Zavolejte teď! 0900 700 650
Cena hovoru: 2 EUR/min
 
 
 

Pracovní vyhlídky

S novým rokem můžete reflektovat i vaše pracovní aktivity. Jste spokojení nebo byste rádi našli odvahu k dalšímu kariérnímu pokroku či úplné změně profese?

 

Ne každý najde odvahu ke změně zaměstnání. Mnohaletá práce, natož v současné době určitých nejistot a vyšších cen, je zároveň důležitým zajištěním. Na druhou stranu, pokud jste vyčerpaní a nemáte radost, trocha té domnělé jistoty za to nestojí. Dlouhodobým potlačením únavy a nechuti k práci můžete dojít až ke zdravotním problémům. A to už je pak lepší vykročit ke změně. Kdo chce pracovat, práci si vždy najde. A každá změna čas od času člověku prospěje.

Pracovní vyhlídky

Změna je život

Nebojte se změn. Znám velmi dobře ten pocit neznáma, když člověk jde do něčeho nového, nakonec v naší profesi to prožívám dnes a denně. Proto vám také mohu dodat trochu odvahy, protože se nikdy nestane nic tak hrozného, abyste danou výzvu a novou situaci nezvládli. Záleží na vás – máte svou práci rádi a těšíte se tam? Učíte se něco nového a baví vás, co děláte? Máte milé kolegy nebo jste dokonce přáteli? Nebo se vám každé ráno nechce, vstáváte s nechutí a únavou, špatně se vám spí, práci vždy jen přetrpíte, a vracíte se vyčerpaní domů? Navíc váš šéf či kolegové vám pijí krev? Pak se nad případnou změnou zamyslete dřív, než to zdravotně odskáčete.

Volba menšího zla

Pokud změna možná není, pracujete třeba z domova, a ve vaší profesi nové vyhlídky nejsou, volte alespoň „menší zlo“. Svou práci vykonejte, jak nejlépe umíte, ale s tím, že nemusíte ze sebe vydávat úplně všechnu energii až k vyčerpání. Sílu si nechte i pro sebe, a vědomě pracujte s aktivním odpočinkem, který vám dodá chuť do života. Zkuste se přemluvit k troše pohybu, protože pohyb je energie a také ji přináší. Choďte na procházky, komunikujte s blízkými, občas prohoďte řeč se sousedkami, jezte zdravě a užívejte toho, co vás baví. Díky tomu zvládnete i otravnou práci lépe

Změna k lepšímu

A pokud si troufáte, jděte do toho. Však na změnu máte nějaký čas. Než dáte výpověď, můžete nějakou dobu jen pokukovat po inzerátech. Tím si vytvoříte přehled pracovního trhu, zorientujete se a budete lépe cítit, jaké práce se nabízí a která pozice vás láká. A pak se nebojte, vytvořte si nový životopis, pište motivační dopisy, však se na internetu dají najít vzory, které samozřejmě obměňujte podle daného povolání. Životopis si můžete i graficky zpracovat, a kdybyste nevěděli jak na to, zeptejte se přátel či rodiny, určitě vám někdo pomůže. Držíme palce ke skvělým změnám ve vašem životě!

 
Nejčtenější články

Víte, že…?

Má svůj domov ve středomoří. Ale kraje okolo Černého moře nebo v Asii se jím také mohou pochlubit. A pokud se týká střední Evropy a českých zemí, tak jih krásné Moravy nám ho také může poskytnout.

Více »

 
 
 

Další články

Tajemství z hlubin Země

O kameni, o kterém si dnes můžete přečíst, se říká, že se musí používat s velikou opatrností, protože dokáže člověka dovéct do minulých životů.

Více »

Symboly

Všechny známé geometrické symboly cosi vyjadřují. Některé lidé nosí v podobě různých amuletů či přívěsků pro štěstí, jiný je památeční nebo jen pro radost, některé mají i ochrannou funkci.

Více »

 

Zázraky našich babiček

Jak rádi se vracíme ke kuchyním našich babiček či prababiček. Velmi se mi líbí, jak ve starých receptech nacházíme nejen klasickou relativně „těžkou“ stravu, ale také návody na osvěžení, oživení našich jídelníčků o něco, co nám dodává tolik potřebné vitamíny, minerály, enzymy...

Více »

 

Kouzla v nás

Kamarádka mne oslovila, že potřebuje „sparingpartnera“. Jelikož mne akce oslovila, souhlasila jsem. Bylo to velmi zajímavé, poučné a závěr sám lektor ohodnotil tak, že je sám překvapen, co se ten den odehrálo a kam nás to všechny zavedlo.

Více »

 

Medicínka

Žlučníkáři asi mít z tématu radost nebudou, ale já, ačkoliv žlučník již léta nemám, tak česnek miluji. Letní období zrovna nevybízí k užívání, přesto po něm sáhneme téměř denně. Při vaření, do pomazánek, do marinád atd. Doma je ve střední Asii a měl výsadní postavení.

Více »

 
 
 
 

Nejlepší věštci

Nikita

Karty dělám 30 let. Mám mnoho zkušeností s lidmi, se kterými jsem během své praxe řešila velké množství ... Více

K dispozici Volejte teď

0900 700 650 - Linka: 792

0900 700 650 - 2 EUR/min

Dagmarka

Volám sa Dagmarka a som narodená v znamení rýb a ascedent panna. Už od dectva mám vízie teda jasnozrívosť, v... Více

K dispozici Volejte teď

0900 700 650 - Linka: 898

0900 700 650 - 2 EUR/min

Jana Sofia

Jmenuji se Jana Sofia, narodila jsem se v Praze. Astrologií se zabývám již 20 let, tarotem více jak 10 let. Pův... Více

K dispozici Volejte teď

0900 700 650 - Linka: 448

0900 700 650 - 2 EUR/min

Večernice

Dokážu nahlédnout do budoucnosti i minulosti pomocí jasnozřivosti, astrologie, tarotových karet, a to do které... Více

Odhlášen Prosím, zavolejte později!

0900 700 650 - Linka: 320

0900 700 650 - 2 EUR/min