Zavolejte teď! 0900 700 650
Cena hovoru: 2 EUR/min
 
 
 

Letošní třetí

Biologický podzim nastal v polovině srpna, astronomický 23. září a říjen upozorňuje, že bunda či kabát jsou na místě. V mnoha kamnech a kotlech se rozhořel oheň, v bytech jsme otočili ventily minimálně do polohy 3.

 

Ano, máme tady třetí roční období. Člověk již dávno nevnímá rytmus ročních období a využívá možností nových technologií ve snaze „jet stále na plný výkon“. Lidské tělo je však součástí přírody a ošálit se nedá. Tělo reaguje na všechno, co se kolem něj děje a pak se podle na to reaguje. Pokud člověk poslouchá, bývá posíleno. Pokud ne, přichází problém. 

Každé roční období má to své. Podzim je obdobím pro někoho milovaným, jiný ho rád nemá. Ale pravdou je, že když podzim vymaluje přírodu do takové palety barev, kterou by nenamíchal žádný malíř, a navíc bude prosvětlena něžnými slunečními paprsky nízkého slunce, líbí se asi každému. Horší je, když se ochladí, začne foukat vítr a prší. Tato kombinace podzimního počasí se nelíbí nikomu. 

Podzim

Podzim nikdy nebyl časem, kdy se zahálelo. Práce na polích skončily, úroda je z větší části zpracována a uložena k pozdější konzumaci, ale bylo třeba dělat jiné věci. V minulosti mohly začít chodit děti do školy právě až tehdy, kdy nebylo třeba pomáhat doma a 1. září zůstává dodnes prvním školním dnem. Letošní rok je mnohem jiný než ta předešlá léta, ale i tak mnoho zůstává. A především emoce smutku, která je s podzimním obdobím spojena. Stejně tak uvadají letní květiny, stromům se již nějaký čas barví listy do barev malířovy palety a stejně tak reaguje i lidský organismus. Má tendence k vysoušení – pleť, vlasy a je možné, že člověk má potřebu více pít.  

Dbejte na to, abyste neprochladli. Ať již jste nuceni být na jednom místě dlouho dobu nebo se vystavíte účinkům průvanu. Pokud vyjde sluníčko, člověk má tendenci ještě se oblékat velmi lehce a také se potí. Avšak je třeba mít na paměti, že právě v ten moment by se měl více obléci, protože jeho póry se otevřou a s průvanem je nástud tady dříve než by řekl švec. 

Strava je jednou z nejdůležitějších součástí lidského života a právě na podzim můžeme svá těla velmi příznivě ovlivnit. Samozřejmě bychom měli již opustit letní dobroty a zařadit do jídelníčku spíše teplá jídla, ale také kyselé či kvašené potraviny. Dobrá polévka, kysané zelí či picles, houby, ale nemusíme se vyhýbat ani citrónům či grepům. To vše podle momentálního stavu a potřeb. 

Jak již bylo uvedeno, podzim je spojen se smutkem. Nedávno v jednom titulku stálo, že k rakovině se nikdy nikdo neprosmál. Zamyslete se, zda ten váš smutek potřebujete a pokud ano, tak ho prožijte a nechte ho jít. Není třeba se trápit něčím, co nedokážeme ovlivnit a často zjistíme, že ani příčina našeho smutku za něj nestála.

Další zajímavé informace naleznete taky na naší Facebook stránce!

 
Nejčtenější články
Fyziognomie - Nos

Fyziognomie - Nos

„Podle nosa poznáš kosa“

Více »

 
 
 
 
 

Další články

Rozhoří se první…

Rozhoří se první…

Také zapálím první svíčku na věnci, který se chystám letos vytvořit sama a vnést si tak do svého domova atmosféru nadcházejících Vánoc. Ještě nevím, jaká barva svíček ho bude zdobit, ale vím jistě, že jako správná „konzerva“ budu mít věnec v tradičních barvách – zelená, červená a zlatá.

Více »

Rychlá pomoc

Rychlá pomoc

Východní národy to znají, ale k nám se dostaly tyto techniky podstatně později. Prst nám toho může hodně prozradit v otázkách lidského zdraví a emocí. Každý má na starosti něco, co je součástí našeho života a může pomoci nejen v diagnostice, ale i v rámci „léčby“.

Více »

 
Není voda jako voda

Není voda jako voda

V rámci pitného režimu se doporučuje především čistá voda. Od věci však není ani ta minerální. Já osobně si občas pochutnám třeba na „vincentce“. Mnozí nad ní ohrnují nos pro její slanou chuť, ale věřte, že má svůj důvod, proč ji piji.

Více »

 
Když oheň léčí

Když oheň léčí

Myslíte si, že oheň může léčit? Já jsem toho názoru, že zde určité možnosti jsou. Jednou z nich je použití tělových a ušních svící.

Více »

 
Den pozdravů

Den pozdravů

Každý týden je v kalendáři minimálně jeden den věnován různým mezinárodním a světovým dnům něčeho. Některé týdny mají obsazených všech sedm různých takových dnů. Z toho plyne, že můžeme mít mnoho dalších důvodů k oslavám, že?

Více »

 
 
 
 

Nejlepší věštci

Nikita Inspirující Věštec

Nikita

Karty dělám 30 let. Mám mnoho zkušeností s lidmi, se kterými jsem během své praxe řešila velké množství životních sit...Více

K dispoziciVolejte teď

0900 700 650 - Linka:792

0900 700 650 - 2 EUR/min

Večernice Astrologie Věštec

Večernice

Dokážu nahlédnout do budoucnosti i minulosti pomocí jasnozřivosti, astrologie, tarotových karet, a to do kterékoliv o...Více

K dispoziciVolejte teď

0900 700 650 - Linka:320

0900 700 650 - 2 EUR/min

Leni Maria Přímočarý Věštec

Leni Maria

Pracuji s crowleyho tarotem, andělskými kartami, energiemi, numerologií a výkladem snů. Zabývám se poradenstvím v obl...Více

OdhlášenProsím, zavolejte později!

0900 700 650 - Linka:474

0900 700 650 - 2 EUR/min

Pepik Inspirující Věštec

Pepik

Duchovní cestou kráčím od své dospělosti.Pracuji s Andělským tarotem a s kyvadlem. S láskou a pokorou jsem připraven ...Více

OdhlášenProsím, zavolejte později!

0900 700 650 - Linka:321

0900 700 650 - 2 EUR/min