Zavolejte teď! 0900 700 650
Cena hovoru: 2 EUR/min
 
 
 

Přírodní síla

Co se děje pod zemí, když přichází jaro? Vzniká tam neuvěřitelná síla, ze které můžeme čerpat. Podíváme se blíž, jak tuto energii najít a v nejlepším smyslu využít.

 

Slyšíte? Semínko se zrovna probouzí. V průběhu zimy bylo celé zpomalené a říkalo si, že tak rádo sní o tom, co se stane, až z něj vyroste strom. Většinu období spalo, tiše a pokorně. Uhnízdilo se v hlíně, docela hluboko, aby nezmrzlo. Vlastně ho sem zahrabala krásná zrzavá veverka. Semínko se pak vláhou a nanesenými kusy hlíny, listů a klacíků dostalo ještě hlouběji, a tak ochrana byla dostatečná.

Klid semínka

Ten klid, který cítilo, byl omamný. Nad ním chodili lidé, většinou ve spěchu, a ani si neuvědomovali, jaký neuvěřitelný život právě odpočívá v zemi. Netušili, že se mohou se zemí a kořínky propojit, komunikovat s nimi a získávat tak obrovský zdroj naděje a výživných sil. Nevšímali si, každý zachumlaný ve svých myšlenkách. A semínko jen tak bylo. Nepřemýšlelo, jestli má život smysl. Zkrátka se jen těšilo na možnost růst a sílit.

Přírodní síla

Možnost růstu

Najednou pocítilo, že nastává ten správný čas. Bylo skryté až příliš dlouho, ale doposud mu to vyhovovalo. Být schované je zároveň pohodlné, ale jednou zase přijde doba, kdy je potřeba povyrůst a vykouknout na svět. A tak se semínko rozhodlo. Vnímalo přicházející světlo a teplo, začaly se dít zázraky. Potřebovalo ještě vodu, tak čekalo na déšť, aby mělo ty nejpříhodnější podmínky.

Cesta ke světlu

Jednou s ránem začaly padat kapky, jedna po druhé jemně dopadala na hlínu nad semínkem, a velmi pozvolna se dostávaly, společně s živinami, do půdy. Semínko se tetelilo radostí, že společně s teplem cítí vláhu. Něco se v něm pohnulo, a ten popud mu dodal víru, že růst zvládne. Napnulo všechny síly a slupka začala pomalu praskat. Z té malé hnědé kuličky najednou vykoukla nadějná zeleň, taková velmi jemná zelenkavá žluť, malinký klíček. Semínko mělo obrovskou radost, že dává světu klíček a základ rostlin a stromů. Drželo mu palce, a růst pokračoval.

Přírodní síla

Klíček rostl a rostl, pomalu cítil, že se dostává k povrchu. Připravoval se na to, jaké to bude, až vykoukne na svět. Náhle přišel ten pravý okamžik a z temnoty ucítil nádherné světlo. Chvilku musel počkat, klíček byl jemný a citlivý, a záře byla veliká. Semínko ho pořád povzbuzovalo a klíček si dodal odvahy, a po odpočinku se vší silou pohyboval ke světlu. Nad ním se mu otevřel svět, když tu najednou uviděl obrovské vnímavé oči a uslyšel zvláštní zvuk. Slovům nerozuměl, ale pocítil, že jde o radost. To asi člověk s jarem našel první malou rostlinku a s nadšením ji vítal. 

Klíček se měnil, rostlinka přidávala menší a větší lístky, a rostla dál. Většina lidí kolem ní nevšímavě chodila, ale našli se i takoví, kteří k ní přišli, pohladili ji, poděkovali za ten růst, a odcházeli nabiti silou. Tou přírodní silou, ze které každý můžeme čerpat, ale jen pokud ji budeme vnímat, ctít a ochraňovat…

 
Nejčtenější články

Víte, že…?

Má svůj domov ve středomoří. Ale kraje okolo Černého moře nebo v Asii se jím také mohou pochlubit. A pokud se týká střední Evropy a českých zemí, tak jih krásné Moravy nám ho také může poskytnout.

Více »

 
 
 

Další články

Tajemství z hlubin Země

O kameni, o kterém si dnes můžete přečíst, se říká, že se musí používat s velikou opatrností, protože dokáže člověka dovéct do minulých životů.

Více »

Symboly

Všechny známé geometrické symboly cosi vyjadřují. Některé lidé nosí v podobě různých amuletů či přívěsků pro štěstí, jiný je památeční nebo jen pro radost, některé mají i ochrannou funkci.

Více »

 

Zázraky našich babiček

Jak rádi se vracíme ke kuchyním našich babiček či prababiček. Velmi se mi líbí, jak ve starých receptech nacházíme nejen klasickou relativně „těžkou“ stravu, ale také návody na osvěžení, oživení našich jídelníčků o něco, co nám dodává tolik potřebné vitamíny, minerály, enzymy...

Více »

 

Kouzla v nás

Kamarádka mne oslovila, že potřebuje „sparingpartnera“. Jelikož mne akce oslovila, souhlasila jsem. Bylo to velmi zajímavé, poučné a závěr sám lektor ohodnotil tak, že je sám překvapen, co se ten den odehrálo a kam nás to všechny zavedlo.

Více »

 

Medicínka

Žlučníkáři asi mít z tématu radost nebudou, ale já, ačkoliv žlučník již léta nemám, tak česnek miluji. Letní období zrovna nevybízí k užívání, přesto po něm sáhneme téměř denně. Při vaření, do pomazánek, do marinád atd. Doma je ve střední Asii a měl výsadní postavení.

Více »

 
 
 
 

Nejlepší věštci

Dagmarka

Volám sa Dagmarka a som narodená v znamení rýb a ascedent panna. Už od dectva mám vízie teda jasnozrívosť, v... Více

K dispozici Volejte teď

0900 700 650 - Linka: 898

0900 700 650 - 2 EUR/min

Jana Sofia

Jmenuji se Jana Sofia, narodila jsem se v Praze. Astrologií se zabývám již 20 let, tarotem více jak 10 let. Pův... Více

K dispozici Volejte teď

0900 700 650 - Linka: 448

0900 700 650 - 2 EUR/min

Tama

Vešteniu a numerologii sa venujem 13 rokov, od detstva, mám danost predvidať vdaka tretiemu oku, ktore sa mi neuza... Více

Odhlášen Prosím, zavolejte později!

0900 700 650 - Linka: 890

0900 700 650 - 2 EUR/min

Nikita

Karty dělám 30 let. Mám mnoho zkušeností s lidmi, se kterými jsem během své praxe řešila velké množství ... Více

Odhlášen Prosím, zavolejte později!

0900 700 650 - Linka: 792

0900 700 650 - 2 EUR/min