Zavolejte teď! 0900 700 650
Cena hovoru: 2 EUR/min
 
 
 

Nepodceňovat!

Dnes je řeč o nadledvinkách. Můžeme si říci, že nadledvinka se skládá z obalu, který je medicínsky zařazen do endokrinního systému, a uvnitř se nachází dřeň, která je zase součástí autonomního nervového systému. A tím tedy i naprostému laikovi určitě dojde, jak důležitý tento orgán je.

 

Nadledvinky, tedy jejich obaly, produkují až 48 různých druhů či typů hormonů. A vzhledem k této funkci potřebují samozřejmě to nejlepší palivo, čímž je plnohodnotná strava. Podle odborníků jsou pro nadledvinky nejvhodnější zeleninové šťávy. V nadledvinkách tvořené hormony pomáhají organismu překonat vypjaté situace – silné emoce, stres, bolesti, svalová zátěž nebo i extrémní teploty. Tomu napomáhají jimi vylučováné hormony kortison a kortizol. Kortison je slabší forma kortizolu, který také můžeme nazvat antistresovým hormonem, a právě ten všechny tyto negativní dopady eliminuje.

Nadledvinky

Avšak pokud je tělo pod vlivem dlouhodobého stresu, přebytek tohoto hormonu způsobuje v těle poruchy, které jsou provázeny různými symptomy, jako je padání a šedivění vlasů, lámavostí kostí, vysoký krevní tlak, nadváha, u dětí růstové potíže, omdlévání, výkyvy cukru v těle, poruchy funkce štítné žlázy a další. Nadledvinky mají také vliv na střevní peristaltiku. Je tedy pochopitelné, že pokud je organismus vystavován negativním situacím, dochází i poruchám zažívání a především vyprazdňování. Kortison užívaný jako léčivo při potížích např. s klouby, by se měl aplikovat pouze tehdy, pokud jsou přijata určitá medicínská opatření. Může dojít k narušení spolupráce mezi nadledvinkami a hypofýzou, což může způsobit zadržování vody v tkáních.

Pokud by nastala situace, že je narušena funkce těchto žláz, může dojít ke snížení krevního tlaku, který by mohl vést ke křečím, ale také moou být zodpovědné za vznik některých nádorů. Avšak pokud fungují bezchybně, tak naopak stimulují nervový systém i svalstvo a dokážou mít blahodárný vliv na obnovování buněk a tkání. A pozor! Pokud jste příliš sexuálně aktivní, tlumíte si vylučování hormonů v nadledvinkách, což má opět dopad na celé tělo mozkem počínaje. 

Nadledvinky také odpovídají za rovnováhu minerálů v těle – vápník, sodík, chlór a fosfor. Mají na svědomí rozšiřování očních zorniček. Nadledvinky mají za úkol každý den vyloučit „hormony první pomoci“ – adrenalin a noradrenalin. Zvyšují krevní tlak, zrychlí v případě potřeby srdeční činnost. Pokud je třeba, způsobí v játrech vyšší výdej cukru do krve.

Pečujme tedy o svá těla tak, aby orgány mohly spolupracovat a tak plnit všechny funkce jim určené pro skvělý a ničím neomezovaný život. 

 
Nejčtenější články
Řeč symbolů 08 - Magická geometrie: Trojúhelník

Řeč symbolů 08 - Magická geometrie: Trojúhelník

Každý trojúhelník má, jak známo, tři strany a tři vrcholy, symbolizuje 

Více »

 
 
 
 
 

Další články

 Svatováclavská vinice

Svatováclavská vinice

Kvalitu vína na Cecemínu zaručovaly od pradávna slunečné jihozápadní svahy. První keříky vinné révy tu nechala vysadit kněžna Ludmila, babička Svatého Václava – určitě i skvělý tip na podzimní výlet!

Více »

Podzimní krása z domácí spižírny

Podzimní krása z domácí spižírny

Slunce žár, chlorovaná voda, mořská sůl i vítr z hor vlasům ani pleti v létě moc nepřidaly. Snadno doma připravíte zábaly, masky i peeling. Vyjděte krásné do podzimních dnů!

Více »

 
Veselá kytka

Veselá kytka

Bylina, která je předmětem kontroverzních názorů. Bylina, která je zařazena mezi návykové drogy. Bylina, o které se hovoří v superlativech ve vztahu ke zdraví. A pro dnešek veselá kytka.

Více »

 
Tajemství prstů

Tajemství prstů

Dříve by nikoho nenapadlo, že prst nám toho může celkem hodně prozradit. Ať již jde o otázky lidského zdraví nebo emocí. Každý z prstů má na starosti něco, co je nedílnou součástí našeho života a může nám být nápomocný nejen v diagnostice.

Více »

 
Používáte je?

Používáte je?

Že nevíte co? Tak vám to osvětlím. V případě, že je zapálíte, tak prospějete svému zdraví. A řeč je o použití tělových a ušních svící.

Více »

 
 
 
 

Nejlepší věštci

Nikita Inspirující Věštec

Nikita

Karty dělám 30 let. Mám mnoho zkušeností s lidmi, se kterými jsem během své praxe řešila velké množství životních sit...Více

OdhlášenProsím, zavolejte později!

0900 700 650 - Linka:792

0900 700 650 - 2 EUR/min

OdhlášenProsím, zavolejte později!

0900 700 650 - Linka:306

0900 700 650 - 2 EUR/min

Asae Soucitný Věštec

Asae

Den, v který jsme se narodili, není náhodou... Lidé od pradávna vědí, že celý život je ve spojení s čísly, které nemů...Více

OdhlášenProsím, zavolejte později!

0900 700 650 - Linka:500

0900 700 650 - 2 EUR/min

Zoran Inspirující Věštec

Zoran

Život môže byť ťažký. Niektoré dni môžu byť naozaj drsné, ale musíme sa snažiť na to, aby sme každý deň skončili s po...Více

OdhlášenProsím, zavolejte později!

0900 700 650 - Linka:523

0900 700 650 - 2 EUR/min