Zavolejte teď! 0900 700 650
Cena hovoru: 2 EUR/min
 
 
 

Pro nebo proti?

Jedni ji vzývají, druzí zatracují. Ale jak se říká, na každém šprochu je pravdy trochu a tak by si asi každý měl udělat vlastní názor, popřípadě přijmout názory druhých, nebo i zažít nějakou tu zkušenost.

 
Marihuana byla známa již v pravěku. První rostliny spatřily světlo světa na jihozápadních svazích Himáláje. Dnes se pro ni používá několik dalších názvů jako např. skunk nebo ganja (gandža). Oficiálně se jí říká spíše konopí. Existují tři druhy konopí, a to seté, indické a rumištní. A jsou mezi nimi zřejmé i rozdíly, které označuje množství psychotropních látek. To seté má například podíl nulový. Opakem je pak konopí indické, ze kterého se získává právě marihuana a hašiš.

Marihuana

Nejstarší nález konopí je datován minimálně před 12 tisíci lety. Jeho semena byla nalezena v mnoha nalezištích neolitických vykopávek. Zpočátku bylo součástí potravy, kdy se využívala semena. Konopné semínko má totiž velmi vysokou nutriční hodnotu, kterou oceňujeme i v současnosti. Pálením semen lidé přišli na to, že dokáže utlumit bolesti a zároveň byly odhaleny jejich psychotropní účinky.

V Číně a Indii se konopí začalo kouřit 2700 let před Kristem, kdy plnilo úlohu posvátného prostředku. Bývá úzce spojováno nejen s Buddhou, ale i s Biblí. V Číně bylo používáno k léčbě revmatických bolestí, při zácpě i malárii.

Z Indie se začalo konopí rozšiřovat přes Persii (dnešní Írán) až do Afriky. Do Evropy se dostal cestou přes území dnešního Ruska a Ukrajiny před 2500 lety. Avšak jeho kouření nedošlo žádné velké oblibě.

Avšak konopné vlákno se stalo hlavní plodinou. V Libni u Kouřimi se našly útržky konopných textilií. Konopí dalo také název kanafasu, který se ale už dnes vyrábí ze 100% bavlny.

Během středověku se v arabských zemích rozšířil hašiš, koncentrovaná pryskyřice ze samičích rostlin. Když Napoleon v roce 1798 táhl do Egypta, jeho vojáci si hašiš oblíbili natolik, že nakonec Napoleon jeho užívání zakázal. V roce 1843 byl založen v Evropě hašišový klub Dumasem, Hugem, Baudelairem a Gautierem. Vznikla díla Báseň o hašiši a Hašiš a jasnozřivost.

V této době se marihuana těší velké oblibě. Pochopitelně je více oblíbena mezi mladými lidmi. Avšak musíme přiznat, že má velmi blahodárné účinky především jako léčivka a zaznamenány jsou také její úspěchy. Nicméně je to stále droga a podle toho je s ní nakládáno.

Na druhou stranu je oblíbena i mezi starší generací, a to díky různým mastičkám, které si našly uplatnění při řešení bolestí kloubů, porušení kůže a mnohých dalších neduhů.
 
Nejčtenější články
Rodičovský horoskop

Rodičovský horoskop

Znamení, ve kterém jste se narodili stanovuje, jací rodiče budete!

Více »

 
 
 
 
 

Další články

Směrovka

Směrovka

Dnes již věřím, že máme na světě jakýsi úkol všichni. A tím úkolem je, abychom žili na Zemi v lásce a štěstí. Jak toho dosáhnout je mi však zatím trochu záhadou, protože se lidé honí za penězi, slávou a mocí. A těch mocných, bohatých a zajištěných je na světě stále velmi málo.

Více »

Nápověda

Nápověda

Cítíte nervozitu, chodíte po bytě a nevíte, co byste? Nejčastěji skončíte přede dveřmi lednice. Je plná, nic si nevyberete? Sáhnete vedle do špajzky a dopadnete stejně? Nebo máte pro změnu chuť stále na něco konkrétního?

Více »

 
Lejstro

Lejstro

Loni jsem obdržela „lejstro“. Bohužel to, co chci dělat, se bez něj v současné společnosti neobejde. Naše životy jsou plné různých vysvědčení, osvědčení, dokladů, diplomů, certifikátů a především - mají to správné razítko.

Více »

 
Váháte?

Váháte?

Téměř většina lidí, častěji tedy ženy, někdy i každé ráno, propadají panice, když vybírají v šatníku svršky pro daný den nebo v případě, že se mají účastnit nějaké akce. Jak víme, barvy působí na lidské emoce a psychiku, tak proč toho nevyužít?

Více »

 
Další nevyrostou

Další nevyrostou

Chrup je velmi důležitou součástí lidského těla. Kromě toho, že je důležitým nástrojem při požívání potravin, bychom měli mít na paměti, že mají spojení s vnitřními orgány a také mohou pomoci s diagnostikou různých nemocí na úrovni psychosomatiky.

Více »

 
 
 
 

Nejlepší věštci

Dagmarka Soucitný Věštec

Dagmarka

Volám sa Dagmarka a som narodená v znamení rýb a ascedent panna. Už od dectva mám vízie teda jasnozrívosť, vidím auru...Více

K dispoziciVolejte teď

0900 700 650 - Linka:898

0900 700 650 - 2 EUR/min

Sandra Kyvadlo Věštec

Sandra

Chcete spokojeně žít a užívat si? NEDAŘÍ SE VÁM ZHUBNOUT ? ZARUČENĚ VÁM PORÁDIM Z VLASTNÍ ZKUŠENOSTI!JSEM TOHO ZÁŘNÝM...Více

K dispoziciVolejte teď

0900 700 650 - Linka:346

0900 700 650 - 2 EUR/min

Nikita Inspirující Věštec

Nikita

Karty dělám 30 let. Mám mnoho zkušeností s lidmi, se kterými jsem během své praxe řešila velké množství životních sit...Více

OdhlášenProsím, zavolejte později!

0900 700 650 - Linka:792

0900 700 650 - 2 EUR/min

OdhlášenProsím, zavolejte později!

0900 700 650 - Linka:917

0900 700 650 - 2 EUR/min