Zavolejte teď! 0900 700 650
Cena hovoru: 2 EUR/min
 
 
 

Vánoce netradičně

Myslíte, že je nutné mít pod vánočním stromkem kupu drahých darů? Co takhle přehodnotit komerční tlak, podpořit starodávné zvyky a skromnost, a tím svátky prožít tradičně a zároveň „netradičně“?

 

Stále ještě je na světě dost lidí, kteří se po celý rok nevěnují své rodině, dětem, blízkým, ženou se za něčím a vlastně ani neví, za čím, a následně si myslí, že hromadou dárků se vše ve vztazích zlepší. Zároveň jsou tací, kteří dary vyžadují a na lásce ani tradicích jim nezáleží. Nesoudím, jen uvedu jednu z možností, jak jinak prožít vánoční svátky.

Vánoce netradičně

Tradice netradičně

Stejně jako prasátko pro štěstí, které je osvícené díky vánoční naději, tak i my se můžeme zamyslet a nechat se „osvítit“ novou myšlenkou. Je nutné kupovat mnoho věcí, které stejně brzy skončí v odpadu, jen proto, abychom naplnili představy o tom, jak mají svátky vypadat? Určitě jste narazili na rodiny s dětmi, které jsou přehlcené dary, zbytečnostmi a hračkami, a ničeho si neváží. Neznají hodnotu peněz, věcí, ani přírody, byly vychovány k tomu, že mohou mít vše. Naše starší generace ještě zažila válečná vyprávění, a tak jsme zvyklí šetřit a vážit si mála. Ovšem nová generace bývá zaskočena, když se začíná hovořit o šetření nebo výrazném zdražování. Nikdy je nenapadlo, že by svět někdy mohl vypadat jinak, než blahobytně. Co takhle se na Vánoce podívat jinýma očima?

Skromné svátky

Nevyčítejte si, pokud nemáte finance na vánoční dárky. Dary se mohou i vytvořit z přírodních materiálů, tak jako za starých časů. Můžete darovat i zážitek, stačí namalovat a napsat poukaz, vymyslet společný výlet nebo aktivitu, po které vaše děti nebo rodina touží. Co je víc, než společný zážitek? Věc se vyhodí, ale zkušenosti a vztahy zůstávají v našich srdcích. Místo stromečku můžete mít ve váze několik smrkových větví, nebo si ozdobte stromek u domu nebo ve vašem okolí. Budete mít dobrý pocit z toho, že nezničíte strom a uchráníte přírodu. A pokud jste naopak z těch, kteří nakupujete hlava nehlava, zamyslete se, jestli je to skutečně nutné.

Klid a pohoda

Důležité je, abychom svátky prožili v klidu, bez nadměrných očekávání, stresu a tlaku. O nic víc nejde. Uchovejte zdraví, opatrujte se, věnujte se sobě a své rodině. Nic víc v životě nemá smysl. Ambice pominou, práce bude vždy, když budete chtít pracovat, ke koníčkům a aktivitám se vždy můžete vrátit. Pečovat o vztahy a sebe sama je ale základem šťastného života, i když to někdy znamená práci na sobě a uvědomění. O to víc si pak užijete klidné dny s radostí, zdravím a vděčností, což by mělo být poselstvím vánočních svátků.

 
Nejčtenější články

Víte, že…?

Má svůj domov ve středomoří. Ale kraje okolo Černého moře nebo v Asii se jím také mohou pochlubit. A pokud se týká střední Evropy a českých zemí, tak jih krásné Moravy nám ho také může poskytnout.

Více »

 
 
 

Další články

Tajemství z hlubin Země

O kameni, o kterém si dnes můžete přečíst, se říká, že se musí používat s velikou opatrností, protože dokáže člověka dovéct do minulých životů.

Více »

Symboly

Všechny známé geometrické symboly cosi vyjadřují. Některé lidé nosí v podobě různých amuletů či přívěsků pro štěstí, jiný je památeční nebo jen pro radost, některé mají i ochrannou funkci.

Více »

 

Zázraky našich babiček

Jak rádi se vracíme ke kuchyním našich babiček či prababiček. Velmi se mi líbí, jak ve starých receptech nacházíme nejen klasickou relativně „těžkou“ stravu, ale také návody na osvěžení, oživení našich jídelníčků o něco, co nám dodává tolik potřebné vitamíny, minerály, enzymy...

Více »

 

Kouzla v nás

Kamarádka mne oslovila, že potřebuje „sparingpartnera“. Jelikož mne akce oslovila, souhlasila jsem. Bylo to velmi zajímavé, poučné a závěr sám lektor ohodnotil tak, že je sám překvapen, co se ten den odehrálo a kam nás to všechny zavedlo.

Více »

 

Medicínka

Žlučníkáři asi mít z tématu radost nebudou, ale já, ačkoliv žlučník již léta nemám, tak česnek miluji. Letní období zrovna nevybízí k užívání, přesto po něm sáhneme téměř denně. Při vaření, do pomazánek, do marinád atd. Doma je ve střední Asii a měl výsadní postavení.

Více »

 
 
 
 

Nejlepší věštci

Nikita

Karty dělám 30 let. Mám mnoho zkušeností s lidmi, se kterými jsem během své praxe řešila velké množství ... Více

K dispozici Volejte teď

0900 700 650 - Linka: 792

0900 700 650 - 2 EUR/min

Dagmarka

Volám sa Dagmarka a som narodená v znamení rýb a ascedent panna. Už od dectva mám vízie teda jasnozrívosť, v... Více

K dispozici Volejte teď

0900 700 650 - Linka: 898

0900 700 650 - 2 EUR/min

Jana Sofia

Jmenuji se Jana Sofia, narodila jsem se v Praze. Astrologií se zabývám již 20 let, tarotem více jak 10 let. Pův... Více

K dispozici Volejte teď

0900 700 650 - Linka: 448

0900 700 650 - 2 EUR/min

Večernice

Dokážu nahlédnout do budoucnosti i minulosti pomocí jasnozřivosti, astrologie, tarotových karet, a to do které... Více

Odhlášen Prosím, zavolejte později!

0900 700 650 - Linka: 320

0900 700 650 - 2 EUR/min