Zavolejte teď! 0900 700 650
Cena hovoru: 2 EUR/min
 
 
 

Což takhle dát si…?

Míváte chutě? Nebo jíte zdravě? Ujíždíte na nějaké dobrotě? Následující řádky vás možná budou inspirovat, jak si udělat dobře a najít něco, co vám bude splňovat požadavky chuťové.

 
Berani? Dáte mi za pravdu, že se svým jídelníčkem neděláte žádné „štráchy“? Vaše akční povaha přináší to, že se nedokážete stravovat pravidelně a kvalitně. Pokud možno, zařaďte do svého jídelníčku ve větším množství ryby! A nezapomínejte na pitný režim!

Vy, Býci, máte na rozdíl od Beranů rádi své jisté. A to se týká i jídla. Velikost porce může mít za následek nadváhu, a proto dávejte pozor na přejídání a místo s příloh kombinujte maso s větším množstvím zeleniny. A vůbec v případě, že máte hlad, dejte si raději zeleninový salát. Zelené potraviny by vám byly také prospěšné. Informujte se!

Což takhle dát si

Nedůležitost jídla pro Blížence je vede často k odbývání jídla. Je pro vás snazší návštěva fastfoodu nebo sáhnout po tabulce čokolády. STOP! Klid, ke stolu a příbor! To je cesta ke kvalitnímu stravování. A nač nezapomínat? Na přísun vitamínů a vlákniny!

Raci, když budete mít pocit, že žijete ve stresu, není třeba hledat něco k jídlu. Tímto způsobem si zaděláváte na nadváhu, se kterou pak budete mít práci a trápení. Věnujte se své psychice a do jídelníčku přidejte cokoliv zeleného! Doporučujeme zvolit některou z mnoha druhů zelených potravin i vám.

Lvi salónů, vy se chcete líbit, ale tučné a ne příliš zdravé jídlo není právě vhodným průvodcem. Výčitky, které si pak děláte, vás vedou ke smutkům a někdy až k depresím. Zaměřte se raději na přísun vitamínů, minerálů a pochopitelně čerstvých potravin. Možná opatrně s vajíčky, ale i ta jsou důležitou součástí jídelníčku. Takže zřejmě… všeho s mírou!

Panny, dbejte na své trávení! A co můžete udělat pro to, aby se zlepšilo? Zvyšte přísun vlákniny, přidejte trochu pohybu a občas zařadit do jídelníčku fermentované mléčné výrobky pomůže vaší trávící soustavě zpracovat vše, co mu nabídnete a vybrat z potravin to nejlepší.

U vás, Váhy, je stravování také o velikosti porcí stejně jako u Býků. Pokud chcete upravit svou hmotnost, rozhodně se zaměřte na množství jídla na talíři. Pro kvalitní a zdravé stravování bez rizika nadváhy přidejte do svého jídelníčku dostatek luštěnin.

Štíři, u vás je nejvyšší riziko ukládání tuku v oblasti bříška. Pokud se tomuto jevu chcete vyhnout, měli byste konzumovat jídla, která bychom zařadili mezi lehčí, a především omezte tuky. Vhodné jsou však pro vás ty správné a zdravé tuky, které získáte například z vlašských ořechů.

Vy si, milí Střelci, nemusíte dělat velké starosti. Rádi ochutnáte jakoukoliv světovou kuchyni včetně různých druhů koření, ale můžete také kombinovat potraviny, které by si jiní v žádném případě dohromady nedali. Avšak pro váš organismus je vhodný dostatečný přísun citrusů.

Kozorozi, máte výhodu v tom, že si přirozeně dokážete své stravování sledovat. Avšak ani vy se nevyhnete tomu, abyste si nemuseli dávat trochu pozor. Hlídejte si vyvážené množství bílkovin.

Vodnáři, vaše potřeba velkého množství energie je spjata především s kvalitními potravinami. Nezapomínejte na pravidelný pitný režim, jelikož v lidském těle je obsažena ze 70%. Jedním ze zdrojů tekutin jsou polévky.

Vám, Ryby, vůbec nedělají dobře sacharidy. Eliminovat je dokážete nejlépe, když omezíte potraviny obsahující mouku. To znamená, že klasické pečivo je dobré nahradit tím celozrnným. Pro očistu těla zařaďte do jídelníčku především česnek, ale obohatit ji můžete ještě o zázvor. O zelenině nemluvě.
 
 
Nejčtenější články

Víte, že…?

Má svůj domov ve středomoří. Ale kraje okolo Černého moře nebo v Asii se jím také mohou pochlubit. A pokud se týká střední Evropy a českých zemí, tak jih krásné Moravy nám ho také může poskytnout.

Více »

 
 
 

Další články

Tajemství z hlubin Země

O kameni, o kterém si dnes můžete přečíst, se říká, že se musí používat s velikou opatrností, protože dokáže člověka dovéct do minulých životů.

Více »

Symboly

Všechny známé geometrické symboly cosi vyjadřují. Některé lidé nosí v podobě různých amuletů či přívěsků pro štěstí, jiný je památeční nebo jen pro radost, některé mají i ochrannou funkci.

Více »

 

Zázraky našich babiček

Jak rádi se vracíme ke kuchyním našich babiček či prababiček. Velmi se mi líbí, jak ve starých receptech nacházíme nejen klasickou relativně „těžkou“ stravu, ale také návody na osvěžení, oživení našich jídelníčků o něco, co nám dodává tolik potřebné vitamíny, minerály, enzymy...

Více »

 

Kouzla v nás

Kamarádka mne oslovila, že potřebuje „sparingpartnera“. Jelikož mne akce oslovila, souhlasila jsem. Bylo to velmi zajímavé, poučné a závěr sám lektor ohodnotil tak, že je sám překvapen, co se ten den odehrálo a kam nás to všechny zavedlo.

Více »

 

Medicínka

Žlučníkáři asi mít z tématu radost nebudou, ale já, ačkoliv žlučník již léta nemám, tak česnek miluji. Letní období zrovna nevybízí k užívání, přesto po něm sáhneme téměř denně. Při vaření, do pomazánek, do marinád atd. Doma je ve střední Asii a měl výsadní postavení.

Více »

 
 
 
 

Nejlepší věštci

Dagmarka

Volám sa Dagmarka a som narodená v znamení rýb a ascedent panna. Už od dectva mám vízie teda jasnozrívosť, v... Více

K dispozici Volejte teď

0900 700 650 - Linka: 898

0900 700 650 - 2 EUR/min

Jana Sofia

Jmenuji se Jana Sofia, narodila jsem se v Praze. Astrologií se zabývám již 20 let, tarotem více jak 10 let. Pův... Více

K dispozici Volejte teď

0900 700 650 - Linka: 448

0900 700 650 - 2 EUR/min

Nikita

Karty dělám 30 let. Mám mnoho zkušeností s lidmi, se kterými jsem během své praxe řešila velké množství ... Více

Odhlášen Prosím, zavolejte později!

0900 700 650 - Linka: 792

0900 700 650 - 2 EUR/min

Odhlášen Prosím, zavolejte později!

0900 700 650 - Linka: 917

0900 700 650 - 2 EUR/min