Zavolejte teď! 0900 700 650
Cena hovoru: 2 EUR/min
 
 
 

Dubnové zdraví

Játra jsou přetěžována v současné době především stresem, léky, nesprávným stravováním a také alkoholem. Ale nemůžeme vynechat ani emoce. Na jejich úrovni jsou spojena se vztekem a agresivitou vůbec.

 

Mnozí lidé mají dost zažito, že právě v jarních měsících je vhodné udělat něco pro své zdraví právě v souvislosti s játry. Játrům je vyhrazen právě duben. Návrat celostního pohledu na zdravotní stav člověka přináší další možnosti cesty ke zdraví a tak můžeme působit na své orgány (které se mimochodem i vzájemně ovlivňují) preventivně nebo i léčebně.

Zjištěním souvislostí s ostatními „součástkami“ našeho těla a vůbec vzetí na vědomí faktu, že játra mají vliv na kvalitu a zdraví veškerých vazů v těle a nervové soustavy, uvědomíme si neskutečnou sílu tohoto orgánu. A velmi zajímavou informací pro ty, kteří ji neznají, je, že játra a slezina jsou jedinými orgány, které mají svou vlastní energii. A tu pak umí rozvádět po celém těle.

stres

Existuje mnoho různých možností, jak játra vyčistit a podpořit jejich činnost. Samozřejmě každý podle zdravotních možností, podle způsobu života a případné lékařské diagnostiky. Rozhodně je třeba vzít na vědomí emocionální reakce, konzumaci léků, kvalitu potravin a vůbec složení stravy a také životní styl. Játra nesnášejí stres a potlačování hněvu. Těmto „praktikám“ jsme však učení od malička. Pamatujete? „Neřvi“, „nevztekej se“… apod.

K játrům přináleží i některé další orgány a části lidského těla. Na nich se může projevit právě zatížení jater a tím nás varovat, že něco neděláme pro své zdraví dobře. Nejčastěji to „odnese“ žlučník. Mnoho lidí má nepříjemné zkušenosti ať již se zánětem, kameny nebo záchvaty a západní medicína zasahuje bohužel pouze za pomoci skalpelu. Další projevy se mohou ukázat na kůži v podobě různých pih, znamének výrůstků nebo také alergie. A alergie na různé podněty včetně potravin jsou snad nejrozšířenějším problémem.

Orgány játrům podřízené trpí v případě, že svá játra přetížíme. Patří k nim kromě žlučníku také nadledvinky, nervový systém, oči, mazové žlázy a nehtová lůžka a u mužů penis. Uvědomujme si, že nic nepřijde jen tak ze dne na den. Často svá játra vystavujeme zátěži měsíce a roky než se projeví jakýkoliv problém. A proto jim dopřejme péči, jakou si zaslouží a ony zachovejme si zdraví na dlouhá léta!

 
Nejčtenější články
Runy

Runy

Pořiďte si do nového roku runu jako talisman, která Vás bude chránit, povede Vás anebo Vám bude připomínat cíl Vaší cesty.

Více »

 
 
 
 
 

Další články

Zlato a elixír života

Zlato a elixír života

Jejich úkolem bylo „z něčeho“ buď vyrobit zlato nebo elixír života pro císaře pána, který chtěl zůstat mlád a být bohatý. A dokud se alchymisté činili, měli zaručený určitý životní standard.

Více »

Milující raci

Milující raci

Své nejbližší miluje nade vše, pečuje o rodinný krb, obětuje se, citlivě naslouchá a láskyplně a zodpovědně vychovává děti. Znamení raka ovládá letní měsíc červenec.

Více »

 
Koruna krásy

Koruna krásy

Lidské vlasy jsou v podstatě totéž jaké srst na tělech zvířat. A u lidí rozlišujeme vlasy a chlupy. Ale obojí má stejný základ. Rozdělení evidentně získaly podle místa výskytu. Vlasy tedy nazýváme chlupy na lidských hlavách.

Více »

 
Letní „ovohuč“

Letní „ovohuč“

Laciný přesladký bolehlav - to nemusí být každý alkoholický nápoj z ovoce. S dávkou trpělivosti si doma připravte lehké lahodné ovocné víno.

Více »

 
Obejdete se bez něj?

Obejdete se bez něj?

Nastala jeho sezóna! Kvapem se blíží období, kdy bude nezbytnou součástí kuchyně. Ano, budeme nakládat, zavařovat, a to bez kopru nejde. Známe ho především díky omáčce a také jako součást např. nakládaných okurek.

Více »

 
 
 
 

Nejlepší věštci

Nikita Inspirující Věštec

Nikita

Karty dělám 30 let. Mám mnoho zkušeností s lidmi, se kterými jsem během své praxe řešila velké množství životních sit...Více

OdhlášenProsím, zavolejte později!

0900 700 650 - Linka:792

0900 700 650 - 2 EUR/min

Zoran Inspirující Věštec

Zoran

Život môže byť ťažký. Niektoré dni môžu byť naozaj drsné, ale musíme sa snažiť na to, aby sme každý deň skončili s po...Více

OdhlášenProsím, zavolejte později!

0900 700 650 - Linka:523

0900 700 650 - 2 EUR/min

OdhlášenProsím, zavolejte později!

0900 700 650 - Linka:306

0900 700 650 - 2 EUR/min

Asae Soucitný Věštec

Asae

Den, v který jsme se narodili, není náhodou... Lidé od pradávna vědí, že celý život je ve spojení s čísly, které nemů...Více

OdhlášenProsím, zavolejte později!

0900 700 650 - Linka:500

0900 700 650 - 2 EUR/min