Jak jsme se zmínili i v našem dřívějším článku, jednotlivé barvy mají význačný účinek na náš organizmus. Teplejší odstíny ovlivňují naše tělo povzbuzujícím, osvěžujícím způsobem, zatímco používání barev studenějších vyvolává klidnější duševní stav. Navíc je každá jednotlivá barva obdařena schopností léčení. Jejich účinek na snižování zánětů a schopnost regenerační a uklidňující je dokázan i lékařsky. Nejdříve jsme představili barvu červenou, zelenou a modrou, nyní se seznamme s barvou pomerančovou, žlutou a fialovou.
Pomerančová
Barva pomerančová je barvou radosti. Jejím povzbuzujícím vlivem se z bázlivých, plachých lidí stanou lidé sebevědomí, rozhodní. Je tou nejlepší barvou proti depresi. Vrátíc se domů po dlouhém a únavném dni se můžeme okamžitě občerstvit pohledem na pomerančové předměty, anebo na stěnu barvy pomerančové. Pomerančová patří mezi barvy teplé, stojí blízko k červené, tímpádem má i účinek na vyvolání sexuální touhy. Podle ajurvedického lékařství odpovídá čakře solarplexus, je vhodná na léčení nechutenství, rovněž napomáhá při problémech trávení. Je znám i její účinek posilňující imunní systém.
Žlutá
Nazýváme ji i barvou smíchu, protože díky jejímu povzbuzujícímu vlivu se okamžitě staneme veselejšími. Stejně jak se naplníme energií při pohledu na jarní sluníčko, pohled na žlutou barvu má rovněž povzbuzující vliv na naši nervovou soustavu. Rozvíjí náš postřeh posilněním vizuálního centra mozku, zvyšuje schopnost koncentrace a usnadní i učení. Naši skeptickou náladu usměrňuje do směru optimizmu. Má vliv na trávení, ale její přehnané používání může nutkat ke zvracení. Zvyšuje detoxikaci, stabilizuje krevní tlak.
Fialová
Fialová, jako směs červené a modré, vyvolává současně pocit klidu a obdařuje větším množstvím životní síly, energie. Je barvou smíšeného spektra (kombinací studené a teplé barvy), která nám napomáhá při kolísání nálady v každém našem