Zavolejte teď! 0900 700 650
Cena hovoru: 2 EUR/min
 
 
 

Tři, dva, jedna…

Také zapálím první svíčku na věnci, který se chystám letos vytvořit sama a vnést si tak do svého domova atmosféru nadcházejících Vánoc. Ještě nevím, jaká barva svíček ho bude zdobit, ale vím jistě, že jako správná „konzerva“ budu mít věnec v tradičních barvách – zelená, červená a zlatá.

 
Adventní období předchází asi nejkrásnějším svátkům v roce. Vánoce jsou liturgickým svátkem, který nahradil ty takzvané pohanské. Přesto se jejich tradice dodržuje i v rodinách, které nejsou nábožensky založené.  A s nimi se udržuje i adventní čas. Na první adventní neděli se rozsvítí vánoční stromy na náměstích a návsích českých měst i vesnic. Zazní první vánoční melodie a doma si mnozí z nás zapálí první adventní svíčku, uvaří si čaj nebo svaří pohár vína a užívají si svátečního poklidu.

Adventní

Co však představuje první zapálená svíčka? Proč ji čtyři týdny před Vánoci zapalujeme? Jaký má význam? Právě tyto otázky mě napadly, když jsem přemýšlela, o čem bychom si mohli číst a připomenout si zvyky svých předků. Nakonec jsem zjistila, že je tolik možností, že vlastně nemůžeme hovořit o nějakých pravidlech, kolik svíček a v jakých barvách by se mělo použít. Ale pár zajímavostí zde určitě je a my se můžeme nalézt inspiraci a třeba ještě doplnit vánoční výzdobu.

Tradičně je za barvu adventu považována fialová barva, ale není pravidlem. Možná proto, že je spojována s pokáním, utrpením a půstem. Přednost dostala barva červená na zeleném základu (věnci) a tyto barvy společně představují symbol života – krev Ježíše a život na Zemi. Není nutné, aby na věnci či adventní vazbě byly svíčky čtyři. Někdy je možné vidět na věnci svíček pět nebo i více. Pokud však zvolíte pátou svíčku na středu, měla by mít barvu bílou.
Může představovat Pannu Marii, Ježíše Krista nebo Vánoce. Avšak okolní svíčky budou spíše v barvě modré či zelené. S touto formou se můžeme setkat především ve Velké Británii nebo v USA a určitě v domácnostech, které se hlásí k evangelické církvi.

Každá ze svíček má určitou souvislost a význam. Ta první, kterou zapálíme v letošním roce
28. listopadu, je poctou prorokům. Oni totiž předpověděli narození Ježíše Krista.
Přeji vám všem krásný adventní čas!
 
Nejčtenější články
Rodičovský horoskop

Rodičovský horoskop

Znamení, ve kterém jste se narodili stanovuje, jací rodiče budete!

Více »

 
 
 
 
 

Další články

Směrovka

Směrovka

Dnes již věřím, že máme na světě jakýsi úkol všichni. A tím úkolem je, abychom žili na Zemi v lásce a štěstí. Jak toho dosáhnout je mi však zatím trochu záhadou, protože se lidé honí za penězi, slávou a mocí. A těch mocných, bohatých a zajištěných je na světě stále velmi málo.

Více »

Nápověda

Nápověda

Cítíte nervozitu, chodíte po bytě a nevíte, co byste? Nejčastěji skončíte přede dveřmi lednice. Je plná, nic si nevyberete? Sáhnete vedle do špajzky a dopadnete stejně? Nebo máte pro změnu chuť stále na něco konkrétního?

Více »

 
Lejstro

Lejstro

Loni jsem obdržela „lejstro“. Bohužel to, co chci dělat, se bez něj v současné společnosti neobejde. Naše životy jsou plné různých vysvědčení, osvědčení, dokladů, diplomů, certifikátů a především - mají to správné razítko.

Více »

 
Váháte?

Váháte?

Téměř většina lidí, častěji tedy ženy, někdy i každé ráno, propadají panice, když vybírají v šatníku svršky pro daný den nebo v případě, že se mají účastnit nějaké akce. Jak víme, barvy působí na lidské emoce a psychiku, tak proč toho nevyužít?

Více »

 
Další nevyrostou

Další nevyrostou

Chrup je velmi důležitou součástí lidského těla. Kromě toho, že je důležitým nástrojem při požívání potravin, bychom měli mít na paměti, že mají spojení s vnitřními orgány a také mohou pomoci s diagnostikou různých nemocí na úrovni psychosomatiky.

Více »

 
 
 
 

Nejlepší věštci

Dagmarka Soucitný Věštec

Dagmarka

Volám sa Dagmarka a som narodená v znamení rýb a ascedent panna. Už od dectva mám vízie teda jasnozrívosť, vidím auru...Více

K dispoziciVolejte teď

0900 700 650 - Linka:898

0900 700 650 - 2 EUR/min

Sandra Kyvadlo Věštec

Sandra

Chcete spokojeně žít a užívat si? NEDAŘÍ SE VÁM ZHUBNOUT ? ZARUČENĚ VÁM PORÁDIM Z VLASTNÍ ZKUŠENOSTI!JSEM TOHO ZÁŘNÝM...Více

K dispoziciVolejte teď

0900 700 650 - Linka:346

0900 700 650 - 2 EUR/min

Nikita Inspirující Věštec

Nikita

Karty dělám 30 let. Mám mnoho zkušeností s lidmi, se kterými jsem během své praxe řešila velké množství životních sit...Více

OdhlášenProsím, zavolejte později!

0900 700 650 - Linka:792

0900 700 650 - 2 EUR/min

OdhlášenProsím, zavolejte později!

0900 700 650 - Linka:917

0900 700 650 - 2 EUR/min