Zavolejte teď! 0900 700 650
Cena hovoru: 2 EUR/min
 
 
 

Postíte se?

Nicméně i dodržování půstu by mělo mít nějaká pravidla. Ten, kdo jej chce praktikovat by měl mít povědomí o jeho funkci, způsobu, času dodržování a jeho zřejmý záměr.

 

Když se řekne slovo půst, tak se nám může vybavit jogín, Velikonoce nebo i klidně nějaký asketický poustevník, který si vybral způsob života v odříkání. 

Asi nejvíce povědomí máme v našich krajích o půstu právě náboženském, který je spojený s Velikonocemi. Tento půst začíná na Popeleční středu a trvá čtyřicet dní mimo neděle. Ale náboženský půst se také týká pátků, kdy strava byla bez masa a ostatní porce jídla byly dosti omezené. Avšak za maso se nepovažuje ryba, kterou si v pátek lidé mohou bez jakýchkoliv výčitek dopřát. Všechna pravidla náboženských půstů se jistě dovíte ve svatých knihách příslušných náboženství nebo na internetových stránkách.

půst

Nicméně půst má daleko starší původ. Dokonce i pohanská společenství jakýmsi způsobem tento rituál dodržovala. Antika měla také svá pravidla a v podstatě současně pojatý půst téměř ve všech náboženstvích byl zřejmě pojat z židovství. Postupně byl půst přizpůsoben podle potřeb toho kterého náboženství.

Jógový půst má spirituální význam. Jóga vnímá půst jako součást duchovního růstu a je její nedílnou součástí. Dodržuje se jeden den v týdnu a při úplňku. Vždy je však nutno se ohlížet na aktuální zdravotní stav či chronická onemocnění. Cílem je tedy pozitivní duchovní rozpoložení, kterému by mohla strava bránit.

Dnes se setkáváme i s důvody daleko jinými. A tím hlavním je zdraví. Vlastně odlehčením organismu v podobě zpracovávání potravin si člověk může nejen prodloužit život, ale chránit se proti různým chorobám.  Uvádí se, že je skvělým ozdravným procesem při onkologických diagnózách, a je také výborným pomocníkem v ochraně před stařeckou demencí. Apelace na konzultaci s lékařem je vždy nutná.

Nicméně opět je třeba brát ohledy na aktuální zdravotní stav a užívané léky. Odborné rady hovoří o záměru, který by se neměl shodovat s redukcí hmotnosti. Tento jev je sice jedním z těch průvodních, avšak nebývá doporučován jako cíl. 

Asi nemusím připomínat, že pokud se chystáte k takovému počinu, je jistě na místě určitá příprava, řádná informovanost a případná konzultace s lékaři. Současný životní styl si vyžaduje vyšší pozornost, obezřetnost a naše fyzické schránky si jistě zaslouží tu nejlepší péči, aby nám co nejlépe a co nejdéle mohly sloužit ve zdraví. 

 
Nejčtenější články
Pivo a jeho účinky na zdraví

Pivo a jeho účinky na zdraví

„Jed od léku odlišuje pouze podávané množství.“ Paracelsus. Již několikrát bylo dokázáno, že určité množství alkoholu není pro organismus škodlivé, ale přímo zdravé.

Více »

 
 
 
 
 

Další články

Poddáte se módě?

Poddáte se módě?

Asi se zde nedovíte nic nového, když připomenu, že vlasy podléhají módě stejně, jako oblečení, doplňky, boty. Můžeme si připomenout různá období s různými manýry vztahující se k vlasům atd.

Více »

Směrovka

Směrovka

Ekzémy, vyrážky a vůbec defekty na kůži jsou relativně často řešený problém. Z vlastní zkušenosti vím, že málokdy je problém řešený ze strany příčiny, ale pouze důsledku. To znamená, že se řeší až to, co se „vyrobí“ na kůži.

Více »

 
Připravit, pozor… teď!

Připravit, pozor… teď!

Jo jo, máme tady biologické jaro, jehož příchodu si nevšímáme tolik jako příchodu toho astronomického. Už víte, že jaro nastalo pro lidské tělo. Začíná každý rok kolem poloviny února a my bychom se měli podle toho ke svému tělu chovat.

Více »

 
Nedoceněná síla

Nedoceněná síla

Říká se, že vystřelená kulka a vyřčené slovo nelze vzít zpět. Co si o tom myslíte? Já souhlasím. To, že vystřelíte z jakékoliv zbraně, se opravdu vzít zpět nedá. A věřte, že se slovem je to naprosto stejné. Někdy se ani škody napáchané slovem nedají změnit.

Více »

 
„Droga“ vlastní výroby

„Droga“ vlastní výroby

Všeobecné informace o šišince mozkové - epifýze nám říkají, že je to nepárová endokrinní žláza, která má na starosti několik velmi důležitých úkolů a funkcí v lidském těle. Je součástí epithalamu.

Více »

 
 
 
 

Nejlepší věštci

Večernice Astrologie Věštec

Večernice

Dokážu nahlédnout do budoucnosti i minulosti pomocí jasnozřivosti, astrologie, tarotových karet, a to do kterékoliv o...Více

K dispoziciVolejte teď

0900 700 650 - Linka:320

0900 700 650 - 2 EUR/min

Leni Maria Přímočarý Věštec

Leni Maria

Pracuji s crowleyho tarotem, andělskými kartami, energiemi, numerologií a výkladem snů. Zabývám se poradenstvím v obl...Více

OdhlášenProsím, zavolejte později!

0900 700 650 - Linka:474

0900 700 650 - 2 EUR/min

Nikita Inspirující Věštec

Nikita

Karty dělám 30 let. Mám mnoho zkušeností s lidmi, se kterými jsem během své praxe řešila velké množství životních sit...Více

OdhlášenProsím, zavolejte později!

0900 700 650 - Linka:792

0900 700 650 - 2 EUR/min

Sandra Kyvadlo Věštec

Sandra

Chcete spokojeně žít a užívat si? NEDAŘÍ SE VÁM ZHUBNOUT ? ZARUČENĚ VÁM PORÁDIM Z VLASTNÍ ZKUŠENOSTI!JSEM TOHO ZÁŘNÝM...Více

OdhlášenProsím, zavolejte později!

0900 700 650 - Linka:346

0900 700 650 - 2 EUR/min