Zavolejte teď! 0900 700 650
Cena hovoru: 2 EUR/min
 
 
 

Připravit, pozor… teď!

V každém případě zopakuji, že bychom si všichni měli uvědomovat, že lidské tělo reaguje na změny ročních období stejně jako příroda. Řídí se jimi. A to proto, že jsme její nedílnou součástí.

 

Takže jsme na ještě stále téměř na startu, a proto si dnes připomeneme, jak bychom mohli prospět svému zdraví, ale i kráse jak zvenku tak zevnitř. O slovo se zcela určitě přihlásí „úklidy“ všeho druhu a v každém slova smyslu. Takže budeme uklízet nejen ve svých příbytcích, na zahradách, v garážích či kůlnách, ale uklidit bychom měli nejen ve svých útrobách, ale i nitru.  

Návod, jak si uklidit doma nebo na zahradě, určitě nepotřebujete. Sami dokážete rozlišit, čeho se zbavit, co si chcete nechat nebo využít jinak. Také máte určitě vyzkoušené a osvědčené čistící přípravky. Možná letos vyzkoušíte nějaké nové, které tolik nezatěžují ekologický systém co nejméně. Existuje mnoho firem, které je nabízejí a těch českých je dnes již také celá řada.

jarní únava

Návodů na to, jak pečovat o své tělo, je také mnoho. Takže spíše si pojďme přiblížit pár informací, které vám pomohou vybrat to, co je pro vás vhodné nebo vás budou inspirovat k určité kůře či k tomu, abyste oslovili některého z odborníků. Možná se něco opakuje, ale během zimy potřebuje naše tělo energii mít uvnitř těla. Důvod je jasný, protože tělo tuto energii potřebuje proto, aby se zahřálo. Čas biologického jara znamená to, že se mění směr toku energie. Energie se vydává směrem ven. Jenomže… Všichni známe termín jarní únava. Jak se do takového stavu můžeme dostat? Velmi snadno. A také nevědomě. Naše tělo, pokud není v pořádku, tvoří blokády a tím nedovolí energii proudit těmi cestami, kterými má. A pak tedy zažíváme jarní únavu. Také je nám již všeobecně známo, že každá část roku, nejčastěji jde o měsíční intervaly, má souvislost s určitými orgány. Jaro, tím myslíme to biologické, je spojeno s okruhem jater a žlučníku. A játra jsou orgánem, který je energetický velmi důležitý.

Jak si pomoci při jarní únavě? Jak tedy odblokovat energetické cesty tak, abychom se cítili co nejlépe? Podpoříme především játra a žlučník. Než sáhnete po preparátech, zaměřte se na potraviny, které jsou každému dostupné. Jídlo je vůbec nejlepším „lékem“ pro začátek. Co byste tedy měli jíst? Ne nadarmo se aktuálně hovoří o postní době. Nejde tak ani o liturgický důvod jako o právě o ten energetický proces, který je důležitý pro střídání ročních období. Proto je vhodné stravu odlehčit a složením dbát na podporu funkce jater a žlučníku. Z masa nejlépe ryby a drůbež a hlavně vše, co je zelené. Jako přílohu zvolte raději dejte bulgur, kuskus a mouku použijte špaldovou. Skvělým doplňkem jsou klíčky. Dejte si naklíčit řeřichu, čočku, mungo, vojtěšku… a cokoliv dalšího, co se vám bude líbit a dokáže rychle vyklíčit. Všemi těmito potravinami pomůžeme detoxu a odblokujeme dráhu jater. Výborným pomocníkem pro regeneraci jater jsou citrusové plody. Určitě nezapomínejte ani na pitný režim. Zařaďte vhodné čaje jako je vilcacora, lapacho, skvělá je kopřiva nebo voda s citrónem. Nezapomínejme na ostropestřec, hlívu ústřičnou a skvělou sužbu udělá také aloe vera. Dělejte si malé radosti, hýbejte se, smějte se a zdraví vás bude provázet!

Další zajímavé informace naleznete taky na naší Facebook stránce!

 
Nejčtenější články
Vymírání mořských panen

Vymírání mořských panen

Kdo jsou vlastně legendární mořské panny?

Více »

 
 
 
 
 

Další články

Tady a teď

Tady a teď

Můj život se obrátil o 180 stupňů, ale jak se říká, nic se neděje jenom tak. To znamená, že v tuto chvíli se učím přijímat, co mi přináší a ukazuje. On se ten důvod ukáže v pravou chvíli.

Více »

Vodohospodářství

Vodohospodářství

Lidské tělo a voda. Zadržování vody v těle má své průvodní jevy, které lidem znepříjemňují život. Ať již jde o otoky v různých částech těla nebo o nedařící se pokusy o zbavení se kilogramů navíc. Jednomu by se nechtělo věřit, ale je to tak.

Více »

 
Vzhůru k nebesům!

Vzhůru k nebesům!

Možná opravdu lidé závidí ptákům od pradávna. A začali přemýšlet nad způsoby, jak by se jim mohlo podařit létat. Technický pokrok, lidský um a práce byly zúročeny a lidem se to podařilo. Díky převratným objevům si právě nyní připomínáme první let do vesmíru.

Více »

 
Věděli jste, že…?

Věděli jste, že…?

V minulém týdnu nastal měsíc duben. 1. dubna už tradičně nazývám aprílem. Nechali jste se vyvést? Já ano, dokonce několikrát! A totéž si můžeme zopakovat poslední den dubna.

Více »

 
Stres a znamení zvěrokruhu

Stres a znamení zvěrokruhu

Máme tu jaro, přesto mnozí z nás velmi nepříjemně prožívají současnou situací. Stres je bohužel všudypřítomný, ale máme tady radu, jak byste mohli využít takovou malou pomůcku.

Více »

 
 
 
 

Nejlepší věštci

Nikita Inspirující Věštec

Nikita

Karty dělám 30 let. Mám mnoho zkušeností s lidmi, se kterými jsem během své praxe řešila velké množství životních sit...Více

OdhlášenProsím, zavolejte později!

0900 700 650 - Linka:792

0900 700 650 - 2 EUR/min

Leni Maria Přímočarý Věštec

Leni Maria

Pracuji s crowleyho tarotem, andělskými kartami, energiemi, numerologií a výkladem snů. Zabývám se poradenstvím v obl...Více

OdhlášenProsím, zavolejte později!

0900 700 650 - Linka:474

0900 700 650 - 2 EUR/min

Wendy Axon Soucitný Věštec

Wendy Axon

Jdi za svými sny, dokud stojíš na nohou.Takto zní mé motto. Studiu a provozování esoteriky se zabývám přes 15 let. Sv...Více

OdhlášenProsím, zavolejte později!

0900 700 650 - Linka:716

0900 700 650 - 2 EUR/min

Večernice Astrologie Věštec

Večernice

Dokážu nahlédnout do budoucnosti i minulosti pomocí jasnozřivosti, astrologie, tarotových karet, a to do kterékoliv o...Více

OdhlášenProsím, zavolejte později!

0900 700 650 - Linka:320

0900 700 650 - 2 EUR/min