa Dagmarka a som narodená v znamení rýb a ascedent panna. Už od dectva mám vízie teda jasnozrívosť, v... Více

K dispozici Volejte teď

0900 700 650 - Linka: 898

0900 700 650 - 2 EUR/min

Jana Sofia

Jmenuji se Jana Sofia, narodila jsem se v Praze. Astrologií se zabývám již 20 let, tarotem více jak 10 let. Pův... Více

K dispozici Volejte teď

0900 700 650 - Linka: 448

0900 700 650 - 2 EUR/min

Odhlášen Prosím, zavolejte později!

0900 700 650 - Linka: 917

0900 700 650 - 2 EUR/min