Zavolejte teď! 0900 700 650
Cena hovoru: 2 EUR/min
 
 
 

Krása není jedna

Dlouhý krk, úzký pas, bujné tvary i chlapecká ramena a plochý hrudník. Během 3000 let se prototyp ženské krásy měnil v závislosti na společenských a sociálních podmínkách dané doby.

 

Krása žen byla a je vždycky velmi relativní pojem.  Pravěkou královnou krásy byl typ ženy Věstonická Venuše. Ladné zaoblené křivky spokojené bezstarostné ženy, která netrpí nedostatkem. Život znamenal boj o přežití. Lidé milovali od pradávna to, co nebylo na dosah, svůj vysněný ideál. Život představoval každodenní boj o potravu, dostatek jídla a velkou fyzickou námahu nejen mužů, ale i žen.

                                                                                                                                                      

Všímat si ideálu a prototypu ženy, která udávala současný trend, začali už staří Egypťané 1000 let před Kristem. Krása spočívala především v symetrii obličeje, štíhlé postavě a úzkých ramenech.  Ideálem byla jedna z nejkrásnějších a nejmocnějších žen Egypta, královna Nefertiti.  Řekové obdivovali u žen kypřejší tvary, širokou pánev a pevná ňadra. Vyznačovaly se světlou až průhlednou pletí a velkýma očima.  Ideální byla žena, která rodila zdravé a silné syny.

Středověk ženu neuctíval, považovala se za „plod ďábla a pokušení“. Jediné zbožňované ženy středověku byly světice a ztělesnění andělé. Věděli jste, že znakem elegance středověké ženy byla dlouhá, štíhlá chodidla? S tím souvisela i móda bot s dlouhými špičkami, které svou délkou téměř bránily bezpečné chůzi. 

Vyspělou krásu ženy představovalo období renesance. Doba prvního významného důrazu na pěstování těla – lázně, koupele, masky, krémy, zábaly vlasů i nohou. Ženy si barví vlasy a péče o tělo je velmi podobná té dnešní.  Pro Raffaela, Sandra Boticelliho nebo Paola Veronese se stala renesanční žena hlavním motivem. Barokní ženy vystavovaly bujná poprsí a polévaly se omamnými parfémy.

Devatenácté století přepůlilo ženy v pase. Doslova omdlévaly pod těsně utaženými opasky a korzety. O to větší důraz se kladl na hýždě a pánev, ale i předlouhou hřívu. Ideálem byla císařovna Alžběta – královna Sissi.                                                                                             

Plochý hrudník, úzké chlapecké boky a uličnický vzhled přináší nová doba 20.století. V padesátých letech sice oslnila svými tvary Marilyn Monroe, ale jen na krátko. Twiggi v šedesátých letech převálcovala svými klukovskými hýžděmi celý svět. Půvab teenagera, dlouhé nohy a dětský hrudník ovlivnily všechny módní časopisy i filmový průmysl - během pár týdnů se nenápadná modelka stala ikonou své doby.                                                                 

Konec století se nese ve stylu sportovní vypracované postavy ženy, která zvládá ženskou i mužskou roli zároveň a neztrácí jemné rysy obličeje. Hodiny strávené v posilovnách a na hromadných lekcích aerobiku ženy doslova pohltily. Ale nenechte se pohltit i vy krásou, kterou určuje doba. Protože nejvíc sexy jsou spokojené sebevědomé šťastné ženy s nadhledem, které se nezhroutí na své pouti plnit ideál ženské krásy 21. století. 

 
Nejčtenější články
Pivo a jeho účinky na zdraví

Pivo a jeho účinky na zdraví

„Jed od léku odlišuje pouze podávané množství.“ Paracelsus. Již několikrát bylo dokázáno, že určité množství alkoholu není pro organismus škodlivé, ale přímo zdravé.

Více »

 
 
 
 
 

Další články

Čaroděj je v každém z nás

Čaroděj je v každém z nás

Své šamany měly, mají a asi i do budoucna budou mít nějakým způsobem všechny světové kultury, národy, ale možná i obce, města. Je jedno, jak se jim říkalo nebo říká, jestli chodí v obleku nebo v nalezeném kabátě. Zda je to mladá vzdělaná žena či babička kamaráda vašeho dítěte, stařenka se šátkem na hlavě. Spojují je určité zájmy - dobro pro člověka, pro svět a především pro přírodu. Zdraví, spokojenost a láska.

Více »

Velký a Vítězný

Velký a Vítězný

Jaký je rozdíl mezi únorem teď a před třiceti lety? Je teplejší, rozhodně uspěchanější, slavíme Valentýna. Pro někoho je únor Suchý, ale hlavně, že není Velký!

Více »

 
Malý tělocvik

Malý tělocvik

U lidí, kteří meditují nebo cvičí v určitých polohách, si můžeme všimnout zvláštních poloh rukou či jenom prstů. Těmto spojením se říká mudry a jsou součástí cvičení jógy.

Více »

 
Záhada a síla měsíčního kamene

Záhada a síla měsíčního kamene

Měsíční kámen je spojený s ženou, plodností a budoucností. Jeho mléčný svit ovlivňuje zdraví i emoce, Síla měsíce měla zejména pro východní kultury až posvátný význam.

Více »

 
Vizitka

Vizitka

Nehty, aniž bychom si toho zvláště všímali, jsou našimi vizitkami. Ruce jsou nejen pracovním nástrojem, ale ruku podáme při pozdravu, pohladíme, obejmeme díky nim, píšeme… prostě jsou v kursu. Pěstěné nehty jsou ozdobou každé ruky.

Více »

 
 
 
 

Nejlepší věštci

Pepik Inspirující Věštec

Pepik

Duchovní cestou kráčím od své dospělosti.Pracuji s Andělským tarotem a s kyvadlem. S láskou a pokorou jsem připraven ...Více

OdhlášenProsím, zavolejte později!

0900 700 650 - Linka:321

0900 700 650 - 2 EUR/min

Nikita Inspirující Věštec

Nikita

Karty dělám 30 let. Mám mnoho zkušeností s lidmi, se kterými jsem během své praxe řešila velké množství životních sit...Více

OdhlášenProsím, zavolejte později!

0900 700 650 - Linka:792

0900 700 650 - 2 EUR/min

Leni Maria Přímočarý Věštec

Leni Maria

Pracuji s crowleyho tarotem, andělskými kartami, energiemi, numerologií a výkladem snů. Zabývám se poradenstvím v obl...Více

OdhlášenProsím, zavolejte později!

0900 700 650 - Linka:474

0900 700 650 - 2 EUR/min

Zoran Inspirující Věštec

Zoran

Život môže byť ťažký. Niektoré dni môžu byť naozaj drsné, ale musíme sa snažiť na to, aby sme každý deň skončili s po...Více

OdhlášenProsím, zavolejte později!

0900 700 650 - Linka:523

0900 700 650 - 2 EUR/min