Zavolejte teď! 0900 700 650
Cena hovoru: 2 EUR/min
 
 
 

Zvíře jako učitel

Máte domácí zvíře nebo mazlíčka? Náš kocour Mňouk je úžasný učitel. Stačí zvířata pozorovat a inspirovat se.

 

Zrovna teď kocourek leží, ťapky natažené vzad, packy pod čumákem, slastný pohled mžourajících očí. Je až obdivuhodné, jak si zvířata dokáží užívat života. Ne každé zvíře má ovšem to štěstí, aby mělo vše co potřebuje, ostatně je to tak i u lidí. Ale zvířata dokáží vycítit víc než si myslíme. Mohou nám předat moudro, které nám často schází jen proto, že jsme se oddálili přírodě.

Inspirace

Když se cítíte v nepohodě, zkuste vaše zvíře pozorovat. Je jedno, jestli je to pes, kočka, králíci, papoušek, nebo třeba slepičky. Pokud nemáte doma zvířenu, podívejte se na přírodopisný dokument, určitě vás alespoň na chvíli uklidní. Nebo zajděte ven, podívejte se na ptáky, veverky, venčené psíky. Kontakt s přírodou se nám občas ztrácí, a věřte, že nám může poskytnout vnitřní pokoj a meditativní přístup k životu.

Zvíře jako učitel

Návrat k rovnováze

Kontakt se zvířaty nám může dodat pohodu a důvěru. Najděte si chvilku, pobuďte s nimi jinak než jste zvyklí. Jen buďte. Pozorujte jak se chovají, co dělají, jak reagují. Je přirozené si po skákání odpočinout, po běhu si lehnout, po aktivitě se najíst, po jídle si na chvíli natáhnout nožky aby tělo lépe trávilo – zkrátka zachovat rovnováhu. Je tak hezké nechat se pohladit a užívat si to, nebo přijít k člověku a čumáčkem ho pozdravit. Zvířata to umí, tak proč my občas tápeme? 

Péče

Pozorovat zvířátka učí vedle zachovávání rovnováhy také péči. Podívejte se, jak se o sebe zvířata starají – jak sami o sebe, tak o své blízké. Zavrtávají čumáčky do srsti, olizují si chloupky a packy od nečistot, velmi přirozeně se protahují, dodávají si pohyb a mají z toho radost. Není to pro ně výzva nebo stres, neřeší jestli mají zhubnout. Vždyť hýbat se je tak přirozené! Jsou mlsní, užívají si dobrot, přirozeně pijí a jsou především neuvěřitelně hraví a spontánní. No, není to snad inspirativní?

Vztah se zvířaty

Jestli si někdo myslí, že zvířata jsou hloupá a nerozumí, hluboce se mýlí. Doporučuje se mluvit i ke zvířatům, která vypadají, že nevnímají. Přitom naprosto přesně cítí emoce i význam sdělení podle tónu a zabarvení hlasu. Vnímají klid i ruch, pomalé nebo prudké pohyby. Zvířátka mají obzvláště vyvinuté pudy, aby sami sebe a své blízké ochránila. Je krásné budovat si s nimi vztahy. Láska do nich vložená a zájem o ně se vrací. Lépe naslouchají a chápou, co říkáte. Užívat si společné mazlení, péči, meditování, aktivitu nebo odpočinek – co je víc? A není to tak i s lidmi?

 
Nejčtenější články

Víte, že…?

Má svůj domov ve středomoří. Ale kraje okolo Černého moře nebo v Asii se jím také mohou pochlubit. A pokud se týká střední Evropy a českých zemí, tak jih krásné Moravy nám ho také může poskytnout.

Více »

 
 
 

Další články

Tajemství z hlubin Země

O kameni, o kterém si dnes můžete přečíst, se říká, že se musí používat s velikou opatrností, protože dokáže člověka dovéct do minulých životů.

Více »

Symboly

Všechny známé geometrické symboly cosi vyjadřují. Některé lidé nosí v podobě různých amuletů či přívěsků pro štěstí, jiný je památeční nebo jen pro radost, některé mají i ochrannou funkci.

Více »

 

Zázraky našich babiček

Jak rádi se vracíme ke kuchyním našich babiček či prababiček. Velmi se mi líbí, jak ve starých receptech nacházíme nejen klasickou relativně „těžkou“ stravu, ale také návody na osvěžení, oživení našich jídelníčků o něco, co nám dodává tolik potřebné vitamíny, minerály, enzymy...

Více »

 

Kouzla v nás

Kamarádka mne oslovila, že potřebuje „sparingpartnera“. Jelikož mne akce oslovila, souhlasila jsem. Bylo to velmi zajímavé, poučné a závěr sám lektor ohodnotil tak, že je sám překvapen, co se ten den odehrálo a kam nás to všechny zavedlo.

Více »

 

Medicínka

Žlučníkáři asi mít z tématu radost nebudou, ale já, ačkoliv žlučník již léta nemám, tak česnek miluji. Letní období zrovna nevybízí k užívání, přesto po něm sáhneme téměř denně. Při vaření, do pomazánek, do marinád atd. Doma je ve střední Asii a měl výsadní postavení.

Více »

 
 
 
 

Nejlepší věštci

Nikita

Karty dělám 30 let. Mám mnoho zkušeností s lidmi, se kterými jsem během své praxe řešila velké množství ... Více

K dispozici Volejte teď

0900 700 650 - Linka: 792

0900 700 650 - 2 EUR/min

Dagmarka

Volám sa Dagmarka a som narodená v znamení rýb a ascedent panna. Už od dectva mám vízie teda jasnozrívosť, v... Více

K dispozici Volejte teď

0900 700 650 - Linka: 898

0900 700 650 - 2 EUR/min

Jana Sofia

Jmenuji se Jana Sofia, narodila jsem se v Praze. Astrologií se zabývám již 20 let, tarotem více jak 10 let. Pův... Více

K dispozici Volejte teď

0900 700 650 - Linka: 448

0900 700 650 - 2 EUR/min

Tama

Vešteniu a numerologii sa venujem 13 rokov, od detstva, mám danost predvidať vdaka tretiemu oku, ktore sa mi neuza... Více

Odhlášen Prosím, zavolejte později!

0900 700 650 - Linka: 890

0900 700 650 - 2 EUR/min