Zavolejte teď! 0900 700 650
Cena hovoru: 2 EUR/min
 
 
 

Element

Přesto, že všechny horoskopy se svými znameními jsou velmi zajímavé, zřejmě se z nich nedá vycházet na 100%. Ať již jde o indiánský, keltský, zvířetník, indický, egyptský, cikánský nebo právě ten čínský. Věřím, že každý si může najít ten, který mu bude nejvíce srozumitelný a může jej využívat v každodenním životě.

 
V Číně je bráno v potaz pět elementů. Voda, země, vzduch, oheň, dřevo a kov. Jsou rozdílné oproti těm, které známe v Evropě. Ale ty čínské mají co dělat s prouděním energie a jejím usměrňováním a ovlivňováním lidského života na cestě ke štěstí a spokojenosti. Elementy jsou sestaveny do tzv. pentagramu. Dokonce z něj čerpá i tradiční čínská medicína. Jde o to, že v pentagramu poznáme schéma, kterak na sebe vzájemně živly působí, zda se podporují nebo si přinesou zkázu. Výmluvným příkladem je podpora dřeva vodou – voda zalévá strom, ale kov – sekera ničí dřevo.
Pojďme nahlédnout do toho tajemství, kterak jednotlivá znamení ovlivňují přírodní živly.

Element

Voda 

Voda vyjadřuje klid, odpočinek, jemnost. Představuje energii jin, to znamená ženskou, a k jejím vlastnostem patří vlídnost, přizpůsobivost, zklidnění a rozjímání. Voda obnovuje a pomáhá zpomalit bláznivý rytmus života. Inspiruje se vodou v přírodě, jejím klidem, moudrostí a intuicí. Ale také skrytou silou.  Pokud je oslabena energie vody, projeví se nedostatkem možností si odpočinout, ztišit svou mysl, ponořit se do svého nitra. Přetrvávající stres poukazuje na to, že vám chybí živel vody. Je možno ji podpořit modrými odstíny nebo černými doplňky, měkkými materiály a oblými tvary. Vodu podporuje element kovu, který podle teorie pěti živlů vodu živí. Pokud je více než přehršel energie vody, objevují se pocity strachu ve všech podobách. Především je to strach neopodstatněný. Tuto energii eliminuje prvek země, který má funkci korekce vodních záplav. K živlu vody náleží zima, modrá nebo černá barva a slaná chuť moře.

Země 
Prvek země je pohodový, evokuje útulnost a pocit domova. Přináší pocit pevné půdy pod nohama, zázemí, nalezení středu, harmonizuje. Jeho energie je rovnováhou aktivního jangu a pasivního jinu. Země souvisí se sklizní úrody a pevnými a stabilními základy, na nichž vše stojí. Chybějící energie tohoto živlu se projeví pocitem chybějícího opěrného bodu, postrádáním harmonie a jistoty v životě. A podle učení teorie pěti elementů často stačí obklopit se věcmi, které energii země symbolizují – žluté a hnědé odstíny, různé drobnosti a detaily tvořící útulnou a příjemnou atmosféru. Pomoci může i oheň, který zemi „vyživuje“. Je-li nadbytek zemské energie, objevuje se přílišná odpovědnost, nadměrné ochranitelské sklony a neklid. Zde pomůže prvek dřeva, který zemi ničí. K zemskému elementu se vztahuje roční období pozdní léto, žlutá barva a sladká chuť.

Dřevo 
Dřevěný element představuje růst, rozšiřování, průbojnost, vitalitu a motivaci, jangovou, tzn. mužskou energii. Podobá se rostoucímu stromu, který nabírá na síle a překypuje životní energii. Dřevo je živlem mládí a nových začátků. Sníží-li se podstatně energie dřeva, ztrácí se motivace, člověk se potýká s nečinností a nechutí pouštět se do nových věcí. Vyléčí se předměty v zelené barvě nebo v moderních tvarech v bezprostředním okolí. Nepřímo tuto energii můžeme posílit i vodou, která ho živí. Pokud je energie dřeva více, než je třeba, nastoupí pocity hněvu, přetlak energie a podrážděnost. Korigujeme prvkem kovu, který dřevo ničí. K živlu dřeva se vztahuje zelená barva, roční období jaro a kyselá chuť. 

Oheň 
Oheň znamená sílu, vášeň a dynamiku. Také aktivitu, bojovnost, zápal, radost a nadšení. Jeho energie je jangová, což je mužská. Tyto vlastnosti v podstatě znázorňují skutečný oheň, který dává teplo a povzbuzuje, ale může natropit i nedozírné škody. Přebytek ohňové energie má za následek agresivitu, netrpělivost a také pocity nenávisti. Nedostatek se projeví právě nedostatkem vášně a nadšení v jakémkoliv konání. Pocity skleslosti či deprese, nízkého sebevědomí, životní síly či obavy komunikovat taktéž naznačují potřebu ohňové energie. Podpoříme ji nejen použitím červených odstínů a ostrých výrazných tvarů, ale také dřevěným elementem, protože dřevo živí oheň. Naopak, pokud cítíte, že vám ohně přebývá, vyřešíte to přidáním prvku vody, která přílišný oheň uhasí nebo udrží v přiměřených mezích. Ohni patří roční období léto, červená barva a hořká chuť.

Kov 
Kov je strohost, pevnost a čistota, pořádek, koncentrace a soustředění.  Má ženskou pasivní energii jin, která se projevuje jako stahující a zjednodušující princip. Odráží cosi tvrdého a přísného jako skutečný kov. Element kovu nám dává odhodlání, odvahu, vytrvalost a dobrou organizaci. Pokud tyto vlastnosti postrádáte, potřebujete tuto energii podpořit. Používejte bílou barvu, vsadit na jednoduché, čisté a minimalistické tvary, zbavte se všech nepotřebných věcí. Podpořit energii kovu je také možno prvky země. Nadbytek kovu se projevuje v podobě smutku. Jestliže je to váš problém, pak potřebujete do svého života přidat prvek ohně, který energii kovu omezí. K živlu kovu patří roční období podzim, bílá barva a velmi ostré chutě.
 
Nejčtenější články

Víte, že…?

Má svůj domov ve středomoří. Ale kraje okolo Černého moře nebo v Asii se jím také mohou pochlubit. A pokud se týká střední Evropy a českých zemí, tak jih krásné Moravy nám ho také může poskytnout.

Více »

 
 
 

Další články

Tajemství z hlubin Země

O kameni, o kterém si dnes můžete přečíst, se říká, že se musí používat s velikou opatrností, protože dokáže člověka dovéct do minulých životů.

Více »

Symboly

Všechny známé geometrické symboly cosi vyjadřují. Některé lidé nosí v podobě různých amuletů či přívěsků pro štěstí, jiný je památeční nebo jen pro radost, některé mají i ochrannou funkci.

Více »

 

Zázraky našich babiček

Jak rádi se vracíme ke kuchyním našich babiček či prababiček. Velmi se mi líbí, jak ve starých receptech nacházíme nejen klasickou relativně „těžkou“ stravu, ale také návody na osvěžení, oživení našich jídelníčků o něco, co nám dodává tolik potřebné vitamíny, minerály, enzymy...

Více »

 

Kouzla v nás

Kamarádka mne oslovila, že potřebuje „sparingpartnera“. Jelikož mne akce oslovila, souhlasila jsem. Bylo to velmi zajímavé, poučné a závěr sám lektor ohodnotil tak, že je sám překvapen, co se ten den odehrálo a kam nás to všechny zavedlo.

Více »

 

Medicínka

Žlučníkáři asi mít z tématu radost nebudou, ale já, ačkoliv žlučník již léta nemám, tak česnek miluji. Letní období zrovna nevybízí k užívání, přesto po něm sáhneme téměř denně. Při vaření, do pomazánek, do marinád atd. Doma je ve střední Asii a měl výsadní postavení.

Více »

 
 
 
 

Nejlepší věštci

Dagmarka

Volám sa Dagmarka a som narodená v znamení rýb a ascedent panna. Už od dectva mám vízie teda jasnozrívosť, v... Více

K dispozici Volejte teď

0900 700 650 - Linka: 898

0900 700 650 - 2 EUR/min

Jana Sofia

Jmenuji se Jana Sofia, narodila jsem se v Praze. Astrologií se zabývám již 20 let, tarotem více jak 10 let. Pův... Více

K dispozici Volejte teď

0900 700 650 - Linka: 448

0900 700 650 - 2 EUR/min

Večernice

Dokážu nahlédnout do budoucnosti i minulosti pomocí jasnozřivosti, astrologie, tarotových karet, a to do které... Více

Odhlášen Prosím, zavolejte později!

0900 700 650 - Linka: 320

0900 700 650 - 2 EUR/min

Odhlášen Prosím, zavolejte později!

0900 700 650 - Linka: 917

0900 700 650 - 2 EUR/min