Zavolejte teď! 0900 700 650
Cena hovoru: 2 EUR/min
 
 
 

Návrat zimy

Po neobvykle teplých lednových týdnech se k nám opět vrátila zima a s ní nádherný sníh. Příroda, vesnice i města vypadají jako z pohádky. Kochejte se krásou, ale jen tak, aby to bylo bezpečné.

 

Konečně tu zase máme zimu. Sněhově bílé cesty a pěšiny nás zvou k příjemným vycházkám. Všude ale krása není vítaná, a to především na silnicích a tam, kde může dojít k úrazu. Buďte proto velmi opatrní. Nebojte se jít ven, ale dávejte zároveň pozor na každý krok. Pokud řídíte, použijte řetězy nebo jeďte pomalu. Za jeden jediný den jsem četla o nehodách dvou známých (naštěstí se jim nic nestalo) a o pádu a zlomené noze sousedky. Pokud se tedy chcete kochat krajinou, raději zastavte. Zvykli jsme si na období vyšších teplot, tak nám někdy nedochází, že máme být na sněhu a ledu opatrní.

Návrat zimy

Bezpečnost především

Nemějte strach až příliš velký, to je zbytečné. Jen pro chůzi zvolte vhodnou obuv, hlavně bez hladké podrážky a podpatků. Nejlépe použijte zimní trekingové zateplené boty s hrubou podrážkou, které nepromoknou. Móda stranou, bezpečnost především. 
 
Na schodech se přidržujte, vyhýbejte se ledovým plochám, našlapujte pomalu a opatrně. Jděte v klidu, nedobíhejte autobus, soustřeďte se na chůzi. Jestli se chystáte někam jet autem a nejde jízda odložit, přesvědčte se, že máte nasazené zimní pneumatiky, a v kufru máte řetězy. Dávejte pozor nejen v zatáčkách, ale i na rovině. Nespěchejte, a vše bude v pořádku.

Zdraví a jistota

Zimní procházky jsou jedny z nejkrásnějších. Máte poblíž vašeho bydliště les nebo alespoň park se stromy? Vyrazte se nabažit ledovou krásou. Pohyb vám prospěje, oživí vaši vitalitu, pleť a celé tělo. 
 
Pořádně se oblečte, nezapomeňte na čepici, šálu a rukavice, nadýchejte se čerstvého vzduchu a nádherně čisté krajiny. O to více se pak rádi budete vracet do teplého bytu nebo domku. Tam vás čekají dobroty, horký čaj, káva nebo polévka, deky, polštářky a vaše oblíbená aktivita. Po pěkné klidné vycházce si užijte teplo domova, jistotu a příjemné bezpečí.

 
Nejčtenější články

Víte, že…?

Má svůj domov ve středomoří. Ale kraje okolo Černého moře nebo v Asii se jím také mohou pochlubit. A pokud se týká střední Evropy a českých zemí, tak jih krásné Moravy nám ho také může poskytnout.

Více »

 
 
 

Další články

Tajemství z hlubin Země

O kameni, o kterém si dnes můžete přečíst, se říká, že se musí používat s velikou opatrností, protože dokáže člověka dovéct do minulých životů.

Více »

Symboly

Všechny známé geometrické symboly cosi vyjadřují. Některé lidé nosí v podobě různých amuletů či přívěsků pro štěstí, jiný je památeční nebo jen pro radost, některé mají i ochrannou funkci.

Více »

 

Zázraky našich babiček

Jak rádi se vracíme ke kuchyním našich babiček či prababiček. Velmi se mi líbí, jak ve starých receptech nacházíme nejen klasickou relativně „těžkou“ stravu, ale také návody na osvěžení, oživení našich jídelníčků o něco, co nám dodává tolik potřebné vitamíny, minerály, enzymy...

Více »

 

Kouzla v nás

Kamarádka mne oslovila, že potřebuje „sparingpartnera“. Jelikož mne akce oslovila, souhlasila jsem. Bylo to velmi zajímavé, poučné a závěr sám lektor ohodnotil tak, že je sám překvapen, co se ten den odehrálo a kam nás to všechny zavedlo.

Více »

 

Medicínka

Žlučníkáři asi mít z tématu radost nebudou, ale já, ačkoliv žlučník již léta nemám, tak česnek miluji. Letní období zrovna nevybízí k užívání, přesto po něm sáhneme téměř denně. Při vaření, do pomazánek, do marinád atd. Doma je ve střední Asii a měl výsadní postavení.

Více »

 
 
 
 

Nejlepší věštci

Nikita

Karty dělám 30 let. Mám mnoho zkušeností s lidmi, se kterými jsem během své praxe řešila velké množství ... Více

K dispozici Volejte teď

0900 700 650 - Linka: 792

0900 700 650 - 2 EUR/min

Dagmarka

Volám sa Dagmarka a som narodená v znamení rýb a ascedent panna. Už od dectva mám vízie teda jasnozrívosť, v... Více

K dispozici Volejte teď

0900 700 650 - Linka: 898

0900 700 650 - 2 EUR/min

Jana Sofia

Jmenuji se Jana Sofia, narodila jsem se v Praze. Astrologií se zabývám již 20 let, tarotem více jak 10 let. Pův... Více

K dispozici Volejte teď

0900 700 650 - Linka: 448

0900 700 650 - 2 EUR/min

Tama

Vešteniu a numerologii sa venujem 13 rokov, od detstva, mám danost predvidať vdaka tretiemu oku, ktore sa mi neuza... Více

Odhlášen Prosím, zavolejte později!

0900 700 650 - Linka: 890

0900 700 650 - 2 EUR/min