Zavolejte teď! 0900 700 650
Cena hovoru: 2 EUR/min
 
 
 

Okurka

Je mnoho zeleniny se stalo populární, ale jedna má přece jen prim. Je to salátová okurka. V lecjaké kavárně či hospůdce vám nové pár let nabídnou okurkovou limonádu. O oblibě okurkového salátu snad ani psát není třeba.

 

Okurka se objevila v českých zemích v 16. století. Svůj původ má v Indii a v Číně. Hned v následujícím 17. století díky tomu, že se okurkám dařilo a bylo třeba vymyslet nějaký způsob uchování, vznikl způsob nakládání okurek do nálevu. A to se podařilo znojemskému opatovi v místním klášteře. Když trochu zapátráte po informacích po okurkách, tak se dovíte, že znojemská okurka slaví 1. srpna své narozeniny a jak můžete sami počítat, není to tedy žádná mladice! 

Okurka

Pro lidské zdraví je okurka prospěšná hned z několika důvodů. Vzhledem k velmi nízké energetické výživnosti se velmi dobře hodí pro stravování lidí, kteří řeší svou nadváhu. Okurka obsahuje velké množství draslíku a tím pádem napomáhá organismu v odvodňování. Jak již kdysi říkával populární endokrinolog a dietolog Rajko Doleček „…vyčůrejte svoje kila nadváhy“. Především nemocní dnou a revmatismem by měli tyto zelené podlouhlé plody konzumovat v dostatečném množství. A pokud má někdo potíže s krevním oběhem, může si též okurky dopřát dosti často.

Okurky mají skvělé využití i v kosmetice. Používají se do pleťových masek a tonik. Jelikož obsahují vitamín E, fungují jako ochrana před volnými radikály. Pomáhají regenerovat kůži, pokud to přeženete se sluněním, ale také plátky přiložené na čelo a spánky odbourávají bolest hlavy a v případě, že máte unavené oči, na každé víčko taktéž přiložte plátek okurky. Okurky pomáhají čistit pleť, mají omlazující účinky a vyhlazují vrásky.

Nicméně i okurka může mít neblahé účinky. Pozor na jejich konzumaci by si měli dát pozor jedinci, kteří mají nemocné ledviny, ale také žaludek nebo potíže se srdíčkem a cévami.

 
Nejčtenější články
Váhy, Štír, Střelec – Charakteristický horoskop pro všechna znamení III.

Váhy, Štír, Střelec – Charakteristický horoskop pro všechna znamení III.

Náš seriál pokračujeme charakteristikou Vah, Štíra a Střelce.

Více »

 
 
 
 
 

Další články

Záleží jenom na tobě

Záleží jenom na tobě

V úvodu uvedený citát, který jsem si přečetla na sociální síti, mi korespondoval se zážitky z poslední doby. A z toho mi vyplynulo, že kdybychom čekali na jistoty a bezpečí, tak bychom mohli nakonec konstatovat, že jsme prožili život v čekárně. A to asi nikdo nechce. Život se má přece žít a užívat!

Více »

Víte, co znamenají?

Víte, co znamenají?

Možná je nosíte na krku nebo vytetované na předloktí. Posvátné symboly jsou jedním z nejoblíbenějších motivů. Víte, co přesně znamenají?

Více »

 
Je nějaký rozdíl?

Je nějaký rozdíl?

Na sociální síti facebook existuje skupina „Bůh stvořil veterinu, aby udržovala kočku zdravou a člověka na mizině“. Úsměvný název, že? Jen do té doby, než si uvědomíme, že vlastně zvířata trpí stejnými onemocněními jako lidé. Avšak toto téma zde již bylo.

Více »

 
Advent zahajuje i „Příběh opuštěného děvčátka“

Advent zahajuje i „Příběh opuštěného děvčátka“

Vánoční stromy republiky se slavnostně rozsvítí v každém městě první prosincovou neděli. První se rozzářil v roce 1924.

Více »

 
Gemmoterapie

Gemmoterapie

Vracíme se k přírodě, hledáme alternativní způsoby léčení, vytahujeme rady babiček a prababiček, které začínají být stále aktuálnější. Bylinky a produkty z nich, recepty z potravin, na které se tak trochu zapomnělo.

Více »

 
 
 
 

Nejlepší věštci

Nikita Inspirující Věštec

Nikita

Karty dělám 30 let. Mám mnoho zkušeností s lidmi, se kterými jsem během své praxe řešila velké množství životních sit...Více

OdhlášenProsím, zavolejte později!

0900 700 650 - Linka:792

0900 700 650 - 2 EUR/min

OdhlášenProsím, zavolejte později!

0900 700 650 - Linka:306

0900 700 650 - 2 EUR/min

Asae Soucitný Věštec

Asae

Den, v který jsme se narodili, není náhodou... Lidé od pradávna vědí, že celý život je ve spojení s čísly, které nemů...Více

OdhlášenProsím, zavolejte později!

0900 700 650 - Linka:500

0900 700 650 - 2 EUR/min

Zoran Inspirující Věštec

Zoran

Život môže byť ťažký. Niektoré dni môžu byť naozaj drsné, ale musíme sa snažiť na to, aby sme každý deň skončili s po...Více

OdhlášenProsím, zavolejte později!

0900 700 650 - Linka:523

0900 700 650 - 2 EUR/min