Zavolejte teď! 0900 700 650
Cena hovoru: 2 EUR/min
 
 
 

Čas na kávu

Můžeme si připomenout, že úžasnou věštkyní nejen z kávové sedliny byla skvělá a nezapomenutelná herečka Helena Růžičková.

 
Věštění z kávy se do Evropy zřejmě dostalo s jinými metodami jako je chiromantie (čtení z ruky) či výklad karet z dalekého Orientu opět díky kočovným cikánským kmenům. Při tomto věštění se analyzují tvary a obrazce, ze kterých se dá vyčíst budoucnost osoby, která kávu vypila. Ačkoliv možnosti tohoto výkladu se posunuly až do 17. století, kdy byla otevřena první evropská kavárna, a to v Benátkách.

Čas na kávu

Tato metoda má stejně jako všechny ostatní svá pravidla, která se však mohou regionálně lišit. Je více než jasné, že k věštění je třeba použít typ kávy, kterému v Čechách říkáme „turek“. To znamená, že jemně namletou kávu zalijeme vřící vodou. Co se týče nádoby, někde se doporučuje sklo, avšak vzhledem k tomu, že ve skle podaná káva značí lhostejnost hostitele, častěji se používá porcelán. Samozřejmě i barvou porcelánu je možné vyjádřit postoj hostitele – vykladače k hostu.

Stojí-li před vámi ten správný šálek s kávou, nad jejíž hladinou se vznáší jemná pára, nechte svou mysl navštívit tu oblast života, kterou vám má pomoci kávová sedlina vyjasnit, pomoci vyřešit. Po prvním doušku vydechněte do šálku. V tu chvíli se začnou utvářet všechny obrazce, které věštci vše ukážou. Je-li káva dopita, šálek se otočí na podšálek dnem vzhůru, abychom se zbavili přebývající sedliny. Následovně vrátíme šálek do původní polohy a můžeme se věnovat čtení obrazců a symbolů, které se utvořily nejen na dně, ale i na stěnách šálku.

Stejně tak jako je tomu u ostatních věšteckých metod, mají obrazce a symboly při použití kafomantie své významy. Chcete-li vyzkoušet věštění až dopijete svůj šálek kávy, zajisté se vybavíte potřebnou literaturou nebo najdete příslušnou stránku na internetu, kde najdete vysvětlení ke všem obrázkům, které se mohou vytvořit.

Dny se zkracují, více času trávíme ať již s rodinou nebo známými. Za několik týdnů se rozloučíme se starým rokem a nastane nový 2022. Co takhle zkusit hledat předpovědi a odpovědi na dně kávového šálku? Kdo by nebyl zvědavý na to, co ho čeká, že?
 
 
Nejčtenější články

Víte, že…?

Má svůj domov ve středomoří. Ale kraje okolo Černého moře nebo v Asii se jím také mohou pochlubit. A pokud se týká střední Evropy a českých zemí, tak jih krásné Moravy nám ho také může poskytnout.

Více »

 
 
 

Další články

Tajemství z hlubin Země

O kameni, o kterém si dnes můžete přečíst, se říká, že se musí používat s velikou opatrností, protože dokáže člověka dovéct do minulých životů.

Více »

Symboly

Všechny známé geometrické symboly cosi vyjadřují. Některé lidé nosí v podobě různých amuletů či přívěsků pro štěstí, jiný je památeční nebo jen pro radost, některé mají i ochrannou funkci.

Více »

 

Zázraky našich babiček

Jak rádi se vracíme ke kuchyním našich babiček či prababiček. Velmi se mi líbí, jak ve starých receptech nacházíme nejen klasickou relativně „těžkou“ stravu, ale také návody na osvěžení, oživení našich jídelníčků o něco, co nám dodává tolik potřebné vitamíny, minerály, enzymy...

Více »

 

Kouzla v nás

Kamarádka mne oslovila, že potřebuje „sparingpartnera“. Jelikož mne akce oslovila, souhlasila jsem. Bylo to velmi zajímavé, poučné a závěr sám lektor ohodnotil tak, že je sám překvapen, co se ten den odehrálo a kam nás to všechny zavedlo.

Více »

 

Medicínka

Žlučníkáři asi mít z tématu radost nebudou, ale já, ačkoliv žlučník již léta nemám, tak česnek miluji. Letní období zrovna nevybízí k užívání, přesto po něm sáhneme téměř denně. Při vaření, do pomazánek, do marinád atd. Doma je ve střední Asii a měl výsadní postavení.

Více »

 
 
 
 

Nejlepší věštci

Nikita

Karty dělám 30 let. Mám mnoho zkušeností s lidmi, se kterými jsem během své praxe řešila velké množství ... Více

K dispozici Volejte teď

0900 700 650 - Linka: 792

0900 700 650 - 2 EUR/min

Dagmarka

Volám sa Dagmarka a som narodená v znamení rýb a ascedent panna. Už od dectva mám vízie teda jasnozrívosť, v... Více

K dispozici Volejte teď

0900 700 650 - Linka: 898

0900 700 650 - 2 EUR/min

Odhlášen Prosím, zavolejte později!

0900 700 650 - Linka: 917

0900 700 650 - 2 EUR/min

Večernice

Dokážu nahlédnout do budoucnosti i minulosti pomocí jasnozřivosti, astrologie, tarotových karet, a to do které... Více

Odhlášen Prosím, zavolejte později!

0900 700 650 - Linka: 320

0900 700 650 - 2 EUR/min