Zavolejte teď! 0900 700 650
Cena hovoru: 2 EUR/min
 
 
 

Nepodceňovat!

Dnes je řeč o nadledvinkách. Můžeme si říci, že nadledvinka se skládá z obalu, který je medicínsky zařazen do endokrinního systému, a uvnitř se nachází dřeň, která je zase součástí autonomního nervového systému. A tím tedy i naprostému laikovi určitě dojde, jak důležitý tento orgán je.

 

Nadledvinky, tedy jejich obaly, produkují až 48 různých druhů či typů hormonů. A vzhledem k této funkci potřebují samozřejmě to nejlepší palivo, čímž je plnohodnotná strava. Podle odborníků jsou pro nadledvinky nejvhodnější zeleninové šťávy. V nadledvinkách tvořené hormony pomáhají organismu překonat vypjaté situace – silné emoce, stres, bolesti, svalová zátěž nebo i extrémní teploty. Tomu napomáhají jimi vylučováné hormony kortison a kortizol. Kortison je slabší forma kortizolu, který také můžeme nazvat antistresovým hormonem, a právě ten všechny tyto negativní dopady eliminuje.

Nadledvinky

Avšak pokud je tělo pod vlivem dlouhodobého stresu, přebytek tohoto hormonu způsobuje v těle poruchy, které jsou provázeny různými symptomy, jako je padání a šedivění vlasů, lámavostí kostí, vysoký krevní tlak, nadváha, u dětí růstové potíže, omdlévání, výkyvy cukru v těle, poruchy funkce štítné žlázy a další. Nadledvinky mají také vliv na střevní peristaltiku. Je tedy pochopitelné, že pokud je organismus vystavován negativním situacím, dochází i poruchám zažívání a především vyprazdňování. Kortison užívaný jako léčivo při potížích např. s klouby, by se měl aplikovat pouze tehdy, pokud jsou přijata určitá medicínská opatření. Může dojít k narušení spolupráce mezi nadledvinkami a hypofýzou, což může způsobit zadržování vody v tkáních.

Pokud by nastala situace, že je narušena funkce těchto žláz, může dojít ke snížení krevního tlaku, který by mohl vést ke křečím, ale také moou být zodpovědné za vznik některých nádorů. Avšak pokud fungují bezchybně, tak naopak stimulují nervový systém i svalstvo a dokážou mít blahodárný vliv na obnovování buněk a tkání. A pozor! Pokud jste příliš sexuálně aktivní, tlumíte si vylučování hormonů v nadledvinkách, což má opět dopad na celé tělo mozkem počínaje. 

Nadledvinky také odpovídají za rovnováhu minerálů v těle – vápník, sodík, chlór a fosfor. Mají na svědomí rozšiřování očních zorniček. Nadledvinky mají za úkol každý den vyloučit „hormony první pomoci“ – adrenalin a noradrenalin. Zvyšují krevní tlak, zrychlí v případě potřeby srdeční činnost. Pokud je třeba, způsobí v játrech vyšší výdej cukru do krve.

Pečujme tedy o svá těla tak, aby orgány mohly spolupracovat a tak plnit všechny funkce jim určené pro skvělý a ničím neomezovaný život. 

 
Nejčtenější články
Pivo a jeho účinky na zdraví

Pivo a jeho účinky na zdraví

„Jed od léku odlišuje pouze podávané množství.“ Paracelsus. Již několikrát bylo dokázáno, že určité množství alkoholu není pro organismus škodlivé, ale přímo zdravé.

Více »

 
 
 
 
 

Další články

Čaroděj je v každém z nás

Čaroděj je v každém z nás

Své šamany měly, mají a asi i do budoucna budou mít nějakým způsobem všechny světové kultury, národy, ale možná i obce, města. Je jedno, jak se jim říkalo nebo říká, jestli chodí v obleku nebo v nalezeném kabátě. Zda je to mladá vzdělaná žena či babička kamaráda vašeho dítěte, stařenka se šátkem na hlavě. Spojují je určité zájmy - dobro pro člověka, pro svět a především pro přírodu. Zdraví, spokojenost a láska.

Více »

Velký a Vítězný

Velký a Vítězný

Jaký je rozdíl mezi únorem teď a před třiceti lety? Je teplejší, rozhodně uspěchanější, slavíme Valentýna. Pro někoho je únor Suchý, ale hlavně, že není Velký!

Více »

 
Malý tělocvik

Malý tělocvik

U lidí, kteří meditují nebo cvičí v určitých polohách, si můžeme všimnout zvláštních poloh rukou či jenom prstů. Těmto spojením se říká mudry a jsou součástí cvičení jógy.

Více »

 
Záhada a síla měsíčního kamene

Záhada a síla měsíčního kamene

Měsíční kámen je spojený s ženou, plodností a budoucností. Jeho mléčný svit ovlivňuje zdraví i emoce, Síla měsíce měla zejména pro východní kultury až posvátný význam.

Více »

 
Vizitka

Vizitka

Nehty, aniž bychom si toho zvláště všímali, jsou našimi vizitkami. Ruce jsou nejen pracovním nástrojem, ale ruku podáme při pozdravu, pohladíme, obejmeme díky nim, píšeme… prostě jsou v kursu. Pěstěné nehty jsou ozdobou každé ruky.

Více »

 
 
 
 

Nejlepší věštci

Nikita Inspirující Věštec

Nikita

Karty dělám 30 let. Mám mnoho zkušeností s lidmi, se kterými jsem během své praxe řešila velké množství životních sit...Více

K dispoziciVolejte teď

0900 700 650 - Linka:792

0900 700 650 - 2 EUR/min

Pepik Inspirující Věštec

Pepik

Duchovní cestou kráčím od své dospělosti.Pracuji s Andělským tarotem a s kyvadlem. S láskou a pokorou jsem připraven ...Více

OdhlášenProsím, zavolejte později!

0900 700 650 - Linka:321

0900 700 650 - 2 EUR/min

Leni Maria Přímočarý Věštec

Leni Maria

Pracuji s crowleyho tarotem, andělskými kartami, energiemi, numerologií a výkladem snů. Zabývám se poradenstvím v obl...Více

OdhlášenProsím, zavolejte později!

0900 700 650 - Linka:474

0900 700 650 - 2 EUR/min

Zoran Inspirující Věštec

Zoran

Život môže byť ťažký. Niektoré dni môžu byť naozaj drsné, ale musíme sa snažiť na to, aby sme každý deň skončili s po...Více

OdhlášenProsím, zavolejte později!

0900 700 650 - Linka:523

0900 700 650 - 2 EUR/min