Zavolejte teď! 0900 700 650
Cena hovoru: 2 EUR/min
 
 
 

Jak podpořit zdravý spánek

V současné době kolem nás poletuje tolik náročných zpráv, že je výzvou zklidnit mysl a ulehnout k poklidnému spánku. Jak můžeme zdravé spaní podpořit?

 

Nespavost je palčivým problémem, který může stát za dalšími, především zdravotními, ale i vztahovými potížemi. Našemu tělu a psychice tolik nevadí, když se den dva nevyspíme tak, jak bychom si představovali. Pokud ale naše potíže přetrvávají dlouhodobě, bylo by dobré najít cestu k vyléčení naší nespavosti.

Zkrocení myšlenek

Jedním z hlavních důvodů proč nemůžeme usnout může být nejen dlouhodobá péče o děti nebo blízké lidi s nemocí, ale například i nekonečné negativní myšlenky a obavy. Často se nacházíme ve stresu, tím pádem i naše tělo a dýchání jsou stažené. Cestou k uvolnění je právě dech, který nám může uvolnit svalstvo a tím i mysl. 

Jak podpořit zdravý spánek

Vědomá práce s dechem velmi napomáhá zklidnit úzkostlivé stavy, proto je dobré naučit se pracovat s dechovou rehabilitací nebo meditativním dechem. Napomoci mohou jógová cvičení nebo jednoduchý cvik uklidňujícího dechu. Zvolna se nadechneme, mezi nádechem a výdechem napočítáme do tří, a pomalu vydechujeme. Nemusíme vzduch nasávat s přílišnou snahou, naopak čím přirozenější dech, tím lepší.

Od dechu k bylinám

Vedle dechu nám ke zklidnění může velmi dobře pomoci přírodní léčba. Ideální bylinkou bez nežádoucích účinků je kozlík lékařský, dříve nazývaný Baldriánské nebo Valeriánské kapky. Jak název napovídá, nejlepší možností jsou kapky z bylinné tinktury. Koupit však můžete i bylinku v tabletách. Zázračná rostlinka pomáhá při přecitlivělosti, stresu, depresích, nespavosti, srdeční arytmii, ale také při silné menstruaci. 

Od bylin k rodinným vztahům

Co bývá nápomocné vedle zklidňujícího dechu a bylin je také urovnání rodinných a dalších vztahů. Pokud naleznete odvahu vaše vztahy vyléčit a urovnat, soulad mezi členy rodiny může fungovat jako ten nejlepší lék na dobrý spánek. Mysl se zklidní sama a vy ani nevíte, jak jste mohli tak rychle a slastně usnout. Ráno se navíc vzbudíte se skvělou náladou a energií, kterou můžete využít nejen pro smysluplnou práci a zaměstnání, ale i pro společné chvilky radosti a klidu. 

Podpora bez studu

Pokud stále nenacházíte potřebný klid v duši a problémy se spánkem nadále přetrvávají, nebojte se poradit s odborníky, kteří vám jistě budou důvěryhodnými průvodci na vaší cestě životem. Lidé, kteří pomáhají ostatním, dovedou skvěle poradit, pokud mají za sebou náročnou cestu sebepoznání a svou odbornou práci dělají poctivě. Těch je naštěstí kolem nás více, a tak se nebojte si říct o pomoc. Dobrý spánek, pevné zdraví a odolnost za to rozhodně stojí.

 
Nejčtenější články

Víte, že…?

Má svůj domov ve středomoří. Ale kraje okolo Černého moře nebo v Asii se jím také mohou pochlubit. A pokud se týká střední Evropy a českých zemí, tak jih krásné Moravy nám ho také může poskytnout.

Více »

 
 
 

Další články

Tajemství z hlubin Země

O kameni, o kterém si dnes můžete přečíst, se říká, že se musí používat s velikou opatrností, protože dokáže člověka dovéct do minulých životů.

Více »

Symboly

Všechny známé geometrické symboly cosi vyjadřují. Některé lidé nosí v podobě různých amuletů či přívěsků pro štěstí, jiný je památeční nebo jen pro radost, některé mají i ochrannou funkci.

Více »

 

Zázraky našich babiček

Jak rádi se vracíme ke kuchyním našich babiček či prababiček. Velmi se mi líbí, jak ve starých receptech nacházíme nejen klasickou relativně „těžkou“ stravu, ale také návody na osvěžení, oživení našich jídelníčků o něco, co nám dodává tolik potřebné vitamíny, minerály, enzymy...

Více »

 

Kouzla v nás

Kamarádka mne oslovila, že potřebuje „sparingpartnera“. Jelikož mne akce oslovila, souhlasila jsem. Bylo to velmi zajímavé, poučné a závěr sám lektor ohodnotil tak, že je sám překvapen, co se ten den odehrálo a kam nás to všechny zavedlo.

Více »

 

Medicínka

Žlučníkáři asi mít z tématu radost nebudou, ale já, ačkoliv žlučník již léta nemám, tak česnek miluji. Letní období zrovna nevybízí k užívání, přesto po něm sáhneme téměř denně. Při vaření, do pomazánek, do marinád atd. Doma je ve střední Asii a měl výsadní postavení.

Více »

 
 
 
 

Nejlepší věštci

Nikita

Karty dělám 30 let. Mám mnoho zkušeností s lidmi, se kterými jsem během své praxe řešila velké množství ... Více

K dispozici Volejte teď

0900 700 650 - Linka: 792

0900 700 650 - 2 EUR/min

Dagmarka

Volám sa Dagmarka a som narodená v znamení rýb a ascedent panna. Už od dectva mám vízie teda jasnozrívosť, v... Více

K dispozici Volejte teď

0900 700 650 - Linka: 898

0900 700 650 - 2 EUR/min

Jana Sofia

Jmenuji se Jana Sofia, narodila jsem se v Praze. Astrologií se zabývám již 20 let, tarotem více jak 10 let. Pův... Více

K dispozici Volejte teď

0900 700 650 - Linka: 448

0900 700 650 - 2 EUR/min

Odhlášen Prosím, zavolejte později!

0900 700 650 - Linka: 917

0900 700 650 - 2 EUR/min