Zavolejte teď! 0900 700 650
Cena hovoru: 2 EUR/min
 
 
 

Proč právě teď?

Nejstarší písemný doklad cvičebních pravidel jógy, který je k dispozici, vznikl již ve 2. století před naším letopočtem. Jejím autorem je Pataňdžali, který popsal cvičební polohy a popsal způsob cvičení. Je snad jasné všem, že jóga je součástí indické filozofie a je součástí způsobu života. To však nemění nic na tom, že je člověku velmi prospěšná.

 

Zásadní úkol jógového cvičení spočívá ve spojení individuálního bytí a universa. Je tedy zřejmé, že toto cvičení spočívá v intenzivním soustředění nejen na práci těla a dechu. Nemusím připomínat, že existuje i samostatné dechové cvičení tzv. Pránájáma. Kromě cvičení jógy doporučím především dechové cvičení, které přináší nejen klid, ale i zpracování stresu.

jóga

Existuje osm druhů jógy, které se orientují na různé stavy vědomí a jejich sjednocení. Takže kromě již uvedené Pránájámy zaměřené na dech, můžeme cvičit Nijamu, která má na starosti duchovní hodnoty nebo například Jamu, která provází vývoj správného jednání. Neznámější a nejrozšířenější je zřejmě Hatha jóga, která pečuje o držení těla. Pak je zde ještě Pratjáhára zaměřená na nelpění, Dhárana na zaměření smyslů, Dhjána, která pomáhá s vývojem meditace a Smádhi, kterou vyvineme spojení s meditací. 

Některé jógové polohy (asány) vycházejí z pohybů a pozic zvířat a jsou i podle nich pojmenované. Dokonce některé souvisí i se sebeléčebným procesem, jehož jsou zvířata schopna. A víte, že je mají i lidé? A samozřejmě mají i podle toho svůj význam. Kočka tělo protahuje, zajíc jej uvolňuje, kobra rozpouští agresi a emoce. Za tzv. „královské“ asány se považuje stoj na hlavě a pozice „lotosového květu“.

Dalším důvodem, proč by lidé měli volit tento způsob cvičení je ten, že velmi příznivě působí i na fyzické tělo. Dá se říci, že na naprosto celé tělo. Kromě již zmíněného dechu na svaly, klouby, vnitřní orgány, lymfu, oběhový a nervový systém. Díky potřebě soustředění je zde nezanedbatelný vliv také psychiku, cvičení mysli a energetická centra, jež nazýváme čakrami.

Cvičení jógy vede člověka k uvolnění, zklidnění, harmonizuje mysl a tělo. Z toho plyne, že mysl a tělo se vzájemně ovlivňují a díky zdraví obojího může člověk svůj život prožívat daleko kvalitněji, pokud bude jógu praktikovat. Tak už víte, proč právě teď?

 
Nejčtenější články
Fyziognomie - Nos

Fyziognomie - Nos

„Podle nosa poznáš kosa“

Více »

 
 
 
 
 

Další články

Rozhoří se první…

Rozhoří se první…

Také zapálím první svíčku na věnci, který se chystám letos vytvořit sama a vnést si tak do svého domova atmosféru nadcházejících Vánoc. Ještě nevím, jaká barva svíček ho bude zdobit, ale vím jistě, že jako správná „konzerva“ budu mít věnec v tradičních barvách – zelená, červená a zlatá.

Více »

Rychlá pomoc

Rychlá pomoc

Východní národy to znají, ale k nám se dostaly tyto techniky podstatně později. Prst nám toho může hodně prozradit v otázkách lidského zdraví a emocí. Každý má na starosti něco, co je součástí našeho života a může pomoci nejen v diagnostice, ale i v rámci „léčby“.

Více »

 
Není voda jako voda

Není voda jako voda

V rámci pitného režimu se doporučuje především čistá voda. Od věci však není ani ta minerální. Já osobně si občas pochutnám třeba na „vincentce“. Mnozí nad ní ohrnují nos pro její slanou chuť, ale věřte, že má svůj důvod, proč ji piji.

Více »

 
Když oheň léčí

Když oheň léčí

Myslíte si, že oheň může léčit? Já jsem toho názoru, že zde určité možnosti jsou. Jednou z nich je použití tělových a ušních svící.

Více »

 
Den pozdravů

Den pozdravů

Každý týden je v kalendáři minimálně jeden den věnován různým mezinárodním a světovým dnům něčeho. Některé týdny mají obsazených všech sedm různých takových dnů. Z toho plyne, že můžeme mít mnoho dalších důvodů k oslavám, že?

Více »

 
 
 
 

Nejlepší věštci

Nikita Inspirující Věštec

Nikita

Karty dělám 30 let. Mám mnoho zkušeností s lidmi, se kterými jsem během své praxe řešila velké množství životních sit...Více

K dispoziciVolejte teď

0900 700 650 - Linka:792

0900 700 650 - 2 EUR/min

Večernice Astrologie Věštec

Večernice

Dokážu nahlédnout do budoucnosti i minulosti pomocí jasnozřivosti, astrologie, tarotových karet, a to do kterékoliv o...Více

K dispoziciVolejte teď

0900 700 650 - Linka:320

0900 700 650 - 2 EUR/min

Leni Maria Přímočarý Věštec

Leni Maria

Pracuji s crowleyho tarotem, andělskými kartami, energiemi, numerologií a výkladem snů. Zabývám se poradenstvím v obl...Více

OdhlášenProsím, zavolejte později!

0900 700 650 - Linka:474

0900 700 650 - 2 EUR/min

Pepik Inspirující Věštec

Pepik

Duchovní cestou kráčím od své dospělosti.Pracuji s Andělským tarotem a s kyvadlem. S láskou a pokorou jsem připraven ...Více

OdhlášenProsím, zavolejte později!

0900 700 650 - Linka:321

0900 700 650 - 2 EUR/min