Zavolejte teď! 0900 700 650
Cena hovoru: 2 EUR/min
 
 
 

Sním či bdím

Spánek je časem hluboké regenerace organismu a může dokonce poskytnout zajímavý náhled do naší duše. Sny nám skrze symboly ukazují cestu. Pojďme do nich vhlédnout.

 

Ráno se probouzíme a vnímáme buď příjemný nebo nepříjemný pocit. Naše emoce jsou vedle délky spánku, odpočinku nebo únavy závislé i na tom, jaký typ snu se nám zdál. Často se stává, že si sny nepamatujeme, ale jindy se nám vybaví a může ovlivnit nejen část dne, ale i kus našeho života. Jak se sny pracovat, abychom je využili k osobnostnímu rozvoji?

Sním či bdím

Sny jako řeč duše

Kdybych měla vytvořit článek o všech typech snů a jejich rozboru, mohli bychom společně napsat celý román. Proto prosím vnímejte tento článek jen jako inspiraci k zamyšlení a možnost všímat si řeči své duše. Ta nám totiž skrze sny něco důležitého sděluje. Pokud si sen pamatujeme a je něčím výrazný, pojďme se zamyslet nad tím, co je potřeba v našem životě změnit. Duše je totiž moudrá a dopředu ví, kdy nám hrozí například onemocnění, vyčerpání nebo kdy naopak máme skvělé období, které můžeme naplnit smysluplnými činnostmi.

Zahoď snář, ptej se sebe

Snáře jsou příliš obecnými výklady a i když mohou občas význam symbolu správně napovědět, vždy je lepší klást si otázky a nebát se je zodpovědět. Ne všechna sdělení ve snáři jsou pravdivá. Jsou však určité symboly, které mají starodávné obecné významy. Pro výklad snu je potřeba téma ještě více zobecnit a pak se ptát.

Pokud se nám zdá například o létání, je dobré zamyslet se nad tím, proč nemáme v tomto období života kontakt se zemí, s realitou. Zeptejme se sami sebe – z jakého důvodu potřebuji uletět? Je pro mne realita únosná, nebo z ní nějakým způsobem potřebuji utéct? 
Jsou sice obecné symboly, které značí určitý význam, ale každý z nás je jiný a významy si neseme v sobě. Proto je potřeba být k sobě upřímný a nebát se odpovědět si na své otázky. Co potřebuji, abych se cítil/a lépe? Proč mi sen ukazuje přírodu – chybí mi? Potřebuji respektovat přírodní cykly? Mám jít na procházku? Chci více relaxovat? Co pro mne znamená příroda?

Varovné symboly

Někdy se stane, že se nám zdá děsivý sen. Čím „horší“ sen, tím více naše duše volá po naší pozornosti. Nemusíme se ale vůbec děsit symbolů, které naše dávná duše používá. Snít můžeme dokonce i o nemoci, smrti nebo zradě. Většinou se ale nejedná právě o tato témata, ale sami sebe pouze upozorňujeme, že je v našem životě něco v nepořádku. Čím blíže své duši jsme a rozumíme jí, tím lépe ji můžeme opečovat, a s ní i naše tělo a mysl. Odměnou je nám pak pevné zdraví, stabilita, vnitřní víra a láska. Ne vždy je ale život ideální, natož v tomto posledním období. I tak, a možná o to víc, si zasloužíme sebepéči a sycení krásnými věcmi, které nám dávají sílu a naději.

Milý deníčku

Pokud si sny nepamatujeme a nebo je zapomínáme, můžeme si před spaním připravit deník s tužkou vedle postele a hned po probuzení sen zapsat. Sen je odrazem naší životní cesty, jen promlouvá trochu složitějším jazykem dávných legend a mýtů, který ale můžeme časem pochopit. Někdy sen působí podobně jako moudré pohádky. Je možné se v psaní a porozumění snů vycvičit, ale zároveň je potřeba stále vnímat realitu kolem nás a žít v ní jak nejlépe dovedeme. Sen nám jen může ukázat tu správnou a zdravou cestu.

Malé uklidňující rituály

Někdy se nám například mohou ve snu opakovat určitá témata, pak je naším úkolem dané téma vyřešit. Může nás například někdo honit nebo můžeme utíkat, případně nám ujíždí autobus, řídíme auto a zažíváme ve snu nějaké potíže. Útěky nebo dopravní prostředky nám ve snu ukazují, jakým způsobem „řídíme“ náš život. Je vždy šance jej řídit tak, abychom do středu naší duše „dojeli“ vždy v pořádku. Stačí vnímat sami sebe, však tělo i duše jsou moudré a dávají nám jasná znamení. Jen je vnímat a s láskou jim dopřát naši péči a lásku.

Pro podporu dobrého spánku a snění je dobré před spaním tvořit malé rituály. Je možné zapálit si na chvíli svíčku, a pak ji samozřejmě nezapomenout zhasnout. Můžeme poprosit o výživný dobrý spánek a zdraví, poděkovat za další den života, zaměřit se na klidný dech a uvolňování svalů, nebo si dát malý uklidňující bylinkový čaj, namasírovat si ruce, nohy, šíji. Nejen sny se nám odvděčí poklidnou atmosférou. A pokud byste si nevěděli rady, zkuste nám zavolat, určitě vám pomůžeme najít odpovědi na vaše otázky.

 
Nejčtenější články

Víte, že…?

Má svůj domov ve středomoří. Ale kraje okolo Černého moře nebo v Asii se jím také mohou pochlubit. A pokud se týká střední Evropy a českých zemí, tak jih krásné Moravy nám ho také může poskytnout.

Více »

 
 
 

Další články

Tajemství z hlubin Země

O kameni, o kterém si dnes můžete přečíst, se říká, že se musí používat s velikou opatrností, protože dokáže člověka dovéct do minulých životů.

Více »

Symboly

Všechny známé geometrické symboly cosi vyjadřují. Některé lidé nosí v podobě různých amuletů či přívěsků pro štěstí, jiný je památeční nebo jen pro radost, některé mají i ochrannou funkci.

Více »

 

Zázraky našich babiček

Jak rádi se vracíme ke kuchyním našich babiček či prababiček. Velmi se mi líbí, jak ve starých receptech nacházíme nejen klasickou relativně „těžkou“ stravu, ale také návody na osvěžení, oživení našich jídelníčků o něco, co nám dodává tolik potřebné vitamíny, minerály, enzymy...

Více »

 

Kouzla v nás

Kamarádka mne oslovila, že potřebuje „sparingpartnera“. Jelikož mne akce oslovila, souhlasila jsem. Bylo to velmi zajímavé, poučné a závěr sám lektor ohodnotil tak, že je sám překvapen, co se ten den odehrálo a kam nás to všechny zavedlo.

Více »

 

Medicínka

Žlučníkáři asi mít z tématu radost nebudou, ale já, ačkoliv žlučník již léta nemám, tak česnek miluji. Letní období zrovna nevybízí k užívání, přesto po něm sáhneme téměř denně. Při vaření, do pomazánek, do marinád atd. Doma je ve střední Asii a měl výsadní postavení.

Více »

 
 
 
 

Nejlepší věštci

Dagmarka

Volám sa Dagmarka a som narodená v znamení rýb a ascedent panna. Už od dectva mám vízie teda jasnozrívosť, v... Více

K dispozici Volejte teď

0900 700 650 - Linka: 898

0900 700 650 - 2 EUR/min

Jana Sofia

Jmenuji se Jana Sofia, narodila jsem se v Praze. Astrologií se zabývám již 20 let, tarotem více jak 10 let. Pův... Více

K dispozici Volejte teď

0900 700 650 - Linka: 448

0900 700 650 - 2 EUR/min

Odhlášen Prosím, zavolejte později!

0900 700 650 - Linka: 917

0900 700 650 - 2 EUR/min

Večernice

Dokážu nahlédnout do budoucnosti i minulosti pomocí jasnozřivosti, astrologie, tarotových karet, a to do které... Více

Odhlášen Prosím, zavolejte později!

0900 700 650 - Linka: 320

0900 700 650 - 2 EUR/min