Zavolejte teď! 0900 700 650
Cena hovoru: 2 EUR/min
 
 
 

Aktuální téma listopadu

Plíce jsou orgán, který nám dovoluje dýchání a zabezpečuje okysličení krve v našem těle. Jeho párovým orgánem je tlusté střevo, které má na plíce velký vliv. A vzhledem k tomu, že zrovna listopad je měsíc, kdy jsou plíce ohroženy největší měrou, podívejme se, co je ovlivňuje, a jak to vše dohromady souvisí.

 

Plíce jsou náchylné k tzv. respiračním nemocem, které se projevují nejen kašlem, ale také vysycháním kůže, bušením srdce a pocitem únavy. Za pozornost stojí i astma a zápal plic. Pokud někdo astmatem trpí, dobře ví, že v listopadu se jeho stav pravidelně zhoršuje. Mějte na paměti, že pokud máte zahleněné plíce, jsou zahleněná i střeva. Důvod je ten, že plíce a střevo jsou párovými orgány. Z toho bychom měli usoudit, že je důležité, abychom i v listopadu dostatečně pobývali na čerstvém vzduchu, zařazovali do jídelníčku vhodné potraviny jako je rýže nebo fazole. Kvůli odbourání hlenů bychom na celou zimu měli vyřadit z jídelníčku mléčné výrobky a také omezit bílou mouku. S kávou šetřete a černý čaj raději nepijte. Vyměňte ho třeba za zázvorový. Najděte zdroje vitamínu C a hořčíku v potravinách.

plíce

Nezapomínejte správně dýchat, protože to napomáhá při posilování plic a tím také při léčbě astmatu. Velmi vhodná jsou jógová dechová cvičení. Člověk, jenž má potíže s dýcháním, se na duševní úrovni potýká s rovnováhou braní a dávání. Pro názornost je to s narušenou rovnováhou braní asi tak, jako když si představíte, že druzí vás nenechají svobodně dýchat a s dáváním v podstatě stejně, ale ve směru k těm druhým.

Kdo má děti, ví, že toto období je obdobím respiračních nemocí především u dětí. Děti na úrovni braní chtějí od rodičů lásku, pozornost, ale pokud má pocit nedostatku, onemocní. Nestačí koupit dítěti vše, co mu na očích vidíte, naplňujte své domovy především láskou. Věnujte se svým dětem, mluvte s nimi, hrajte si s nimi. Prospějete tak nejen svým dětem.

Další hledisko na rovnováhu mezi braním a dáváním souvisí s vnitřní svobodou. Jsme-li my sami vnitřně svobodní, dokážeme svobodu dát druhým. Pokud tomu tak není, tak ji druhým bereme. Pak můžeme mluvit o manipulacích, omezování, nařizování, vydírání.

Plíce jsou též symbolem komunikace. Uvědomujme si, že dýcháme stejný vzduch jako ostatní lidé, ale i jako všichni živí tvorové na světě. Vše živé na této planetě, co potřebuje ke svému životu kyslík, je odkázáno na vzduch, jehož kvalitu dokáže ovlivnit jedině člověk.

Strach ovládá plíce z emocionálního hlediska. Pokud je člověk v pořádku po všech stránkách, nemá žádný bacil či virus šanci nás ohrozit. Všechny tyto organismy čekají na to, až se sami oslabíme nějakým „úžasným“ strachem nebo jinou negativní emocí a pak zaútočí.

Mluvte o svých pocitech, mluvte o tom, co vám vadí, a poslouchejte, co vám říkají druzí. Třeba najdete tu správnou rovnováhu, posílíte imunitu a vyhnete se listopadovým nemocem. Všímejte si, zda s vámi někdo nemanipuluje, neomezuje vás či to vy sami neděláte někomu ve svém okolí.  Je to dobrý start na cestu ke zdraví.

 
Nejčtenější články
Rak, Lev, Panna – Osobní horoskop pro jednotlivá znamení zvěrokruhu II.

Rak, Lev, Panna – Osobní horoskop pro jednotlivá znamení zvěrokruhu II.

12 hvězdných znamení (jinak znamení zvěrokruhu nebo znamení Zodiaka),

Více »

 
 
 
 
 

Další články

Klidný spánek s Reishi

Klidný spánek s Reishi

Hypnotika jsou jednou z nejvíce zneužívanou skupinou léků. Pokud někdo začne brát pravidelně léky na spaní, ocitne se v začarovaném kruhu a není cesty ven. Návyk mají většinou ženy po posttraumatickém zážitku či jsou-li delší dobu v depresích.

Více »

Kdo je energetický upír?

Kdo je energetický upír?

Kdo je energetický upír a kdo dárce, to se dá mezi lidmi docela dobře zjistit. Stačí si položit několik základních otázek.

Více »

 
Březové slzy

Březové slzy

List břízy se už dávno používal v čajích s urologickými a revmatologickými indikacemi. Je to jedno z hlavních a nejužívanějších působení tohoto stromu, které je dáno vysokým obsahem hořčin, tříslovin, éterických olejů, pryskyřic a saponinů.

Více »

 
Vaše erotické příběhy - Společnice

Vaše erotické příběhy - Společnice

Věděla jsem, že můj známý podniká, ale nijak jsem se o to nestarala. Jednoho dne mě pozval na kafe. Byla jsem na něho i jeho příbytek trochu zvědavá, proto jsem neodmítla. Toho odpoledne bylo škaredé počasí, hledala jsem jeho adresu a pořádně jsem zmokla. Mokrá halenka se mi přilepila na tělo a bosé nohy mě začínaly studit. Domovní dveře byly otevřené a já jsem uřícená vyběhla do prvního patra. Zazvonila jsem a konečně zarachotily klíče v zámku.

Více »

 
Vaše erotické příběhy - Čarodějka

Vaše erotické příběhy - Čarodějka

Byla poněkud kuriózní dítko matky přírody. Ale kdyby všechny ženské byly na jedno brdo, nestálo by za to je uhánět. Z Gizely byli na větvi všichni chlapi v divadle. Ženské taky. Ty soudily, že se Gizela v našem souboru náramně rychle orazila. Bylo to jinak. Ona už oražená přišla, jestli se u ní dá o oraženosti mluvit.

Více »

 
 
 
 

Nejlepší věštci

Nikita Inspirující Věštec

Nikita

Karty dělám 30 let. Mám mnoho zkušeností s lidmi, se kterými jsem během své praxe řešila velké množství životních sit...Více

K dispoziciVolejte teď

0900 700 650 - Linka:792

0900 700 650 - 2 EUR/min

Asae Soucitný Věštec

Asae

Den, v který jsme se narodili, není náhodou... Lidé od pradávna vědí, že celý život je ve spojení s čísly, které nemů...Více

OdhlášenProsím, zavolejte později!

0900 700 650 - Linka:500

0900 700 650 - 2 EUR/min

OdhlášenProsím, zavolejte později!

0900 700 650 - Linka:306

0900 700 650 - 2 EUR/min

Zoran Inspirující Věštec

Zoran

Život môže byť ťažký. Niektoré dni môžu byť naozaj drsné, ale musíme sa snažiť na to, aby sme každý deň skončili s po...Více

OdhlášenProsím, zavolejte později!

0900 700 650 - Linka:523

0900 700 650 - 2 EUR/min