Zavolejte teď! 0900 700 650
Cena hovoru: 2 EUR/min
 
 
 

Rytmus šamanů

Byl jednou jeden starodávný kmen, tam kdesi v neznámé zemi. Už z dáli bylo slyšet pravidelné bubnování, magické a posilující. Rytmus duněl celým tělem a uvolňoval ty nejpříjemnější pocity. Dokážeme se s naším rytmem ztotožnit?

 

Slyšíte ten zvuk? Bubnování je pradávný způsob, jak se spojit se sebou sama a léčit. Hudba s tancem jako nejstarší tvůrčí projevy nám poskytují mnoho opory a možností, jak se rozvíjet. Paradoxem je, že jsme málem tyto živé proudy pozapomněli. Dnes znovu objevujeme propojenost těla a ducha, hudby a tance, výtvarné tvorby a veškerého našeho bytí. Připadáme si originální, když tvoříme v jednom proudu a neškatulkujeme tak, jak jsme zvyklí. Jenže nám nedochází, že se vlastně jen vracíme k tomu, co bývalo naprosto přirozené a spontánní.

Rytmus šamanů

Napojení na zdroj

Jak se ale napojit na ten zdroj plný energie, síly a vytrvalosti? Naše společnost je už tak pokroucená, že bývá obtížné vrátit se k sobě sama, podpořit léčivé schopnosti, nebo najít odvahu a spojit se s odborníky. Vždyť přece šaman vždy býval tím nejmoudřejším stařešinou, který mohl radit a vést ostatní k léčivé cestě. Je vůbec šance najít v sobě kousek šamana, nebo ho najít v někom, komu můžeme důvěřovat a svěřit se?

Potřebný dar

Ne každý má ten dar stát se šamanem. Dnes je tolik lidí, kteří sami sebe považují za guru nebo rovnou šamana. Kéž by všichni byli natolik pokorní a silní, aby dokázali rozeznat pravou podstatu a mohli tak podpořit nejen sebe, ale i ostatní. Občas se ale může stát, že v sobě objevíme nečekané schopnosti, které jsme doposud nerozvinuli, nebo si jich nevšímali. Pomoct nám v tom může podpora přirozeného řádu a rytmu.

Bubnování jako symbol přirozeného řádu

Řád a rytmus jedno jsou. Pravidelný rytmus podporuje jasnost, zbystřuje smysly a proniká do hloubi našeho já, do krajin, kterých se jinak nemůžeme jen tak snadno dotknout. Může otevřít nevědomí, a proto je dobré i se zdánlivě obyčejným bubnováním zacházet vědomě a podporovat důvěru a pocit bezpečí. Je skvělé napojit se na zdroj a užít si výlet do neznámých krajů, ale zároveň je velice důležité vnímat stále své kořeny a stát nohama pevně na zemi. Pak náš strom, pevně vrostlý v živné půdě, vydrží v tanci jakoukoli vichřici.

Podpora v rytmu

Pokud snad cítíme, že jsme v určité fázi našeho života v nerovnováze, pak by bylo skvělé zapracovat na tématu pravidelnosti, stability a napojení na přirozené cykly přírody. Rytmus, který s tímto řádem souvisí, se pak odráží ve všech aspektech života. Podporuje tak naši životosprávu, sebelásku a péči o fyzické, psychické i duchovní já. Najděme svůj rytmus, a pevně věřím, že se nám všem bude žít zdravě a spokojeně.

 
Nejčtenější články

Víte, že…?

Má svůj domov ve středomoří. Ale kraje okolo Černého moře nebo v Asii se jím také mohou pochlubit. A pokud se týká střední Evropy a českých zemí, tak jih krásné Moravy nám ho také může poskytnout.

Více »

 
 
 

Další články

Tajemství z hlubin Země

O kameni, o kterém si dnes můžete přečíst, se říká, že se musí používat s velikou opatrností, protože dokáže člověka dovéct do minulých životů.

Více »

Symboly

Všechny známé geometrické symboly cosi vyjadřují. Některé lidé nosí v podobě různých amuletů či přívěsků pro štěstí, jiný je památeční nebo jen pro radost, některé mají i ochrannou funkci.

Více »

 

Zázraky našich babiček

Jak rádi se vracíme ke kuchyním našich babiček či prababiček. Velmi se mi líbí, jak ve starých receptech nacházíme nejen klasickou relativně „těžkou“ stravu, ale také návody na osvěžení, oživení našich jídelníčků o něco, co nám dodává tolik potřebné vitamíny, minerály, enzymy...

Více »

 

Kouzla v nás

Kamarádka mne oslovila, že potřebuje „sparingpartnera“. Jelikož mne akce oslovila, souhlasila jsem. Bylo to velmi zajímavé, poučné a závěr sám lektor ohodnotil tak, že je sám překvapen, co se ten den odehrálo a kam nás to všechny zavedlo.

Více »

 

Medicínka

Žlučníkáři asi mít z tématu radost nebudou, ale já, ačkoliv žlučník již léta nemám, tak česnek miluji. Letní období zrovna nevybízí k užívání, přesto po něm sáhneme téměř denně. Při vaření, do pomazánek, do marinád atd. Doma je ve střední Asii a měl výsadní postavení.

Více »

 
 
 
 

Nejlepší věštci

Nikita

Karty dělám 30 let. Mám mnoho zkušeností s lidmi, se kterými jsem během své praxe řešila velké množství ... Více

K dispozici Volejte teď

0900 700 650 - Linka: 792

0900 700 650 - 2 EUR/min

Dagmarka

Volám sa Dagmarka a som narodená v znamení rýb a ascedent panna. Už od dectva mám vízie teda jasnozrívosť, v... Více

K dispozici Volejte teď

0900 700 650 - Linka: 898

0900 700 650 - 2 EUR/min

Jana Sofia

Jmenuji se Jana Sofia, narodila jsem se v Praze. Astrologií se zabývám již 20 let, tarotem více jak 10 let. Pův... Více

K dispozici Volejte teď

0900 700 650 - Linka: 448

0900 700 650 - 2 EUR/min

Odhlášen Prosím, zavolejte později!

0900 700 650 - Linka: 917

0900 700 650 - 2 EUR/min