Zavolejte teď! 0900 700 650
Cena hovoru: 2 EUR/min
 
 
 

Bylinkové čaje na léto

Rádi si mícháte čaje sami? Některé bylinky Vás zahřejí a některé doplní potřebnou dávku těch správných vitamínů. Níže naleznete několik tipů na bylinky, které se hodí přidat do čaje v těchto parných dnech.

 

Jahodník, maliník a ostružiník

Touto trojicí bylin by měla rozhodně začínat vaše čajová směs. Pokud Vám rostou tyto bylinky na zahradě, natrhejte si pár lístků od každé a pokud ne, vyrazte do lesa a natrhejte je tam. Stejně jako u plodů lesního ovoce, může být chuť listů trochu intenzivnější než u listů ze zahrady. Tyto tři byliny v čaji Vás dokáží osvěžit a mají pozitivní účinky na zdraví. Jsou protizánětlivé a dají se využít jako doplněk k detoxikačním kůrám.

Bylinky

A co do směsi dále?

Přidáním šípku obohatíte čaj o příjemnou ovocnou chuť a o vitamín C, který tělo potřebuje jako sůl. Ráno si do čaje přidejte klidně šípků více, vitamín C vás dokáže pořádně nastartovat do celého dne.

Máte rádi v čaji med? Přidejte do čajové směsi medonosné bylinky, například lípu srdčitou, měsíček lékařský nebo tymián. Lípa srdčitá reguluje v těle teplotu a dokáže přes horké dny osvěžit.

Pokud vám schází u čaje pořádná vůně, nevažte přidat levanduli nebo meduňku.

Přeji dobrou chuť.

 
Nejčtenější články
Řeč symbolů 12 - Magická geometrie: Kříž

Řeč symbolů 12 - Magická geometrie: Kříž

Kříž patří mezi nejznámější symboly na světě.

Více »

 
 
 
 
 

Další články

Smrtící elixír krále Kristiána

Smrtící elixír krále Kristiána

Tycho Brahe, dánský astronom, který patřil mezi prvořadé vědecké kapacity rudolfínského dvora, nenajde zřejmě klid ani po smrti.

Více »

Pozor na rozpraskané paty

Pozor na rozpraskané paty

Na rozpraskané paty trpí velký počet lidí.

Více »

 
Odsávači energie

Odsávači energie

V negativních oblastech rostou stromy a trávy, které potřebují hodně vláhy. Jehličnany, lípa a bříza se těmto zónám vyhýbají, protože v nich začínají rychle chřadnout. Pokud mezi jasnou zelení vodomilných rostlin uvidíte zežloutlé listy břízy nebo lípy, mějte se na pozoru.

Více »

 
Nevinné koření

Nevinné koření

Hořčice je žádaná pochutina. Staří Řekové nazývali hořčici sinapi, „to otužuje oči“. Zřejmě proto, že po ní oči slzí. Slovem hořčice se může označit rostlina, její semena i kořen.

Více »

 
Magistrála zázraků

Magistrála zázraků

Na východě Čech, přesněji u tzv. Cikánského kříže, jsou pohřbeni žoldnéři z napoleonských válek včetně významného francouzského generála. U hromadného hrobu měli postávat ještě v 19. století různí věštci, kteří uměli znamenitě hádat z ruky a vykládat karty.

Více »

 
 
 
 

Nejlepší věštci

Nikita Inspirující Věštec

Nikita

Karty dělám 30 let. Mám mnoho zkušeností s lidmi, se kterými jsem během své praxe řešila velké množství životních sit...Více

K dispoziciVolejte teď

0900 700 650 - Linka:792

0900 700 650 - 2 EUR/min

OdhlášenProsím, zavolejte později!

0900 700 650 - Linka:306

0900 700 650 - 2 EUR/min

Zoran Inspirující Věštec

Zoran

Život môže byť ťažký. Niektoré dni môžu byť naozaj drsné, ale musíme sa snažiť na to, aby sme každý deň skončili s po...Více

OdhlášenProsím, zavolejte později!

0900 700 650 - Linka:523

0900 700 650 - 2 EUR/min

Asae Soucitný Věštec

Asae

Den, v který jsme se narodili, není náhodou... Lidé od pradávna vědí, že celý život je ve spojení s čísly, které nemů...Více

OdhlášenProsím, zavolejte později!

0900 700 650 - Linka:500

0900 700 650 - 2 EUR/min