Zavolejte teď! 0900 700 650
Cena hovoru: 2 EUR/min
 
 
 

Rozjímání nad hromadou skořápek

I když je puštěná televize s jakousi komedií, myšlenky se ubírají jiným směrem. Mou mysle nezaměstnává děj filmu, ale myšlenky, které přicházejí.

 

Stále mne nepřestává fascinovat, jak je to v té přírodě zařízené. Jak ta příroda to umí zařídit, abychom měli dostatek v době, kdy i ona bude spát, odpočívat, aby příští rok vydala opět svou úrodu. Za předpokladu, že se k ní budeme chovat slušně… pochopitelně. 

Právě loupu ořechy. Miluji všechno ořechové vánoční cukroví, do štrůdlu nikdy nezapomenu ořechy přidat. Společně s jablky vykouzlí neodolatelnou chuť. Když peču bábovku ve formě po babičce, které je již téměř sto let, nikdy v ní ořechy nechybí. Jejich konzumace nám dodává množství minerálů, vitamíny řady B, omega 3 nenasycené mastné kyseliny, snižují hladinu nesprávného cholesterolu, eliminují záněty a pomáhají nám krevní tlak vráti k normálu. Víte, že jejich domovem je Francie a lidé ořechy konzumují již od neolitu?

 dýňová polévka

Hrušky, které čekají na zpracování, mají neskutečnou chuť. Jejich sladkost vystačí k tomu, abych „rychlokompot“ se skořicí a hřebíčkem nemusela přislazovat. K obědu byl naprosto bezkonkurenční. Jaká z nich asi budou povidla, že? Věřím, že velmi dobrá a budou nám oslazovat dny, než třeba dočkáme prvních jahod. Hrušky nám dodají vitamín C, flavonoidy, třísloviny a hlavně draslík. Když si z hrušek uděláte šťávu, sáhněte po ní vždycky, když se dovíte, že vaše cévy potřebují zpevnit (tvorba modřin, jejich praskání) a potřebujete posílit srdíčko, potřebujete z těla vypudit přebytečnou vodu nebo podpořit funkci žlučníku. Máte rádi křížaly? Tak z těch hruškových si udělejte nápoj v případě, že máte vysoké teploty a zimnici. 

Už se moc těším, až si uvařím dýňovou polévku. Dvě dýně, které jsem si „ulovila“ na nedaleké farmě jsou v chladírně (rozuměj na balkóně) a čekají na svou chvíli. Už vidím tu žlutou nádheru v misce, posypanou drcenými dýňovými semen, kapkou dýňového oleje či s troškou kysané smetany z úžasné soukromé farmy. Už vím, že nejen udělá dobře mým chuťovým buňkám, ale i zažívání. Taková slinivka i slezina si budou jenom „mlaskat“. A já vlastně také. Dýně je obrovskou zásobárnou minerálů – draslík, sodík, selen, měď, hořčík, chlór, železo, zinek, fosfor, lutein a alfa-karoten. Dýně má posilující účinek na imunitní systém, sníží hladinu tuků v krvi, uklidní nám nervy (také je téměř sametová, když ji jíte), pomůže srdci při jeho neúnavné práci. Je močopudná, pokud máte nemocné ledviny, měli byste si jí často dopřát stejně, když máte revmatismus a dnu. Uvařte si ji, pokud chcete detoxikovat své tělo anebo regenerovat své tělesné buňky. A nezapomeňte na semena! K tomu, co obsahuje dýně ještě přidáte vápník, lecitin, vitamíny skupiny B a také nenasycené mastné kyseliny. Dobrou chuť!

Řekněte sami, souhlasíte se mnou, že to ta příroda dobře zařídila? Chutná to a ještě je to zdravé!

Další zajímavé informace naleznete taky na naší Facebook stránce!

 
Nejčtenější články
Fyziognomie - Nos

Fyziognomie - Nos

„Podle nosa poznáš kosa“

Více »

 
 
 
 
 

Další články

Rozhoří se první…

Rozhoří se první…

Také zapálím první svíčku na věnci, který se chystám letos vytvořit sama a vnést si tak do svého domova atmosféru nadcházejících Vánoc. Ještě nevím, jaká barva svíček ho bude zdobit, ale vím jistě, že jako správná „konzerva“ budu mít věnec v tradičních barvách – zelená, červená a zlatá.

Více »

Rychlá pomoc

Rychlá pomoc

Východní národy to znají, ale k nám se dostaly tyto techniky podstatně později. Prst nám toho může hodně prozradit v otázkách lidského zdraví a emocí. Každý má na starosti něco, co je součástí našeho života a může pomoci nejen v diagnostice, ale i v rámci „léčby“.

Více »

 
Není voda jako voda

Není voda jako voda

V rámci pitného režimu se doporučuje především čistá voda. Od věci však není ani ta minerální. Já osobně si občas pochutnám třeba na „vincentce“. Mnozí nad ní ohrnují nos pro její slanou chuť, ale věřte, že má svůj důvod, proč ji piji.

Více »

 
Když oheň léčí

Když oheň léčí

Myslíte si, že oheň může léčit? Já jsem toho názoru, že zde určité možnosti jsou. Jednou z nich je použití tělových a ušních svící.

Více »

 
Den pozdravů

Den pozdravů

Každý týden je v kalendáři minimálně jeden den věnován různým mezinárodním a světovým dnům něčeho. Některé týdny mají obsazených všech sedm různých takových dnů. Z toho plyne, že můžeme mít mnoho dalších důvodů k oslavám, že?

Více »

 
 
 
 

Nejlepší věštci

Nikita Inspirující Věštec

Nikita

Karty dělám 30 let. Mám mnoho zkušeností s lidmi, se kterými jsem během své praxe řešila velké množství životních sit...Více

K dispoziciVolejte teď

0900 700 650 - Linka:792

0900 700 650 - 2 EUR/min

Večernice Astrologie Věštec

Večernice

Dokážu nahlédnout do budoucnosti i minulosti pomocí jasnozřivosti, astrologie, tarotových karet, a to do kterékoliv o...Více

K dispoziciVolejte teď

0900 700 650 - Linka:320

0900 700 650 - 2 EUR/min

Leni Maria Přímočarý Věštec

Leni Maria

Pracuji s crowleyho tarotem, andělskými kartami, energiemi, numerologií a výkladem snů. Zabývám se poradenstvím v obl...Více

OdhlášenProsím, zavolejte později!

0900 700 650 - Linka:474

0900 700 650 - 2 EUR/min

Pepik Inspirující Věštec

Pepik

Duchovní cestou kráčím od své dospělosti.Pracuji s Andělským tarotem a s kyvadlem. S láskou a pokorou jsem připraven ...Více

OdhlášenProsím, zavolejte později!

0900 700 650 - Linka:321

0900 700 650 - 2 EUR/min