Zavolejte teď! 0900 700 650
Cena hovoru: 2 EUR/min
 
 
 

Medicínka

Česnek byl součástí pokrmů již před mnoha stoletími i v Číně, Egyptě – zde byl považován za posvátnou rostlinu a již tehdy byl pěstován ve velkém množství. V Řecku a Římě jím krmili vojáky pro jeho posilující účinky. Přesto jím bohatí v Antice opovrhovali a pro jeho snadnou dostupnost a minimální náklady byl základní potravinou pro otroky. To vypovídá o tom, že již tehdy byl česnek spojován s lidským zdravím.

 

Dnes známe mnoho odrůd česneku a každý pěstitel si vybírá druh podle kritérií, které jsou zásadní pro jeho pěstování v té které oblasti. Asi si dnes žádná kuchařka či kuchař neumí představit, že bude vařit bez česneku.  Je opravdu důležitou součástí v podstatě každé kuchyně na celém světě.

česnek

V poslední době je stále hojněji poptáván česnek pěstovaný v tuzemsku. A to především pro svou kvalitu, vůni i chuť. Pokud použijeme v kuchyni česnek mdlé vůně, nevalné chuti, navíc vysušený či s projevy plísní, pokrm za moc nestojí a příště si rozmyslíme něco s česnekem připravovat.

Česnek byl využíván také k léčebným účelům. Pro jeho skvělé vlastnosti byl používán proti bolestem zubů, akné, plísním, oparům či bradavicím. V případě zevního použití je třeba brát v potaz jeho silný vliv na pokožku, především na tu citlivější. Používá se proti kašli, vysokému krevnímu tlaku, při potížích s trávením, vysoké hladině cholesterolu a také výborně podporuje krevní oběh a snižuje riziko výskytu onkologických onemocnění. Je nezanedbatelnou zásobárnou vitamínů A, B a C. Navíc lidskému tělu dodává vápník, jód a selen a těmito prvky podporuje imunitu, látkovou výměnu, pozitivně ovlivňuje sexuální výkony a je skvělým pomocníkem při hojení ran. V obou světových válkách byl využíván k dezinfekci zranění a v historických zdrojích je uvedeno, že mnoho lidí zachránil od strastí spojené s gangrénou.

Lidoví léčitelé celé věky česnek používali i jako antibiotikum a antimykotikum. Byl nepostradatelným při léčbě diabetu, ale také k likvidaci parazitů, kteří žijí ve střevech. A jeho aplikace se těšila velmi dobrým výsledkům.

Existuje mnoho různých léčebných česnekových receptů, které mají zaručené účinky, protože jsou prověřeny staletími. Mnoho jich přišlo právě z Asie, protože nejeden z nich hovoří o zaručeném životabudiči, prostředku na dlouhověkost a lék na všechno. Česnek je zdraví velmi prospěšný, ale jedinci, kteří mají zažívací potíže, ho v čerstvém stavu nemohou konzumovat. V těchto případech se doporučuje užívat česnek v jiné formě.

Pro mne je česnek nejen medicínkou, ale když přijde na něj chuť, signalizuje mi vznik zánětlivého ložiska v těle. Proto mu zde dnes skládám svůj velký dík.

 
Nejčtenější články
Runy

Runy

Pořiďte si do nového roku runu jako talisman, která Vás bude chránit, povede Vás anebo Vám bude připomínat cíl Vaší cesty.

Více »

 
 
 
 
 

Další články

Tarot plný informací

Tarot plný informací

Vznik tarotu není přesně historicky podchycen, ale má se obecně za to, že vznikl ve starém Egyptě. Tato verze byla přijata přes to, že tarot obsahuje širokou škálu symbolů, z nichž některé pocházejí i z Asie. Skládá se z velké a malé arkány, přičemž každá z nich má svůj důvod vzniku a za pozornost stojí i samotné slovo TAROT se svými významy – kolo, zákon.

Více »

Rostou, nerostou …

Rostou, nerostou …

A je to tady! Nastává sezóna, která každý rok plní sociální sítě fotografiemi těch nejlepších lesních úlovků. Hřiby, podhřiby, masáky a jiné druhy, které jejich sběrači bezpečně poznají.

Více »

 
Hluboká tajemství

Hluboká tajemství

Každý z nás má hluboce ukrytá tajemství. Většinou jsou ukryta v paměťových trezorech, od kterých jsme zřejmě zahodili klíče. Pokud je však najdeme, odemkneme a zpracujeme, můžeme dojít duševního klidu.

Více »

 
Jste v očekávání?

Jste v očekávání?

S příchodem na svět dostane každý človíček jméno. Jak důležité je pro člověka světské jméno? Může mít vliv na jeho život?

Více »

 
Důležité!

Důležité!

Zamysleli jste se někdy nad otázkou zodpovědnosti, odpovědnosti? Býváme tímto tématem masírováni od dětství, avšak bohužel rámci morálky. Za něco, za někoho. Ale co zodpovědnost sám za sebe a k sobě?

Více »

 
 
 
 

Nejlepší věštci

Wendy Axon Soucitný Věštec

Wendy Axon

Jdi za svými sny, dokud stojíš na nohou.Takto zní mé motto. Studiu a provozování esoteriky se zabývám přes 15 let. Sv...Více

K dispoziciVolejte teď

0900 700 650 - Linka:716

0900 700 650 - 2 EUR/min

K dispoziciVolejte teď

0900 700 650 - Linka:851

0900 700 650 - 2 EUR/min

Večernice Astrologie Věštec

Večernice

Dokážu nahlédnout do budoucnosti i minulosti pomocí jasnozřivosti, astrologie, tarotových karet, a to do kterékoliv o...Více

K dispoziciVolejte teď

0900 700 650 - Linka:320

0900 700 650 - 2 EUR/min

Dagmarka Soucitný Věštec

Dagmarka

Volám sa Dagmarka a som narodená v znamení rýb a ascedent panna. Už od dectva mám vízie teda jasnozrívosť, vidím auru...Více

K dispoziciVolejte teď

0900 700 650 - Linka:898

0900 700 650 - 2 EUR/min