Zavolejte teď! 0900 700 650
Cena hovoru: 2 EUR/min
 
 
 

Podzimní detox

Na řadu přichází suroviny, které posílí imunitu před zimou. Zahřejí, pročistí a zrychlí metabolismus. Pár kilo ztratíte a získáte sílu. Pro podzim se hodí řepa, hruška, jablko, chilli i kardamom.

 

Očistné kůry a půsty nejsou žádným novým módním trendem. Od pradávna lidé dodržovali díky nejrůznějším rituálům a později svátkům období půstu a očištění. Dělali to zcela přirozeně, podle svých potřeb, tak jak cítili, že to tělo vyžaduje.  Pročištění, neboli detox , v každé roční době obsahuje různé suroviny i recepty. Měl by trvat alespoň týden. V podzimních měsících se nabízí využít samozřejmě sezónní plody doplněné zahřívacím kořením, které byste asi v létě úplně nevyhledávali. Zázvor, chilli, kardamon, ale i skořice vnesou do vašeho organismu energii a pocit tepla. Navíc nápojům ze zeleniny i ovoce dají ten pravý říz. Na podzim se hodí i zeleninové vývary a mixované polévky z kořenové zeleniny, kysané zelí, saláty s křenem a více než syrová, tak pečená zelenina. Čaje, které podporují pročištění, si připravte z kopřivy, heřmánku, ale i borůvčí.  Ráno začněte zeleninovými a ovocnými šťávami:

Smoothie

Smoothie ze žluté řepy -pokud ji neznáte, mile vás překvapí jemnou sladkou chutí. Stačí vám 4 kousky žluté řepy, 2 mrkve, 1 pomeranč a asi 2, 5 cm oloupaného zázvoru. Hoďte do mixéru nebo odšťavňovače. Pro výraznější chuť zakápněte řádně citrónem. Nápoj vás prohřeje díky zázvoru a obsahuje spousty draslíku a hlavně vitaminu C, takže pro posílení imunity, opravdu bomba.

Jablka s chilli a paprikou – kombinace možná zvláštní, ale věřte receptu! Odšťavněte 2 jablka, 1 kapii, dvě rajčata a chilli papričku. Kombinace paprik s jablkem chutná neobvykle skvěle a je velmi silným antioxidantem! Dejte si koktejl i víckrát denně, nikdy ho není dost!

Příčinou mnoha onemocnění je překyselení organismu. Proto jsou právě koktejly, které pomáhají odkyselení, velmi důležité. Na hruškové smoothie si připravte 2 větší hrušky, jednu celou limetu, 2 řapíky celeru a asi 4 tobolky  kardamonu, nešetřete jím!

Během období, kdy si dáte čistící kůru, kdykoli využijte i skořici a kurkumu. Z příloh si vyberte rýži, vyhýbejte se masu.  Saláty si připravte především z jablek, mrkve, celeru, hrušek, dýně, řepy a zelí. Okyselte citrónem nebo jablečným octem. Křenu přidejte, kolik vydržíte! Pijte bylinkové čaje. Přestože v prvních dnech pocítíte únavu, energie a získaná imunita na delší období opravdu stojí za to!

 
 
Nejčtenější články
Pivo a jeho účinky na zdraví

Pivo a jeho účinky na zdraví

„Jed od léku odlišuje pouze podávané množství.“ Paracelsus. Již několikrát bylo dokázáno, že určité množství alkoholu není pro organismus škodlivé, ale přímo zdravé.

Více »

 
 
 
 
 

Další články

Moudrost těla

Moudrost těla

Každý má občas deficit vitamínů, minerálů či určitého druhu stopového prvku, ale málokdo ví, že se tyto nedostatky mohou projevit chutěmi. Asi za poslední dva roky se mi několikrát stalo, že jsem měla vyloženě potřebu jíst určité potraviny a poslední týden bych do sebe lila litry kávy denně. Kde je třeba hledat příčinu?

Více »

 „Slunce v duši“

„Slunce v duši“

Jak navodit dobrou náladu na podzim, když nás přepadne smutek, deprese a stesk? Kromě světlého a útulného domova je třeba zapojit aktivitu a nenechat se zaskočit.

Více »

 
Což takhle dát si…?

Což takhle dát si…?

Máme tady podzim. Úroda je sklizena, uložena, aby nám poskytovala během zimního období všechny vitamíny, které potřebujeme.

Více »

 
Říjen pro zdraví

Říjen pro zdraví

Máme tady podzim v plné parádě. Víme, že každý měsíc je spojený s některým s lidských tělesných orgánů. A v říjnu bychom měli velmi pečlivě pečovat o svůj žaludek.

Více »

 
Den jako každý jiný

Den jako každý jiný

Rozlišujete podle něčeho dny, které prožijete? Tedy kromě těch, v nichž se odehrává něco významného jako jsou vaše narozeniny či narozeniny vašich blízkých, různé svátky, kdy můžete zůstat doma a odpočívat.

Více »

 
 
 
 

Nejlepší věštci

Nikita Inspirující Věštec

Nikita

Karty dělám 30 let. Mám mnoho zkušeností s lidmi, se kterými jsem během své praxe řešila velké množství životních sit...Více

OdhlášenProsím, zavolejte později!

0900 700 650 - Linka:792

0900 700 650 - 2 EUR/min

OdhlášenProsím, zavolejte později!

0900 700 650 - Linka:306

0900 700 650 - 2 EUR/min

Asae Soucitný Věštec

Asae

Den, v který jsme se narodili, není náhodou... Lidé od pradávna vědí, že celý život je ve spojení s čísly, které nemů...Více

OdhlášenProsím, zavolejte později!

0900 700 650 - Linka:500

0900 700 650 - 2 EUR/min

Laura Věštec

Laura

Léčitelka, zdravotní diagnostička, čínská terapeutka, psychoterapeutka a psychoanalytička, kinezioložkaa regresní ter...Více

OdhlášenProsím, zavolejte později!

0900 700 650 - Linka:405

0900 700 650 - 2 EUR/min