Zavolejte teď! 0900 700 650
Cena hovoru: 2 EUR/min
 
 
 

Vůně skořice

Skořice je úžasné koření, které provoní celý dům, jakmile se přidá do nějakého pokrmu či moučníku. A takové svařené víno se skořicí je výborné a má léčivé účinky, jak zpívá i Václav Neckář. A určitě s ním máte zkušenost i vy. A jak je to tedy s tou skořicí?

 
To by jeden neřekl, že již Antika toto koření poznala. Skořice v Řecku a Římě byla hojně užívána pro své léčebné účinky, ale prý nikdo netušil, kde se vzala. Také v Egyptě se používala jako léčivo, ale tam se používala i jako při přípravě jídla. Skvěle dochutila pokrmy. Velký vojevůdce a vládce Alexandr Veliký se prý se skořicí seznámil při tažení do Indie.

Vůně skořice

Skořice se získává z kůry stále zelených stromů, které rostou v pralesích. Pěstuje se v Číně a na Cejlonu. Dnes se pěstuje v celém pásmu tropů a subtropů jihovýchodní Asie. V naší kuchyni ji známe v mleté podobě nebo jako tzv. skořici celou, ve formě ruliček. Do Evropy se dostala v 16. století díky objevným zaoceánským plavbám.

V kuchyni se používá do sladkých dezertů, kompotů, přidává se do moučníků. Je nepostradatelným kořením do perníků, včetně těch našich nejslavnějších pardubických. Bývá součástí různých kořenících směsí. Neobejde se bez ní žádná orientální kuchyně. Já osobně mám velmi ráda cappuccino posypané špetkou skořice. Vzhledem ke svým zahřívacím účinkům se skořice více používá v zimě a jejím největším kamarádem je hřebíček. Vánoce provoněné skořicí a hřebíčkem s jablíčky a třeba pomerančem patří k tradici.

Nahlédneme-li do seznamu jejích léčebných účinků, tak zjistíme, že má velmi příznivý vliv na trávení, štěpí tuky a urychluje jejich metabolismus. Upravuje hladinu cukru a cholesterolu a krevního tlaku. Má skvělé antibiotické účinky, proto ji můžeme „naordinovat“ v případě výskytu viróz a kašle, dokáže totiž likvidovat baktérie. Zmínila jsem hřejivé účinky – skořice se přidává do různých druhů mastí, které se aplikují na místa, která potřebují prohřát. Doporučuje se na místa, která jsou postižena revmatismem. Trpí-li někdo na chladné končetiny, neváhejte si přidat špetku skořice do čaje či kávy. Kromě tohoto všeho ještě pomáhá krevnímu oběhu, snižuje krevní tlak, zmírňuje krvácení z nosu a silnou menstruaci.

Avšak nezapomínejme, že všechny nejen léky, ale i koření se užívají s mírou!
 
 
Nejčtenější články
Rodičovský horoskop

Rodičovský horoskop

Znamení, ve kterém jste se narodili stanovuje, jací rodiče budete!

Více »

 
 
 
 
 

Další články

Směrovka

Směrovka

Dnes již věřím, že máme na světě jakýsi úkol všichni. A tím úkolem je, abychom žili na Zemi v lásce a štěstí. Jak toho dosáhnout je mi však zatím trochu záhadou, protože se lidé honí za penězi, slávou a mocí. A těch mocných, bohatých a zajištěných je na světě stále velmi málo.

Více »

Nápověda

Nápověda

Cítíte nervozitu, chodíte po bytě a nevíte, co byste? Nejčastěji skončíte přede dveřmi lednice. Je plná, nic si nevyberete? Sáhnete vedle do špajzky a dopadnete stejně? Nebo máte pro změnu chuť stále na něco konkrétního?

Více »

 
Lejstro

Lejstro

Loni jsem obdržela „lejstro“. Bohužel to, co chci dělat, se bez něj v současné společnosti neobejde. Naše životy jsou plné různých vysvědčení, osvědčení, dokladů, diplomů, certifikátů a především - mají to správné razítko.

Více »

 
Váháte?

Váháte?

Téměř většina lidí, častěji tedy ženy, někdy i každé ráno, propadají panice, když vybírají v šatníku svršky pro daný den nebo v případě, že se mají účastnit nějaké akce. Jak víme, barvy působí na lidské emoce a psychiku, tak proč toho nevyužít?

Více »

 
Další nevyrostou

Další nevyrostou

Chrup je velmi důležitou součástí lidského těla. Kromě toho, že je důležitým nástrojem při požívání potravin, bychom měli mít na paměti, že mají spojení s vnitřními orgány a také mohou pomoci s diagnostikou různých nemocí na úrovni psychosomatiky.

Více »

 
 
 
 

Nejlepší věštci

Nikita Inspirující Věštec

Nikita

Karty dělám 30 let. Mám mnoho zkušeností s lidmi, se kterými jsem během své praxe řešila velké množství životních sit...Více

K dispoziciVolejte teď

0900 700 650 - Linka:792

0900 700 650 - 2 EUR/min

Sandra Kyvadlo Věštec

Sandra

Chcete spokojeně žít a užívat si? NEDAŘÍ SE VÁM ZHUBNOUT ? ZARUČENĚ VÁM PORÁDIM Z VLASTNÍ ZKUŠENOSTI!JSEM TOHO ZÁŘNÝM...Více

K dispoziciVolejte teď

0900 700 650 - Linka:346

0900 700 650 - 2 EUR/min

Dagmarka Soucitný Věštec

Dagmarka

Volám sa Dagmarka a som narodená v znamení rýb a ascedent panna. Už od dectva mám vízie teda jasnozrívosť, vidím auru...Více

K dispoziciVolejte teď

0900 700 650 - Linka:898

0900 700 650 - 2 EUR/min

ZaneprázdněnProsím, zavolejte později!

0900 700 650 - Linka:917

0900 700 650 - 2 EUR/min