Zavolejte teď! 0900 700 650
Cena hovoru: 2 EUR/min
 
 
 

Scénář?

Někdy ve mně příběhy těchto filmů dokázaly vyvolat husí kůži a přitom i pocit, že možná nejsou daleko od reálné možnosti. Představa toho, že některý tento příběh by lidstvo na světě mohlo prožívat, se mi nelíbila.

 
 

Na jedné návštěvě u své přítelkyně jsem se dohodly, že si uděláme filmový podvečer vzhledem k nepříznivému k počasí. Bylo nevlídno, pršelo, tak jsme si místo procházky připravily nějaké mlsání, uvařily kávičku, v ledničce se chladilo víno. O zásobě filmů na pevné disku jsem věděla, ale prý na mě čeká překvapení. Název filmu zněl Lucy. Vzhledem k tomu, že má odpověď byla negativní, byl to jasný výběr.

scénář

Obsah filmu zde vyprávět nebudu, ale vřele ho doporučuji shlédnout. Přesto, že film je sci-fi, působil na mě neskutečnou možností blízké reality. Ztráta emocí, současné využívání jen mizivé části potenciálu lidského mozku a výsledkem byl pro mne pocit prázdnoty. A současně se dostavil i pocit obavy či možná až obrovského strachu. Co nevím? A mohu to vědět? Co brání tomuto poznání?

Po skončení filmu jsem byla „vedle sebe“. Měla jsem smíšené pocity a začaly jsme si povídat o tom, kde tvůrci takových filmů berou náměty, nápady. Je závěr tohoto filmu realistický nebo je to jen jedna z možností? Kde se vůbec vzal nápad, že události a okolnosti ve filmu dovedou hlavní hrdinku tam, kde se ocitla? Ví někdo na světě víc, než ostatní? Je někde zdroj takových informací? Nebo je to jen bujná fantazie autora námětu?

Samozřejmě, že jsem viděla filmy Avatar, Matrix, ze starších titulů vyberu Vodní svět, Šílený Max a také Terminátor a na názvy dalších si zrovna nyní nevzpomenu. Přes to, že to možná nejsou zrovna umělecké kousky, pro mne mají společného jmenovatele. Drancování přírody, zneužívání lidí, manipulace, bezohlednost, násilí, i když se v každém z nich našel ten kladný hrdina. A to jen pro hromadění bohatství a touhu po moci.

Jako člověk, který přišel na svět ještě v minulém století, se vztahem k přírodě, kterou denně obdivuje za její dechberoucí tvorbu, neúnavnou sílu sebeobnovy, poskytování všeho, co člověk potřebuje přes jeho často velmi devastující chování, jsem si ani na moment nedokázala připustit, že by něco takového mohlo přijít. Je čas se probudit, nemyslíte? ☺

 
Nejčtenější články
Fyziognomie - Nos

Fyziognomie - Nos

„Podle nosa poznáš kosa“

Více »

 
 
 
 
 

Další články

Rozhoří se první…

Rozhoří se první…

Také zapálím první svíčku na věnci, který se chystám letos vytvořit sama a vnést si tak do svého domova atmosféru nadcházejících Vánoc. Ještě nevím, jaká barva svíček ho bude zdobit, ale vím jistě, že jako správná „konzerva“ budu mít věnec v tradičních barvách – zelená, červená a zlatá.

Více »

Rychlá pomoc

Rychlá pomoc

Východní národy to znají, ale k nám se dostaly tyto techniky podstatně později. Prst nám toho může hodně prozradit v otázkách lidského zdraví a emocí. Každý má na starosti něco, co je součástí našeho života a může pomoci nejen v diagnostice, ale i v rámci „léčby“.

Více »

 
Není voda jako voda

Není voda jako voda

V rámci pitného režimu se doporučuje především čistá voda. Od věci však není ani ta minerální. Já osobně si občas pochutnám třeba na „vincentce“. Mnozí nad ní ohrnují nos pro její slanou chuť, ale věřte, že má svůj důvod, proč ji piji.

Více »

 
Když oheň léčí

Když oheň léčí

Myslíte si, že oheň může léčit? Já jsem toho názoru, že zde určité možnosti jsou. Jednou z nich je použití tělových a ušních svící.

Více »

 
Den pozdravů

Den pozdravů

Každý týden je v kalendáři minimálně jeden den věnován různým mezinárodním a světovým dnům něčeho. Některé týdny mají obsazených všech sedm různých takových dnů. Z toho plyne, že můžeme mít mnoho dalších důvodů k oslavám, že?

Více »

 
 
 
 

Nejlepší věštci

Nikita Inspirující Věštec

Nikita

Karty dělám 30 let. Mám mnoho zkušeností s lidmi, se kterými jsem během své praxe řešila velké množství životních sit...Více

K dispoziciVolejte teď

0900 700 650 - Linka:792

0900 700 650 - 2 EUR/min

Večernice Astrologie Věštec

Večernice

Dokážu nahlédnout do budoucnosti i minulosti pomocí jasnozřivosti, astrologie, tarotových karet, a to do kterékoliv o...Více

K dispoziciVolejte teď

0900 700 650 - Linka:320

0900 700 650 - 2 EUR/min

Leni Maria Přímočarý Věštec

Leni Maria

Pracuji s crowleyho tarotem, andělskými kartami, energiemi, numerologií a výkladem snů. Zabývám se poradenstvím v obl...Více

OdhlášenProsím, zavolejte později!

0900 700 650 - Linka:474

0900 700 650 - 2 EUR/min

Pepik Inspirující Věštec

Pepik

Duchovní cestou kráčím od své dospělosti.Pracuji s Andělským tarotem a s kyvadlem. S láskou a pokorou jsem připraven ...Více

OdhlášenProsím, zavolejte později!

0900 700 650 - Linka:321

0900 700 650 - 2 EUR/min