Zavolejte teď! 0900 700 650
Cena hovoru: 2 EUR/min
 
 
 

Aktuální téma listopadu

Plíce jsou orgán, který nám dovoluje dýchání a zabezpečuje okysličení krve v našem těle. Jeho párovým orgánem je tlusté střevo, které má na plíce velký vliv. A vzhledem k tomu, že zrovna listopad je měsíc, kdy jsou plíce ohroženy největší měrou, podívejme se, co je ovlivňuje, a jak to vše dohromady souvisí.

 

Plíce jsou náchylné k tzv. respiračním nemocem, které se projevují nejen kašlem, ale také vysycháním kůže, bušením srdce a pocitem únavy. Za pozornost stojí i astma a zápal plic. Pokud někdo astmatem trpí, dobře ví, že v listopadu se jeho stav pravidelně zhoršuje. Mějte na paměti, že pokud máte zahleněné plíce, jsou zahleněná i střeva. Důvod je ten, že plíce a střevo jsou párovými orgány. Z toho bychom měli usoudit, že je důležité, abychom i v listopadu dostatečně pobývali na čerstvém vzduchu, zařazovali do jídelníčku vhodné potraviny jako je rýže nebo fazole. Kvůli odbourání hlenů bychom na celou zimu měli vyřadit z jídelníčku mléčné výrobky a také omezit bílou mouku. S kávou šetřete a černý čaj raději nepijte. Vyměňte ho třeba za zázvorový. Najděte zdroje vitamínu C a hořčíku v potravinách.

plíce

Nezapomínejte správně dýchat, protože to napomáhá při posilování plic a tím také při léčbě astmatu. Velmi vhodná jsou jógová dechová cvičení. Člověk, jenž má potíže s dýcháním, se na duševní úrovni potýká s rovnováhou braní a dávání. Pro názornost je to s narušenou rovnováhou braní asi tak, jako když si představíte, že druzí vás nenechají svobodně dýchat a s dáváním v podstatě stejně, ale ve směru k těm druhým.

Kdo má děti, ví, že toto období je obdobím respiračních nemocí především u dětí. Děti na úrovni braní chtějí od rodičů lásku, pozornost, ale pokud má pocit nedostatku, onemocní. Nestačí koupit dítěti vše, co mu na očích vidíte, naplňujte své domovy především láskou. Věnujte se svým dětem, mluvte s nimi, hrajte si s nimi. Prospějete tak nejen svým dětem.

Další hledisko na rovnováhu mezi braním a dáváním souvisí s vnitřní svobodou. Jsme-li my sami vnitřně svobodní, dokážeme svobodu dát druhým. Pokud tomu tak není, tak ji druhým bereme. Pak můžeme mluvit o manipulacích, omezování, nařizování, vydírání.

Plíce jsou též symbolem komunikace. Uvědomujme si, že dýcháme stejný vzduch jako ostatní lidé, ale i jako všichni živí tvorové na světě. Vše živé na této planetě, co potřebuje ke svému životu kyslík, je odkázáno na vzduch, jehož kvalitu dokáže ovlivnit jedině člověk.

Strach ovládá plíce z emocionálního hlediska. Pokud je člověk v pořádku po všech stránkách, nemá žádný bacil či virus šanci nás ohrozit. Všechny tyto organismy čekají na to, až se sami oslabíme nějakým „úžasným“ strachem nebo jinou negativní emocí a pak zaútočí.

Mluvte o svých pocitech, mluvte o tom, co vám vadí, a poslouchejte, co vám říkají druzí. Třeba najdete tu správnou rovnováhu, posílíte imunitu a vyhnete se listopadovým nemocem. Všímejte si, zda s vámi někdo nemanipuluje, neomezuje vás či to vy sami neděláte někomu ve svém okolí.  Je to dobrý start na cestu ke zdraví.

 
Nejčtenější články
Jak na svědění kůže?

Jak na svědění kůže?

Kortikoidy jsou sice jedny, ale i tak si můžeme pomoci se svěděním kůže bez nich.

Více »

 
 
 
 
 

Další články

Jak si pomoci k rovnováze

Jak si pomoci k rovnováze

Všichni víme, že existují různé možnosti, kterými si člověk při různých obtížích může pomoci. Je jasné, což se osvědčilo, že nejlepší je chodit co nejvíce do přírody. Mimo vliv civilizačních výdobytků jako je hluk, smog, elektromagnetické záření apod. Ale pokud zrovna nemůžeme „vypadnout“, můžeme si pomoci něčím, co z té přírody pochází a má schopnosti nám pomoci.

Více »

Rostliny a energie

Rostliny a energie

Víte, že i rostliny mohou být energetickými upíry a jiné nám dokážou energii předat?

Více »

 
První bylinky pod sněhem

První bylinky pod sněhem

Na čerstvé bylinky nemusíte čekat. První najdete už pod posledním sněhem, na zahradě, na louce i v lese.

Více »

 
Už se chystáte?

Už se chystáte?

Vždy, když jsem se rozhlédla v létě o prázdninách u babičky po zahradě, myslela jsem si, že jsem v pohádce. Protože dům stál na kraji krásného města, aut ulicí jezdilo velmi málo, byl na zahradě nádherný klid. Slyšela jsem jenom, jak bzučí včelky a ševelí listí v mírném vánku.

Více »

 
Kostival lékařský

Kostival lékařský

Latinské jméno kostivalu, symphytum, je původem řecké a znamená spojovat, pojit, lepit. Kostival se používal už v dávné minulosti na urychlení hojení zlomenin a pohmožděnin. I v dnešní době se velmi dobře osvědčuje coby bylina podporující hojení poraněných šlach a vazů. Významně urychluje hojení pohmožděnin a krevních výronů.

Více »

 
 
 
 

Nejlepší věštci

Nikita Inspirující Věštec

Nikita

Karty dělám 30 let. Mám mnoho zkušeností s lidmi, se kterými jsem během své praxe řešila velké množství životních sit...Více

K dispoziciVolejte teď

0900 700 650 - Linka:792

0900 700 650 - 2 EUR/min

Zoran Inspirující Věštec

Zoran

Život môže byť ťažký. Niektoré dni môžu byť naozaj drsné, ale musíme sa snažiť na to, aby sme každý deň skončili s po...Více

OdhlášenProsím, zavolejte později!

0900 700 650 - Linka:523

0900 700 650 - 2 EUR/min

OdhlášenProsím, zavolejte později!

0900 700 650 - Linka:306

0900 700 650 - 2 EUR/min

Asae Soucitný Věštec

Asae

Den, v který jsme se narodili, není náhodou... Lidé od pradávna vědí, že celý život je ve spojení s čísly, které nemů...Více

OdhlášenProsím, zavolejte později!

0900 700 650 - Linka:500

0900 700 650 - 2 EUR/min