Zavolejte teď! 0900 700 650
Cena hovoru: 2 EUR/min
 
 
 

„Droga“ vlastní výroby

Vědecké zdroje hovoří o tom, že tato žláza produkuje kromě jiného i endogenní halucinogen DMT. Je to k nevíře! Dalo by se tedy říci, že se přivádíme do „rauše“ díky této látce produkované vlastním tělem? Má to nějaké souvislosti?

 

Šišinka mozková se tvarem podobá šišce. Najdeme ji uprostřed lidského mozku. Svou práci odvádí především v procesech metabolismu, sexuálního vývoje a tvorby melatoninu. Metabolismus znamená látkovou výměnu v těle, sexuální aktivita je nedílnou součástí lidského života a je naprosto nezbytná pro lidskou reprodukci. Hormon melatonin, kterému se říká spánkový hormon, zajišťuje cyklus usínání a probouzení. Dávkuje se za pomoci tmy a světla. Pokud je ho málo, dochází k poruchám spánku.

melatonin

Tento orgán je také spojován se slovy intuice a jasnovidectví. Dočteme se o něm i v písemných análech napříč kulturami celého světa. Ve všech se hovoří o šišince jako centru duše, ale i jako o pomocníkovi k nahlédnutí někam „jinam“. Dokonce i světově proslulí filozofové se věnovali otázkám, na které dodnes nemáme odpovědi. Takovým zářným příkladem je například René Descartes.   

Halucinogenům se alternativně říká fantastika. Opět je všeobecně známo, že se drogami lidé přivádějí do stavů mimo realitu. Ví se, že halucinogenní látky, které jsou dostupné v přírodě, se používaly v rámci věštění a léčení, byly součástí i různých iniciačních a náboženských rituálů. Jak si tedy vysvětlit, že takovouto látku produkuje naše vlastní tělo a co s ní dělá? Jak ji využívá? Dostupné zdroje hovoří o dostupnosti DMT – Dimethyltryptamin, také se mu říká „molekula duše“, ve volné přírodě. Je to velmi silný halucinogen a jeho stopové množství máme všichni v těle.  DMT přibývá během spánku, v některých meditačních stavech, „setkání se smrtí“ a samozřejmě díky užívání některých rostlin. Z toho plyne možná spojitost mezi zážitky navozenými drogou a zážitky popisované lidmi a považované za astrální cestování, deja vu či jiné prožitky. Jsou tyto prožitky výplodem lidské fantazie za pomoci DMT nebo je to nějaká realita, kterou nemůžeme postihnout svými smysly? 

Jsou zde názory, že DMT rozšiřuje lidské vnímání a díky němu můžeme vidět tzv. paralelní světy. Že by na každém šprochu bylo pravdy trochu?

Další zajímavé informace naleznete taky na naší Facebook stránce!

 
Nejčtenější články
Vymírání mořských panen

Vymírání mořských panen

Kdo jsou vlastně legendární mořské panny?

Více »

 
 
 
 
 

Další články

Tady a teď

Tady a teď

Můj život se obrátil o 180 stupňů, ale jak se říká, nic se neděje jenom tak. To znamená, že v tuto chvíli se učím přijímat, co mi přináší a ukazuje. On se ten důvod ukáže v pravou chvíli.

Více »

Vodohospodářství

Vodohospodářství

Lidské tělo a voda. Zadržování vody v těle má své průvodní jevy, které lidem znepříjemňují život. Ať již jde o otoky v různých částech těla nebo o nedařící se pokusy o zbavení se kilogramů navíc. Jednomu by se nechtělo věřit, ale je to tak.

Více »

 
Vzhůru k nebesům!

Vzhůru k nebesům!

Možná opravdu lidé závidí ptákům od pradávna. A začali přemýšlet nad způsoby, jak by se jim mohlo podařit létat. Technický pokrok, lidský um a práce byly zúročeny a lidem se to podařilo. Díky převratným objevům si právě nyní připomínáme první let do vesmíru.

Více »

 
Věděli jste, že…?

Věděli jste, že…?

V minulém týdnu nastal měsíc duben. 1. dubna už tradičně nazývám aprílem. Nechali jste se vyvést? Já ano, dokonce několikrát! A totéž si můžeme zopakovat poslední den dubna.

Více »

 
Stres a znamení zvěrokruhu

Stres a znamení zvěrokruhu

Máme tu jaro, přesto mnozí z nás velmi nepříjemně prožívají současnou situací. Stres je bohužel všudypřítomný, ale máme tady radu, jak byste mohli využít takovou malou pomůcku.

Více »

 
 
 
 

Nejlepší věštci

Nikita Inspirující Věštec

Nikita

Karty dělám 30 let. Mám mnoho zkušeností s lidmi, se kterými jsem během své praxe řešila velké množství životních sit...Více

OdhlášenProsím, zavolejte později!

0900 700 650 - Linka:792

0900 700 650 - 2 EUR/min

Leni Maria Přímočarý Věštec

Leni Maria

Pracuji s crowleyho tarotem, andělskými kartami, energiemi, numerologií a výkladem snů. Zabývám se poradenstvím v obl...Více

OdhlášenProsím, zavolejte později!

0900 700 650 - Linka:474

0900 700 650 - 2 EUR/min

Wendy Axon Soucitný Věštec

Wendy Axon

Jdi za svými sny, dokud stojíš na nohou.Takto zní mé motto. Studiu a provozování esoteriky se zabývám přes 15 let. Sv...Více

OdhlášenProsím, zavolejte později!

0900 700 650 - Linka:716

0900 700 650 - 2 EUR/min

Večernice Astrologie Věštec

Večernice

Dokážu nahlédnout do budoucnosti i minulosti pomocí jasnozřivosti, astrologie, tarotových karet, a to do kterékoliv o...Více

OdhlášenProsím, zavolejte později!

0900 700 650 - Linka:320

0900 700 650 - 2 EUR/min