Zavolejte teď! 0900 700 650
Cena hovoru: 2 EUR/min
 
 
 

Čas na kávu

Můžeme si připomenout, že úžasnou věštkyní nejen z kávové sedliny byla skvělá a nezapomenutelná herečka Helena Růžičková.

 
Věštění z kávy se do Evropy zřejmě dostalo s jinými metodami jako je chiromantie (čtení z ruky) či výklad karet z dalekého Orientu opět díky kočovným cikánským kmenům. Při tomto věštění se analyzují tvary a obrazce, ze kterých se dá vyčíst budoucnost osoby, která kávu vypila. Ačkoliv možnosti tohoto výkladu se posunuly až do 17. století, kdy byla otevřena první evropská kavárna, a to v Benátkách.

Čas na kávu

Tato metoda má stejně jako všechny ostatní svá pravidla, která se však mohou regionálně lišit. Je více než jasné, že k věštění je třeba použít typ kávy, kterému v Čechách říkáme „turek“. To znamená, že jemně namletou kávu zalijeme vřící vodou. Co se týče nádoby, někde se doporučuje sklo, avšak vzhledem k tomu, že ve skle podaná káva značí lhostejnost hostitele, častěji se používá porcelán. Samozřejmě i barvou porcelánu je možné vyjádřit postoj hostitele – vykladače k hostu.

Stojí-li před vámi ten správný šálek s kávou, nad jejíž hladinou se vznáší jemná pára, nechte svou mysl navštívit tu oblast života, kterou vám má pomoci kávová sedlina vyjasnit, pomoci vyřešit. Po prvním doušku vydechněte do šálku. V tu chvíli se začnou utvářet všechny obrazce, které věštci vše ukážou. Je-li káva dopita, šálek se otočí na podšálek dnem vzhůru, abychom se zbavili přebývající sedliny. Následovně vrátíme šálek do původní polohy a můžeme se věnovat čtení obrazců a symbolů, které se utvořily nejen na dně, ale i na stěnách šálku.

Stejně tak jako je tomu u ostatních věšteckých metod, mají obrazce a symboly při použití kafomantie své významy. Chcete-li vyzkoušet věštění až dopijete svůj šálek kávy, zajisté se vybavíte potřebnou literaturou nebo najdete příslušnou stránku na internetu, kde najdete vysvětlení ke všem obrázkům, které se mohou vytvořit.

Dny se zkracují, více času trávíme ať již s rodinou nebo známými. Za několik týdnů se rozloučíme se starým rokem a nastane nový 2022. Co takhle zkusit hledat předpovědi a odpovědi na dně kávového šálku? Kdo by nebyl zvědavý na to, co ho čeká, že?
 
 
Nejčtenější články
Rodičovský horoskop

Rodičovský horoskop

Znamení, ve kterém jste se narodili stanovuje, jací rodiče budete!

Více »

 
 
 
 
 

Další články

Směrovka

Směrovka

Dnes již věřím, že máme na světě jakýsi úkol všichni. A tím úkolem je, abychom žili na Zemi v lásce a štěstí. Jak toho dosáhnout je mi však zatím trochu záhadou, protože se lidé honí za penězi, slávou a mocí. A těch mocných, bohatých a zajištěných je na světě stále velmi málo.

Více »

Nápověda

Nápověda

Cítíte nervozitu, chodíte po bytě a nevíte, co byste? Nejčastěji skončíte přede dveřmi lednice. Je plná, nic si nevyberete? Sáhnete vedle do špajzky a dopadnete stejně? Nebo máte pro změnu chuť stále na něco konkrétního?

Více »

 
Lejstro

Lejstro

Loni jsem obdržela „lejstro“. Bohužel to, co chci dělat, se bez něj v současné společnosti neobejde. Naše životy jsou plné různých vysvědčení, osvědčení, dokladů, diplomů, certifikátů a především - mají to správné razítko.

Více »

 
Váháte?

Váháte?

Téměř většina lidí, častěji tedy ženy, někdy i každé ráno, propadají panice, když vybírají v šatníku svršky pro daný den nebo v případě, že se mají účastnit nějaké akce. Jak víme, barvy působí na lidské emoce a psychiku, tak proč toho nevyužít?

Více »

 
Další nevyrostou

Další nevyrostou

Chrup je velmi důležitou součástí lidského těla. Kromě toho, že je důležitým nástrojem při požívání potravin, bychom měli mít na paměti, že mají spojení s vnitřními orgány a také mohou pomoci s diagnostikou různých nemocí na úrovni psychosomatiky.

Více »

 
 
 
 

Nejlepší věštci

Nikita Inspirující Věštec

Nikita

Karty dělám 30 let. Mám mnoho zkušeností s lidmi, se kterými jsem během své praxe řešila velké množství životních sit...Více

K dispoziciVolejte teď

0900 700 650 - Linka:792

0900 700 650 - 2 EUR/min

Sandra Kyvadlo Věštec

Sandra

Chcete spokojeně žít a užívat si? NEDAŘÍ SE VÁM ZHUBNOUT ? ZARUČENĚ VÁM PORÁDIM Z VLASTNÍ ZKUŠENOSTI!JSEM TOHO ZÁŘNÝM...Více

K dispoziciVolejte teď

0900 700 650 - Linka:346

0900 700 650 - 2 EUR/min

Dagmarka Soucitný Věštec

Dagmarka

Volám sa Dagmarka a som narodená v znamení rýb a ascedent panna. Už od dectva mám vízie teda jasnozrívosť, vidím auru...Více

K dispoziciVolejte teď

0900 700 650 - Linka:898

0900 700 650 - 2 EUR/min

ZaneprázdněnProsím, zavolejte později!

0900 700 650 - Linka:917

0900 700 650 - 2 EUR/min