Zavolejte teď! 0900 700 650
Cena hovoru: 2 EUR/min
 
 
 

Škatulky

Crohnova nemoc (též Crohnova choroba nebo regionální enteritida) je chronické zánětlivé onemocnění, které se může projevit v jakékoli části trávicího ústrojí, nejčastěji však v oblasti spojení tenkého a tlustého střeva. Zánět proniká celou stěnou, nezřídka je granulomatózní povahy. Onemocnění se vyskytuje častěji v průmyslově vyspělých zemích severní polokoule, v ČR se objevuje v počtu 20 nových nemocných na 100 000 obyvatel za rok.

 

Již ten fakt, že podle statistik tato nemoc ve většině případů postihuje občany průmyslově vyspělých zemí, stojí za zamyšlení. Propuknutí nemoci bývá přičítáno poruše autoimunitního systému a hovoří se o možném vlivu genetiky či náchylnosti jednotlivých osob k zánětlivým onemocněním. Avšak znám jedince s touto chorobou, jejichž předkové žádné střevní onemocnění neměli. Náchylnost… v současné době jsou lidé přece jen náchylnější právě k autoimunním onemocněním vzhledem ke způsobu života, zvýšenému stresu atd. Dosud není z medicínského hlediska určena příčina Crohnovy nemoci, a co se týká léčby, jde především o dietní omezení ve stravování, antibiotika, kortikoidy, chirurgický zásah. A nyní se zvažuje možná léčba helmintickou terapií – terapie červy, v tomto případě se červ jmenuje tenkohlavec prasečí. Tato léčba je dle zdroje zatím ve fázi studií.

Crohnova nemoc

Vzhledem k tomu, že se jedná většinou o onemocnění ve střevě, spíše tedy v tenkém střevě, hovoří k nám o tom, že tento člověk má problém si zapamatovat si a vstřebat to nejlepší, co se odehrává v jeho každodenním životě. Tím nelze říci, že to nedokáže rozeznat, ale to, že má obrovský strach. Má strach, že udělá chybu. Nepříjemným průvodním jevem je průjem. Jde o to, že tělo vyloučí potravu ještě dříve, než dokáže získat všechny možné živiny. To značí v mentální a emocionální rovině asi tolik, že se člověk zbavuje toho, co by pro něj bylo nejprospěšnější. Nedokáže strávit to, co se mu děje v běžném životě a tím se připravuje o radost ze života, což vede k nedostatku uznání. Navíc je tu obrovský pocit strachu a viny v tom směru, že nesplní očekávání svých bližních. 

A jak to tedy doopravdy je? Je možné, že jsou lidé škatulkováni dle symptomů a příčiny unikají a člověk se neléčí? Kdo ví, jak to tedy je… názor bychom si měli dělat sami a především převzít zodpovědnost za své zdraví. Péčí o sebe samé, vhodným stravování, psychickou hygienou, pohybem, ale přidejme do života hodně radosti, smíchu pohodových vztahů. Stres ze sebe sejmout v objetí přírody je tou nejlepší volbou!

Další zajímavé informace naleznete taky na naší Facebook stránce!

 
Nejčtenější články
Mayské proroctví  v polovině naplnění

Mayské proroctví v polovině naplnění

Podle mayského kalendáře bude letošní rok mezníkem v životě lidstva.

Více »

 
 
 
 
 

Další články

Jako ... slunečnice

Jako ... slunečnice

Ano, dnes se stala námětem pro můj příspěvek pro vás. V letošním roce jsem si ji poprvé vysela na zahradě a vyrostly mi ze semínek nádherné exempláře, které mi dělají radost kdykoliv je vidím.

Více »

Lesní poklad

Lesní poklad

Lesní poklad, který mám nadevše ráda, je ovoce, které má téměř černou barvu a nalézáme jej v každém českém lese, ale také v mnoha českých zahradách. Jmenuje se ostružina. Podívejme se, jak široké uplatnění má.

Více »

 
Vždy a všude

Vždy a všude

Tančíte rádi? Víte, že je to přirozený lidský pohyb. A tímto tedy je myšlen tanec v různém pojetí. Pokud bychom hledali dobu vzniku souborů pohybu, kterým dnes říkáme tanec, museli bychom se vrátit do velmi hluboké minulosti.

Více »

 
Čarování

Čarování

Myšlenka je mocná čarodějka. Kouzlíme a čarujeme s ní každý den. Je to základní stavební prvek našich životů, který si vůbec neuvědomujeme. Myšlenka je vlastně matkou všech situací, které prožíváme.

Více »

 
Bohatství v lahvi

Bohatství v lahvi

Máme tady čas vinobraní a bohatství ukryté ve vinných hroznech se za krátký čas přemístí do sudů a lhaví. Víno se hodí nejen při úpravě, ale po skvělém obědě či večeři si můžeme dopřát a vychutnat lahvinku dobrého vína.

Více »

 
 
 
 

Nejlepší věštci

Večernice Astrologie Věštec

Večernice

Dokážu nahlédnout do budoucnosti i minulosti pomocí jasnozřivosti, astrologie, tarotových karet, a to do kterékoliv o...Více

K dispoziciVolejte teď

0900 700 650 - Linka:320

0900 700 650 - 2 EUR/min

Nikita Inspirující Věštec

Nikita

Karty dělám 30 let. Mám mnoho zkušeností s lidmi, se kterými jsem během své praxe řešila velké množství životních sit...Více

OdhlášenProsím, zavolejte později!

0900 700 650 - Linka:792

0900 700 650 - 2 EUR/min

Tyna Kyvadlo Věštec

Tyna

Výkladu karet se věnuji již několik let... Každý člověk je jiný, proto pro každého mám jiný způsob výkladu. Tím, že p...Více

OdhlášenProsím, zavolejte později!

0900 700 650 - Linka:364

0900 700 650 - 2 EUR/min

Leni Maria Přímočarý Věštec

Leni Maria

Pracuji s crowleyho tarotem, andělskými kartami, energiemi, numerologií a výkladem snů. Zabývám se poradenstvím v obl...Více

OdhlášenProsím, zavolejte později!

0900 700 650 - Linka:474

0900 700 650 - 2 EUR/min