Zavolejte teď! 0900 700 650
Cena hovoru: 2 EUR/min
 
 
 

Okurka

Je mnoho zeleniny se stalo populární, ale jedna má přece jen prim. Je to salátová okurka. V lecjaké kavárně či hospůdce vám nové pár let nabídnou okurkovou limonádu. O oblibě okurkového salátu snad ani psát není třeba.

 

Okurka se objevila v českých zemích v 16. století. Svůj původ má v Indii a v Číně. Hned v následujícím 17. století díky tomu, že se okurkám dařilo a bylo třeba vymyslet nějaký způsob uchování, vznikl způsob nakládání okurek do nálevu. A to se podařilo znojemskému opatovi v místním klášteře. Když trochu zapátráte po informacích po okurkách, tak se dovíte, že znojemská okurka slaví 1. srpna své narozeniny a jak můžete sami počítat, není to tedy žádná mladice! 

Okurka

Pro lidské zdraví je okurka prospěšná hned z několika důvodů. Vzhledem k velmi nízké energetické výživnosti se velmi dobře hodí pro stravování lidí, kteří řeší svou nadváhu. Okurka obsahuje velké množství draslíku a tím pádem napomáhá organismu v odvodňování. Jak již kdysi říkával populární endokrinolog a dietolog Rajko Doleček „…vyčůrejte svoje kila nadváhy“. Především nemocní dnou a revmatismem by měli tyto zelené podlouhlé plody konzumovat v dostatečném množství. A pokud má někdo potíže s krevním oběhem, může si též okurky dopřát dosti často.

Okurky mají skvělé využití i v kosmetice. Používají se do pleťových masek a tonik. Jelikož obsahují vitamín E, fungují jako ochrana před volnými radikály. Pomáhají regenerovat kůži, pokud to přeženete se sluněním, ale také plátky přiložené na čelo a spánky odbourávají bolest hlavy a v případě, že máte unavené oči, na každé víčko taktéž přiložte plátek okurky. Okurky pomáhají čistit pleť, mají omlazující účinky a vyhlazují vrásky.

Nicméně i okurka může mít neblahé účinky. Pozor na jejich konzumaci by si měli dát pozor jedinci, kteří mají nemocné ledviny, ale také žaludek nebo potíže se srdíčkem a cévami.

 
Nejčtenější články
Runy

Runy

Pořiďte si do nového roku runu jako talisman, která Vás bude chránit, povede Vás anebo Vám bude připomínat cíl Vaší cesty.

Více »

 
 
 
 
 

Další články

Zlato a elixír života

Zlato a elixír života

Jejich úkolem bylo „z něčeho“ buď vyrobit zlato nebo elixír života pro císaře pána, který chtěl zůstat mlád a být bohatý. A dokud se alchymisté činili, měli zaručený určitý životní standard.

Více »

Milující raci

Milující raci

Své nejbližší miluje nade vše, pečuje o rodinný krb, obětuje se, citlivě naslouchá a láskyplně a zodpovědně vychovává děti. Znamení raka ovládá letní měsíc červenec.

Více »

 
Koruna krásy

Koruna krásy

Lidské vlasy jsou v podstatě totéž jaké srst na tělech zvířat. A u lidí rozlišujeme vlasy a chlupy. Ale obojí má stejný základ. Rozdělení evidentně získaly podle místa výskytu. Vlasy tedy nazýváme chlupy na lidských hlavách.

Více »

 
Letní „ovohuč“

Letní „ovohuč“

Laciný přesladký bolehlav - to nemusí být každý alkoholický nápoj z ovoce. S dávkou trpělivosti si doma připravte lehké lahodné ovocné víno.

Více »

 
Obejdete se bez něj?

Obejdete se bez něj?

Nastala jeho sezóna! Kvapem se blíží období, kdy bude nezbytnou součástí kuchyně. Ano, budeme nakládat, zavařovat, a to bez kopru nejde. Známe ho především díky omáčce a také jako součást např. nakládaných okurek.

Více »

 
 
 
 

Nejlepší věštci

Nikita Inspirující Věštec

Nikita

Karty dělám 30 let. Mám mnoho zkušeností s lidmi, se kterými jsem během své praxe řešila velké množství životních sit...Více

OdhlášenProsím, zavolejte později!

0900 700 650 - Linka:792

0900 700 650 - 2 EUR/min

Zoran Inspirující Věštec

Zoran

Život môže byť ťažký. Niektoré dni môžu byť naozaj drsné, ale musíme sa snažiť na to, aby sme každý deň skončili s po...Více

OdhlášenProsím, zavolejte později!

0900 700 650 - Linka:523

0900 700 650 - 2 EUR/min

OdhlášenProsím, zavolejte později!

0900 700 650 - Linka:306

0900 700 650 - 2 EUR/min

Asae Soucitný Věštec

Asae

Den, v který jsme se narodili, není náhodou... Lidé od pradávna vědí, že celý život je ve spojení s čísly, které nemů...Více

OdhlášenProsím, zavolejte později!

0900 700 650 - Linka:500

0900 700 650 - 2 EUR/min