Zavolejte teď! 0900 700 650
Cena hovoru: 2 EUR/min
 
 
 

Podzimní detox

Na řadu přichází suroviny, které posílí imunitu před zimou. Zahřejí, pročistí a zrychlí metabolismus. Pár kilo ztratíte a získáte sílu. Pro podzim se hodí řepa, hruška, jablko, chilli i kardamom.

 

Očistné kůry a půsty nejsou žádným novým módním trendem. Od pradávna lidé dodržovali díky nejrůznějším rituálům a později svátkům období půstu a očištění. Dělali to zcela přirozeně, podle svých potřeb, tak jak cítili, že to tělo vyžaduje.  Pročištění, neboli detox , v každé roční době obsahuje různé suroviny i recepty. Měl by trvat alespoň týden. V podzimních měsících se nabízí využít samozřejmě sezónní plody doplněné zahřívacím kořením, které byste asi v létě úplně nevyhledávali. Zázvor, chilli, kardamon, ale i skořice vnesou do vašeho organismu energii a pocit tepla. Navíc nápojům ze zeleniny i ovoce dají ten pravý říz. Na podzim se hodí i zeleninové vývary a mixované polévky z kořenové zeleniny, kysané zelí, saláty s křenem a více než syrová, tak pečená zelenina. Čaje, které podporují pročištění, si připravte z kopřivy, heřmánku, ale i borůvčí.  Ráno začněte zeleninovými a ovocnými šťávami:

Smoothie

Smoothie ze žluté řepy -pokud ji neznáte, mile vás překvapí jemnou sladkou chutí. Stačí vám 4 kousky žluté řepy, 2 mrkve, 1 pomeranč a asi 2, 5 cm oloupaného zázvoru. Hoďte do mixéru nebo odšťavňovače. Pro výraznější chuť zakápněte řádně citrónem. Nápoj vás prohřeje díky zázvoru a obsahuje spousty draslíku a hlavně vitaminu C, takže pro posílení imunity, opravdu bomba.

Jablka s chilli a paprikou – kombinace možná zvláštní, ale věřte receptu! Odšťavněte 2 jablka, 1 kapii, dvě rajčata a chilli papričku. Kombinace paprik s jablkem chutná neobvykle skvěle a je velmi silným antioxidantem! Dejte si koktejl i víckrát denně, nikdy ho není dost!

Příčinou mnoha onemocnění je překyselení organismu. Proto jsou právě koktejly, které pomáhají odkyselení, velmi důležité. Na hruškové smoothie si připravte 2 větší hrušky, jednu celou limetu, 2 řapíky celeru a asi 4 tobolky  kardamonu, nešetřete jím!

Během období, kdy si dáte čistící kůru, kdykoli využijte i skořici a kurkumu. Z příloh si vyberte rýži, vyhýbejte se masu.  Saláty si připravte především z jablek, mrkve, celeru, hrušek, dýně, řepy a zelí. Okyselte citrónem nebo jablečným octem. Křenu přidejte, kolik vydržíte! Pijte bylinkové čaje. Přestože v prvních dnech pocítíte únavu, energie a získaná imunita na delší období opravdu stojí za to!

 
 
Nejčtenější články
Pivo a jeho účinky na zdraví

Pivo a jeho účinky na zdraví

„Jed od léku odlišuje pouze podávané množství.“ Paracelsus. Již několikrát bylo dokázáno, že určité množství alkoholu není pro organismus škodlivé, ale přímo zdravé.

Více »

 
 
 
 
 

Další články

Čaroděj je v každém z nás

Čaroděj je v každém z nás

Své šamany měly, mají a asi i do budoucna budou mít nějakým způsobem všechny světové kultury, národy, ale možná i obce, města. Je jedno, jak se jim říkalo nebo říká, jestli chodí v obleku nebo v nalezeném kabátě. Zda je to mladá vzdělaná žena či babička kamaráda vašeho dítěte, stařenka se šátkem na hlavě. Spojují je určité zájmy - dobro pro člověka, pro svět a především pro přírodu. Zdraví, spokojenost a láska.

Více »

Velký a Vítězný

Velký a Vítězný

Jaký je rozdíl mezi únorem teď a před třiceti lety? Je teplejší, rozhodně uspěchanější, slavíme Valentýna. Pro někoho je únor Suchý, ale hlavně, že není Velký!

Více »

 
Malý tělocvik

Malý tělocvik

U lidí, kteří meditují nebo cvičí v určitých polohách, si můžeme všimnout zvláštních poloh rukou či jenom prstů. Těmto spojením se říká mudry a jsou součástí cvičení jógy.

Více »

 
Záhada a síla měsíčního kamene

Záhada a síla měsíčního kamene

Měsíční kámen je spojený s ženou, plodností a budoucností. Jeho mléčný svit ovlivňuje zdraví i emoce, Síla měsíce měla zejména pro východní kultury až posvátný význam.

Více »

 
Vizitka

Vizitka

Nehty, aniž bychom si toho zvláště všímali, jsou našimi vizitkami. Ruce jsou nejen pracovním nástrojem, ale ruku podáme při pozdravu, pohladíme, obejmeme díky nim, píšeme… prostě jsou v kursu. Pěstěné nehty jsou ozdobou každé ruky.

Více »

 
 
 
 

Nejlepší věštci

Nikita Inspirující Věštec

Nikita

Karty dělám 30 let. Mám mnoho zkušeností s lidmi, se kterými jsem během své praxe řešila velké množství životních sit...Více

K dispoziciVolejte teď

0900 700 650 - Linka:792

0900 700 650 - 2 EUR/min

Pepik Inspirující Věštec

Pepik

Duchovní cestou kráčím od své dospělosti.Pracuji s Andělským tarotem a s kyvadlem. S láskou a pokorou jsem připraven ...Více

OdhlášenProsím, zavolejte později!

0900 700 650 - Linka:321

0900 700 650 - 2 EUR/min

Leni Maria Přímočarý Věštec

Leni Maria

Pracuji s crowleyho tarotem, andělskými kartami, energiemi, numerologií a výkladem snů. Zabývám se poradenstvím v obl...Více

OdhlášenProsím, zavolejte později!

0900 700 650 - Linka:474

0900 700 650 - 2 EUR/min

Zoran Inspirující Věštec

Zoran

Život môže byť ťažký. Niektoré dni môžu byť naozaj drsné, ale musíme sa snažiť na to, aby sme každý deň skončili s po...Více

OdhlášenProsím, zavolejte později!

0900 700 650 - Linka:523

0900 700 650 - 2 EUR/min