Zavolejte teď! 0900 700 650
Cena hovoru: 2 EUR/min
 
 
 

Medicínka

Česnek byl součástí pokrmů již před mnoha stoletími i v Číně, Egyptě – zde byl považován za posvátnou rostlinu a již tehdy byl pěstován ve velkém množství. V Řecku a Římě jím krmili vojáky pro jeho posilující účinky. Přesto jím bohatí v Antice opovrhovali a pro jeho snadnou dostupnost a minimální náklady byl základní potravinou pro otroky. To vypovídá o tom, že již tehdy byl česnek spojován s lidským zdravím.

 

Dnes známe mnoho odrůd česneku a každý pěstitel si vybírá druh podle kritérií, které jsou zásadní pro jeho pěstování v té které oblasti. Asi si dnes žádná kuchařka či kuchař neumí představit, že bude vařit bez česneku.  Je opravdu důležitou součástí v podstatě každé kuchyně na celém světě.

česnek

V poslední době je stále hojněji poptáván česnek pěstovaný v tuzemsku. A to především pro svou kvalitu, vůni i chuť. Pokud použijeme v kuchyni česnek mdlé vůně, nevalné chuti, navíc vysušený či s projevy plísní, pokrm za moc nestojí a příště si rozmyslíme něco s česnekem připravovat.

Česnek byl využíván také k léčebným účelům. Pro jeho skvělé vlastnosti byl používán proti bolestem zubů, akné, plísním, oparům či bradavicím. V případě zevního použití je třeba brát v potaz jeho silný vliv na pokožku, především na tu citlivější. Používá se proti kašli, vysokému krevnímu tlaku, při potížích s trávením, vysoké hladině cholesterolu a také výborně podporuje krevní oběh a snižuje riziko výskytu onkologických onemocnění. Je nezanedbatelnou zásobárnou vitamínů A, B a C. Navíc lidskému tělu dodává vápník, jód a selen a těmito prvky podporuje imunitu, látkovou výměnu, pozitivně ovlivňuje sexuální výkony a je skvělým pomocníkem při hojení ran. V obou světových válkách byl využíván k dezinfekci zranění a v historických zdrojích je uvedeno, že mnoho lidí zachránil od strastí spojené s gangrénou.

Lidoví léčitelé celé věky česnek používali i jako antibiotikum a antimykotikum. Byl nepostradatelným při léčbě diabetu, ale také k likvidaci parazitů, kteří žijí ve střevech. A jeho aplikace se těšila velmi dobrým výsledkům.

Existuje mnoho různých léčebných česnekových receptů, které mají zaručené účinky, protože jsou prověřeny staletími. Mnoho jich přišlo právě z Asie, protože nejeden z nich hovoří o zaručeném životabudiči, prostředku na dlouhověkost a lék na všechno. Česnek je zdraví velmi prospěšný, ale jedinci, kteří mají zažívací potíže, ho v čerstvém stavu nemohou konzumovat. V těchto případech se doporučuje užívat česnek v jiné formě.

Pro mne je česnek nejen medicínkou, ale když přijde na něj chuť, signalizuje mi vznik zánětlivého ložiska v těle. Proto mu zde dnes skládám svůj velký dík.

 
Nejčtenější články

Víte, že…?

Má svůj domov ve středomoří. Ale kraje okolo Černého moře nebo v Asii se jím také mohou pochlubit. A pokud se týká střední Evropy a českých zemí, tak jih krásné Moravy nám ho také může poskytnout.

Více »

 
 
 

Další články

Tajemství z hlubin Země

O kameni, o kterém si dnes můžete přečíst, se říká, že se musí používat s velikou opatrností, protože dokáže člověka dovéct do minulých životů.

Více »

Symboly

Všechny známé geometrické symboly cosi vyjadřují. Některé lidé nosí v podobě různých amuletů či přívěsků pro štěstí, jiný je památeční nebo jen pro radost, některé mají i ochrannou funkci.

Více »

 

Zázraky našich babiček

Jak rádi se vracíme ke kuchyním našich babiček či prababiček. Velmi se mi líbí, jak ve starých receptech nacházíme nejen klasickou relativně „těžkou“ stravu, ale také návody na osvěžení, oživení našich jídelníčků o něco, co nám dodává tolik potřebné vitamíny, minerály, enzymy...

Více »

 

Kouzla v nás

Kamarádka mne oslovila, že potřebuje „sparingpartnera“. Jelikož mne akce oslovila, souhlasila jsem. Bylo to velmi zajímavé, poučné a závěr sám lektor ohodnotil tak, že je sám překvapen, co se ten den odehrálo a kam nás to všechny zavedlo.

Více »

 

Změň to!

Člověk je veden a vychováván od dětství k tomu, že je třeba stále něco dělat. Od úklidu, přes učení, zájmové aktivity a případně i takové ty činnosti, které nám mohou přinést užitek. Tak ženy něco šijí, pletou a muži kutí, opravují atd. Hlavně nezahálet, nelelkovat.

Více »

 
 
 
 

Nejlepší věštci

Nikita

Karty dělám 30 let. Mám mnoho zkušeností s lidmi, se kterými jsem během své praxe řešila velké množství ... Více

K dispozici Volejte teď

0900 700 650 - Linka: 792

0900 700 650 - 2 EUR/min

Isabela

Mám dar vidět věci a předvídat varování, se kterým mohu pomoci vám, i vašim mazlíčkům. Pomohu vám s ře... Více

K dispozici Volejte teď

0900 700 650 - Linka: 703

0900 700 650 - 2 EUR/min

Dagmarka

Volám sa Dagmarka a som narodená v znamení rýb a ascedent panna. Už od dectva mám vízie teda jasnozrívosť, v... Více

K dispozici Volejte teď

0900 700 650 - Linka: 898

0900 700 650 - 2 EUR/min

Jana Sofia

Jmenuji se Jana Sofia, narodila jsem se v Praze. Astrologií se zabývám již 20 let, tarotem více jak 10 let. Pův... Více

K dispozici Volejte teď

0900 700 650 - Linka: 448

0900 700 650 - 2 EUR/min