Zavolejte teď! 0900 700 650
Cena hovoru: 2 EUR/min
 
 
 

Nestihli jste?

Nestihli jste letos zhubnout do plavek? Můžete začít kdykoliv se rozhodnete pro sebe něco udělat a tak pár informací třeba pro inspiraci.

 

Ideální váha je nejčastějším tématem, které se dotkne většiny lidské populace. Většina žen toto téma řeší nejčastěji, ale muži také nejsou výjimkou. Problém je, že je na světě více obézních než podvyživených. Obezita je civilizační choroba a nevyhýbá se ani dětem. Samozřejmě zde platí známá rovnice příjem a výdej, ale pro své zdraví a váhu můžete udělat pár věcí, které rozhodně pocítíte hned. 

Ideální váha

Nedoporučuji držet žádné drastické diety. Jednak se budete trápit a přestože určitě zhubnete, při návratu k normální stravě vše naberete zpět a pravděpodobně i něco navíc. Mám pro vás tedy pár jednoduchých rad. Velmi důležitý je kvalitní spánek. Vyvětraná místnost, ticho, tma bez rušivých elementů a hlavně bez mobilu alespoň dvě hodiny před spaním. Navykněte si dělat ranní rituál - vypít nalačno půl litru vody s citronem. Není v tom žádný velký zázrak, nicméně doplníte tekutiny po celé noci a lehce se “nakopnete”. Pitný režim je velmi důležitý, proto ho nezapomeňte dodržovat po celý den. Pokud nemáte ve zvyku si ránu zacvičit nebo si jít zaběhat, skvěle vám poslouží krátký strečink. Protáhnete si zkrácené svaly, svaly v ztuhlých oblastech a vlastně díky tomu odstraníte svalové i psychické napětí. A ten pocit, ten je k nezaplacení. 

Dále bychom si měli připravovat tři hlavní jídla denně s pořádnou dávkou zeleniny a tři malé pochoutky ideálně v podobě zeleniny, ovoce a třeba oříšků. Takový způsob stravování vám zajistí zdraví. Připravme si velkou snídani, je to nejlepší start dne a večer nebudeme “dožírat” to, co jsme nesnědli ráno. Je důležité mít na jídlo čas a klid. Ideální snídaní jsou různé kaše doplněné ovocem, ořechy a semínky, ale klidně také kváskové žitné pečivo s čerstvým sýrem a klíčky. Ke svačině si připravte ovoce nebo kvalitní jogurt, výborný také bude zeleninový salát s ovocem, oříšky či jogurtovým dipem. V těchto teplých dnech nás perfektně osvěží a dodá potřebné vitamíny a minerály. Stále nezapomínáme na pitný režim, ale nepijeme během jídla ani bezprostředně po něm, raději se napijeme před. K obědu budou perfektní luštěniny s vajíčkem nebo salát z nich, ale klidně také celozrnná rýže s kouskem libového masa. Ať už náš oběd bude jakýkoliv, nezapomínáme si k němu dát čerstvou zeleninu, pomůže nám s trávením. V případě luštěnin dbejte na dlouhé namáčení před vařením nebo při vaření přidat mořské řasy nebo různé druhy aromatických bylin, také zlepší stravitelnost a doplní minerální látky. V luštěninách je obrovská síla - chrání nás před diabetem a onemocněním srdečně cévních, u nás se ale nemají velké oblibě. 

Pokud máte sedavé zaměstnání, udělejte si alespoň čtyři pauzy na protažení a oddech. Deset tisíc kroků denně vám zajistí zdraví a dobrý pocit. Je to jednoduché, jděte pěšky kdykoliv to jen půjde. Do práce, s dětmi do školy či školky, na nákup a také na procházku do lesa. Spojíte příjemné s užitečným a v lese si můžete užít deset minut krátké meditace, která posílí tělo a hlavně ducha. Nezapomeňte na odpolední svačinku, která nakopne a doplní energii. Nevynechávejte večeři, je stejně důležitá jako snídaně a nemusíte se bát ani sacharidů v podobě brambor či rýže. Můžete si k nim dát třeba kousek ryby, protože rybí maso je bohatým zdrojem důležitých živin jako je třeba vitamín D, omega-3 mastné kyseliny nebo vysoce kvalitní bílkoviny. Pro lidské zdraví je konzumace ryb velmi přínosná. 

Večer si můžete dát hoďku jógy, badmintonu nebo jakékoliv jiné pohybové aktivity, která vám přináší radost. Tohle je pár malých věcí, které můžete udělat pro své tělesné i duševní zdraví, ale které mohou postupně vést k velkým změnám. Pokud jste líní, o to je to větší výzva, možná vás přesvědčí ten pocit lehkého těla a svobodnějšího ducha, když to vyzkoušíte. 

Přeji vám lásku ke svým tělesným schránkám, shovívavost ke svým hlavám a tu nejlepší péči o svoji duši. 

 
Nejčtenější články
Mayské proroctví  v polovině naplnění

Mayské proroctví v polovině naplnění

Podle mayského kalendáře bude letošní rok mezníkem v životě lidstva.

Více »

 
 
 
 
 

Další články

Jako ... slunečnice

Jako ... slunečnice

Ano, dnes se stala námětem pro můj příspěvek pro vás. V letošním roce jsem si ji poprvé vysela na zahradě a vyrostly mi ze semínek nádherné exempláře, které mi dělají radost kdykoliv je vidím.

Více »

Lesní poklad

Lesní poklad

Lesní poklad, který mám nadevše ráda, je ovoce, které má téměř černou barvu a nalézáme jej v každém českém lese, ale také v mnoha českých zahradách. Jmenuje se ostružina. Podívejme se, jak široké uplatnění má.

Více »

 
Vždy a všude

Vždy a všude

Tančíte rádi? Víte, že je to přirozený lidský pohyb. A tímto tedy je myšlen tanec v různém pojetí. Pokud bychom hledali dobu vzniku souborů pohybu, kterým dnes říkáme tanec, museli bychom se vrátit do velmi hluboké minulosti.

Více »

 
Čarování

Čarování

Myšlenka je mocná čarodějka. Kouzlíme a čarujeme s ní každý den. Je to základní stavební prvek našich životů, který si vůbec neuvědomujeme. Myšlenka je vlastně matkou všech situací, které prožíváme.

Více »

 
Bohatství v lahvi

Bohatství v lahvi

Máme tady čas vinobraní a bohatství ukryté ve vinných hroznech se za krátký čas přemístí do sudů a lhaví. Víno se hodí nejen při úpravě, ale po skvělém obědě či večeři si můžeme dopřát a vychutnat lahvinku dobrého vína.

Více »

 
 
 
 

Nejlepší věštci

Večernice Astrologie Věštec

Večernice

Dokážu nahlédnout do budoucnosti i minulosti pomocí jasnozřivosti, astrologie, tarotových karet, a to do kterékoliv o...Více

K dispoziciVolejte teď

0900 700 650 - Linka:320

0900 700 650 - 2 EUR/min

Nikita Inspirující Věštec

Nikita

Karty dělám 30 let. Mám mnoho zkušeností s lidmi, se kterými jsem během své praxe řešila velké množství životních sit...Více

OdhlášenProsím, zavolejte později!

0900 700 650 - Linka:792

0900 700 650 - 2 EUR/min

Tyna Kyvadlo Věštec

Tyna

Výkladu karet se věnuji již několik let... Každý člověk je jiný, proto pro každého mám jiný způsob výkladu. Tím, že p...Více

OdhlášenProsím, zavolejte později!

0900 700 650 - Linka:364

0900 700 650 - 2 EUR/min

Leni Maria Přímočarý Věštec

Leni Maria

Pracuji s crowleyho tarotem, andělskými kartami, energiemi, numerologií a výkladem snů. Zabývám se poradenstvím v obl...Více

OdhlášenProsím, zavolejte později!

0900 700 650 - Linka:474

0900 700 650 - 2 EUR/min