Zavolejte teď! 0900 700 650
Cena hovoru: 2 EUR/min
 
 
 

Směrovka

Kožní problémy jsou často těmi, které se velmi těžko léčí. A je úplně jedno, o které jde. Patří k nim lupénka, akné, pásové opary atd. A atopický ekzém je vůbec snad nejdiskutovanějším onemocněním.

 

Lidská kůže je největším orgánem lidského těla a má mnoho funkcí. Mezi ty nejvýraznější patří funkce ochranná. Bohužel přes kůži se mohou objevovat i problémy vnitřních orgánů a též se projevuje kvalita a složení stravy, pitný režim. Je třeba mít na paměti, že kůže, pokud se nepoškodí mechanicky, sama od sebe neonemocní. Pokud se použijí léčiva s použitím zevním, vždy řeší v podstatě již výsledek nemoci. Kromě toho, že jsem kdysi slyšela, že jedině pásový opar má svůj původ uvnitř těla, tak žádné jiné kožní onemocnění s vnitřními orgány, natož psychosomatikou, spojována nebyla. 

Kožní problémy

Již zmíněný pásový opar. Medicína ho vidí jako virové onemocnění. Virus, který ho „vyrobí“, má na svědomí též plané neštovice. To znamená, že u lidí, kteří prodělali tuto nemoc, je vyšší pravděpodobnost výskytu pásového oparu. A já připomínám, že naše tělo může být napadeno jen tehdy, pokud je oslabené. Pásový opar dostal svůj název proto, že se často tvoří kolem celé určité části těla. Různá místa jeho výskytu souvisí s tím, který orgán je právě v disharmonii. Dříve lékaři dokázali diagnostikovat pohmatem vnitřní problém projevující se kůží, tato metoda sahá až do dob antiky. Psychický aspekt tohoto onemocnění tkví v tom, že dotyčného „něco pálí“, ale má strach se tomu postavit. Určitá situace, která se člověku jeví jako problémová, neustále ovlivňuje nervovou soustavu, a proto i výskyt a vývoj oparu na kůži. Pokud se pásový opar ukáže, věnujte pozornost jeho umístění. 

Různé druhy ekzémů mají souvislost se strachem o sebe samého. Většinou si tyto nemoci nesou lidé od dětství. Příčinami bývají především situace, které prožili postižení již v lůně matky. Jde o to, že stresové situace dítě cítí a samozřejmě veškeré emoce zapisuje do své buněčné paměti. U malých dětí a miminek bývají často ekzémy spojené s alergiemi na cokoliv a astmatem. 

V dnešní době je též velmi problematická léčba lupénky. Lupénka je dosti vážným kožním onemocněním vyvolávajícím opravdu velmi nepříjemné stavy, ale i psychosomaticky bych ji zařadila mezi velmi náročně se řešící. Jedinec s tímto postižením se totiž necítí dobře ve své kůži a nejraději by ji svlékl. Jde o to, že tito lidé se cítí neuznáváni a velmi se bojí toho, že budou odmítáni.

Nakonec i různé výrůstky či takzvaná znaménka se člověku na kůži netvoří jen tak. Jsou projevem toho, že sám sebe nedokáže vidět krásným. Zde je třeba i rozhodnutí pro osobní rozvoj a posun vpřed nikoli lpění na minulosti.

Toto je jen malé shrnutí. Nicméně jej lze považovat za jakousi směrovku, která nás vede k příčinám potíží, ale také na cestu z problémů ven. 

Další zajímavé informace naleznete taky na naší Facebook stránce!

 
Nejčtenější články
Vymírání mořských panen

Vymírání mořských panen

Kdo jsou vlastně legendární mořské panny?

Více »

 
 
 
 
 

Další články

Tady a teď

Tady a teď

Můj život se obrátil o 180 stupňů, ale jak se říká, nic se neděje jenom tak. To znamená, že v tuto chvíli se učím přijímat, co mi přináší a ukazuje. On se ten důvod ukáže v pravou chvíli.

Více »

Vodohospodářství

Vodohospodářství

Lidské tělo a voda. Zadržování vody v těle má své průvodní jevy, které lidem znepříjemňují život. Ať již jde o otoky v různých částech těla nebo o nedařící se pokusy o zbavení se kilogramů navíc. Jednomu by se nechtělo věřit, ale je to tak.

Více »

 
Vzhůru k nebesům!

Vzhůru k nebesům!

Možná opravdu lidé závidí ptákům od pradávna. A začali přemýšlet nad způsoby, jak by se jim mohlo podařit létat. Technický pokrok, lidský um a práce byly zúročeny a lidem se to podařilo. Díky převratným objevům si právě nyní připomínáme první let do vesmíru.

Více »

 
Věděli jste, že…?

Věděli jste, že…?

V minulém týdnu nastal měsíc duben. 1. dubna už tradičně nazývám aprílem. Nechali jste se vyvést? Já ano, dokonce několikrát! A totéž si můžeme zopakovat poslední den dubna.

Více »

 
Stres a znamení zvěrokruhu

Stres a znamení zvěrokruhu

Máme tu jaro, přesto mnozí z nás velmi nepříjemně prožívají současnou situací. Stres je bohužel všudypřítomný, ale máme tady radu, jak byste mohli využít takovou malou pomůcku.

Více »

 
 
 
 

Nejlepší věštci

Nikita Inspirující Věštec

Nikita

Karty dělám 30 let. Mám mnoho zkušeností s lidmi, se kterými jsem během své praxe řešila velké množství životních sit...Více

OdhlášenProsím, zavolejte později!

0900 700 650 - Linka:792

0900 700 650 - 2 EUR/min

Leni Maria Přímočarý Věštec

Leni Maria

Pracuji s crowleyho tarotem, andělskými kartami, energiemi, numerologií a výkladem snů. Zabývám se poradenstvím v obl...Více

OdhlášenProsím, zavolejte později!

0900 700 650 - Linka:474

0900 700 650 - 2 EUR/min

Wendy Axon Soucitný Věštec

Wendy Axon

Jdi za svými sny, dokud stojíš na nohou.Takto zní mé motto. Studiu a provozování esoteriky se zabývám přes 15 let. Sv...Více

OdhlášenProsím, zavolejte později!

0900 700 650 - Linka:716

0900 700 650 - 2 EUR/min

Večernice Astrologie Věštec

Večernice

Dokážu nahlédnout do budoucnosti i minulosti pomocí jasnozřivosti, astrologie, tarotových karet, a to do kterékoliv o...Více

OdhlášenProsím, zavolejte později!

0900 700 650 - Linka:320

0900 700 650 - 2 EUR/min