Zavolejte teď! 0900 700 650
Cena hovoru: 2 EUR/min
 
 
 

Pozor na ni!

Pamatuji si, že jsem slýchávala takové řeči, že vysoký krevní tlak je spojen s určitým věkem. Později v souvislosti s bolestmi hlavy atd. Když někdo řekl, že trpí na vysoký tlak, věděla jsem, že bere léky a bude je brát pořád. Takový člověk musel mít tyto léky neustále s sebou. Ať to již byli moji prarodiče, později matka či přátelé.

 

Velká část lidské populace, především západní, trpí civilizační chorobou, která nese název hypertenze – vysoký krevní tlak. Bohužel již touto chorobou trpí stále vyšší pocit mladých lidí a také dětí ve školním věku. Abych se přiznala, byla jsem šokována. Když jsem pátrala po medicínském objasnění tohoto stavu, tak jsem vlastně nenašla uspokojivé vysvětlení této nemoci. Ani současná medicína nezná příčinu tohoto onemocnění. To byl pro mne další šok.

Dokáže ho sice dělit na primární a sekundární, přičemž sekundární označuje jako doprovodný jev, stoprocentní příčina nalezena nebyla a jasná není. Zvýšený krevní tlak jsem za svůj život vysledovala např. u lidí po zvýšené fyzické námaze, což je naprosto pochopitelné. Avšak nikdy nedocházelo ke stavům ohrožující život nebo vyžadující si lékařský zákrok. Pak to ale byly případy, kdy se člověk rozčílil, a zde se již občas ten lékař musel zavolat. A pak ještě možnost rapidního zvýšení krevního tlaku zdánlivě bez příčiny. Čehož byli svědky příslušníci mé rodiny. Lékaři zvláště věnují pozornost krevnímu tlaku u budoucích maminek. Zvýšený tlak v tepnách totiž ohrožuje lidské srdce, mozek, ledviny a oči. 

hypertenze

Vzhledem k dostupným znalostem a informacím o tomto problému se nám může zdát situace hypertonika naprosto bezvýchodná. Nicméně se v poslední době setkávám s případy, kdy lékaři celostní medicíny nebo terapeuti s využitím psychosomatického náhledu, pomohli jedincům s korekcí vysokého krevního tlaku. Psychosomatika totiž vidí osobu trpící tímto problémem jako někoho, kdo stále prožívá dokola minulá nezahojená a nevyřešená citová zranění. Tento člověk má též tendence dramatizovat a především se zabývat druhými. Především hledá cesty pro druhé, aby jim pomohl nalézt šťastný způsob života. A tím v sobě stále vytváří nesmírný tlak. Proto je třeba, aby jedinec trpící vysokým krevním tlakem obrátil svou veškerou pozornost k sobě a svému životu. V případě potřeby nechť je svým blízkým oporou, ale zároveň si musí uvědomit, že každý je odpovědný za svůj vlastní život a volí si životní cestu sám.

Doba, kterou momentálně prožíváme, není nikterak snadná pro zdravé lidi. Pokud jde o hypertoniky, mohl se jejich stav poněkud zhoršit. 

Trpíte vysokým krevním tlakem? Zamyslete se, zda ve vašem životě není něco, co vytváří tlak na vaši osobu a nevíte si s tím rady. Pokud budete k sobě upřímní, máte velkou šanci svůj vysoký tlak snížit a ulevit si nejen od nepříjemných pocitů, ale také od každodenních léků!

 
Nejčtenější články

Víte, že…?

Má svůj domov ve středomoří. Ale kraje okolo Černého moře nebo v Asii se jím také mohou pochlubit. A pokud se týká střední Evropy a českých zemí, tak jih krásné Moravy nám ho také může poskytnout.

Více »

 
 
 

Další články

Tajemství z hlubin Země

O kameni, o kterém si dnes můžete přečíst, se říká, že se musí používat s velikou opatrností, protože dokáže člověka dovéct do minulých životů.

Více »

Symboly

Všechny známé geometrické symboly cosi vyjadřují. Některé lidé nosí v podobě různých amuletů či přívěsků pro štěstí, jiný je památeční nebo jen pro radost, některé mají i ochrannou funkci.

Více »

 

Zázraky našich babiček

Jak rádi se vracíme ke kuchyním našich babiček či prababiček. Velmi se mi líbí, jak ve starých receptech nacházíme nejen klasickou relativně „těžkou“ stravu, ale také návody na osvěžení, oživení našich jídelníčků o něco, co nám dodává tolik potřebné vitamíny, minerály, enzymy...

Více »

 

Kouzla v nás

Kamarádka mne oslovila, že potřebuje „sparingpartnera“. Jelikož mne akce oslovila, souhlasila jsem. Bylo to velmi zajímavé, poučné a závěr sám lektor ohodnotil tak, že je sám překvapen, co se ten den odehrálo a kam nás to všechny zavedlo.

Více »

 

Medicínka

Žlučníkáři asi mít z tématu radost nebudou, ale já, ačkoliv žlučník již léta nemám, tak česnek miluji. Letní období zrovna nevybízí k užívání, přesto po něm sáhneme téměř denně. Při vaření, do pomazánek, do marinád atd. Doma je ve střední Asii a měl výsadní postavení.

Více »

 
 
 
 

Nejlepší věštci

Nikita

Karty dělám 30 let. Mám mnoho zkušeností s lidmi, se kterými jsem během své praxe řešila velké množství ... Více

K dispozici Volejte teď

0900 700 650 - Linka: 792

0900 700 650 - 2 EUR/min

Dagmarka

Volám sa Dagmarka a som narodená v znamení rýb a ascedent panna. Už od dectva mám vízie teda jasnozrívosť, v... Více

K dispozici Volejte teď

0900 700 650 - Linka: 898

0900 700 650 - 2 EUR/min

Jana Sofia

Jmenuji se Jana Sofia, narodila jsem se v Praze. Astrologií se zabývám již 20 let, tarotem více jak 10 let. Pův... Více

K dispozici Volejte teď

0900 700 650 - Linka: 448

0900 700 650 - 2 EUR/min

Tama

Vešteniu a numerologii sa venujem 13 rokov, od detstva, mám danost predvidať vdaka tretiemu oku, ktore sa mi neuza... Více

Odhlášen Prosím, zavolejte později!

0900 700 650 - Linka: 890

0900 700 650 - 2 EUR/min