Zavolejte teď! 0900 700 650
Cena hovoru: 2 EUR/min
 
 
 

Váš vnitřní šaman

Co nebo kdo je vlastně šaman? Šaman praktikující šamanismus se věnuje léčitelství, věštectví, a je prostředníkem světa duchů a reality. Můžete jej objevit i sami v sobě?

 

Původně je šamanismus součástí pradávných a pohanských náboženství, starých kultur a tradic. Jde o duchovního vůdce skupiny, moudrého člověka, který dokáže vnímat svět v mnoha rovinách. Nadměrně citlivého a pokorného, který cítí úctu k předkům, světu mrtvých i živých a je schopen v nejlepším slova smyslu tyto světy propojovat. Léčí, naslouchá, proměňuje, pomáhá a podporuje. Lze takové vlastnosti podpořit i v našem vlastním já?

Váš vnitřní šaman

Není šaman jako šaman

Ne vždy je možné nazvat se šamanem nebo guru, což je ovšem v dnešní době poměrně v módě. Při četbě duchovních knih a určité citlivosti si mnoho lidí může namlouvat, že mají nadměrné schopnosti, a nazývají se šamanem. Nakonec i několik domnělých „guru“ skončilo i ve vězení, protože zneužívali svých manipulativních schopností a ovlivňovali oslabené ženy a muže, kteří hledali duchovní cestu. Když pomineme tyto tápající osoby, jakkoli můžeme pochopit jejich touhy po duchovní moci, pak s pokorou můžeme říct, že určitým způsobem lze náznaky šamanismu v sobě objevit. Ovšem jen za předpokladu, že maximálním způsobem podpoříme sebeuvědomění, vědomý přístup k životu, pokoru a úctu, zkušenosti a moudrost.

Podpora sebe sama

Kouzelnictví, léčitelství, citlivost, věštectví, zkrátka magické schopnosti, které jsou někomu dány a jinému nikoli. Opravdu poctivých léčitelů a moudrých duchovních vůdců je na světě velice málo. Určitým způsobem ale můžeme v sobě podpořit některé příznivé vlastnosti, které mohou v rámci našeho já „léčit“. Především je potřeba posilnit vlastní intuici, jednotnost, holistický – celostní – přístup k životu. Vnímat propojení psychické, fyzické i duchovní stránky člověka, ale i vzdělávání o vědách a filozofických či náboženských přístupech.

Když téma hodně zjednodušíme, postačí vnímat sebe sama a ostatní v rámci tohoto světa, s pokorou přijímat sebe sama a okolí, proměňovat své omyly v dobro a být ochotní léčit a řešit potíže, které nastanou. Zároveň být nohama pevně na zemi, pokorně přijímat osobitou cestu i okolní realitu. Jde o cestu poměrně složitou, proto je někdy moudřejší poradit se s odborníky, kteří jsou důvěryhodní a poctiví. Jestli tápete a téma šamanství vás láká, zavolejte nám a můžeme si o vaší cestě popovídat.

 
Nejčtenější články

Víte, že…?

Má svůj domov ve středomoří. Ale kraje okolo Černého moře nebo v Asii se jím také mohou pochlubit. A pokud se týká střední Evropy a českých zemí, tak jih krásné Moravy nám ho také může poskytnout.

Více »

 
 
 

Další články

Tajemství z hlubin Země

O kameni, o kterém si dnes můžete přečíst, se říká, že se musí používat s velikou opatrností, protože dokáže člověka dovéct do minulých životů.

Více »

Symboly

Všechny známé geometrické symboly cosi vyjadřují. Některé lidé nosí v podobě různých amuletů či přívěsků pro štěstí, jiný je památeční nebo jen pro radost, některé mají i ochrannou funkci.

Více »

 

Zázraky našich babiček

Jak rádi se vracíme ke kuchyním našich babiček či prababiček. Velmi se mi líbí, jak ve starých receptech nacházíme nejen klasickou relativně „těžkou“ stravu, ale také návody na osvěžení, oživení našich jídelníčků o něco, co nám dodává tolik potřebné vitamíny, minerály, enzymy...

Více »

 

Kouzla v nás

Kamarádka mne oslovila, že potřebuje „sparingpartnera“. Jelikož mne akce oslovila, souhlasila jsem. Bylo to velmi zajímavé, poučné a závěr sám lektor ohodnotil tak, že je sám překvapen, co se ten den odehrálo a kam nás to všechny zavedlo.

Více »

 

Medicínka

Žlučníkáři asi mít z tématu radost nebudou, ale já, ačkoliv žlučník již léta nemám, tak česnek miluji. Letní období zrovna nevybízí k užívání, přesto po něm sáhneme téměř denně. Při vaření, do pomazánek, do marinád atd. Doma je ve střední Asii a měl výsadní postavení.

Více »

 
 
 
 

Nejlepší věštci

Dagmarka

Volám sa Dagmarka a som narodená v znamení rýb a ascedent panna. Už od dectva mám vízie teda jasnozrívosť, v... Více

K dispozici Volejte teď

0900 700 650 - Linka: 898

0900 700 650 - 2 EUR/min

Jana Sofia

Jmenuji se Jana Sofia, narodila jsem se v Praze. Astrologií se zabývám již 20 let, tarotem více jak 10 let. Pův... Více

K dispozici Volejte teď

0900 700 650 - Linka: 448

0900 700 650 - 2 EUR/min

Nikita

Karty dělám 30 let. Mám mnoho zkušeností s lidmi, se kterými jsem během své praxe řešila velké množství ... Více

Odhlášen Prosím, zavolejte později!

0900 700 650 - Linka: 792

0900 700 650 - 2 EUR/min

Odhlášen Prosím, zavolejte později!

0900 700 650 - Linka: 917

0900 700 650 - 2 EUR/min