Zavolejte teď! 0900 700 650
Cena hovoru: 2 EUR/min
 
 
 

Krása není jedna

Dlouhý krk, úzký pas, bujné tvary i chlapecká ramena a plochý hrudník. Během 3000 let se prototyp ženské krásy měnil v závislosti na společenských a sociálních podmínkách dané doby.

 

Krása žen byla a je vždycky velmi relativní pojem.  Pravěkou královnou krásy byl typ ženy Věstonická Venuše. Ladné zaoblené křivky spokojené bezstarostné ženy, která netrpí nedostatkem. Život znamenal boj o přežití. Lidé milovali od pradávna to, co nebylo na dosah, svůj vysněný ideál. Život představoval každodenní boj o potravu, dostatek jídla a velkou fyzickou námahu nejen mužů, ale i žen.

                                                                                                                                                      

Všímat si ideálu a prototypu ženy, která udávala současný trend, začali už staří Egypťané 1000 let před Kristem. Krása spočívala především v symetrii obličeje, štíhlé postavě a úzkých ramenech.  Ideálem byla jedna z nejkrásnějších a nejmocnějších žen Egypta, královna Nefertiti.  Řekové obdivovali u žen kypřejší tvary, širokou pánev a pevná ňadra. Vyznačovaly se světlou až průhlednou pletí a velkýma očima.  Ideální byla žena, která rodila zdravé a silné syny.

Středověk ženu neuctíval, považovala se za „plod ďábla a pokušení“. Jediné zbožňované ženy středověku byly světice a ztělesnění andělé. Věděli jste, že znakem elegance středověké ženy byla dlouhá, štíhlá chodidla? S tím souvisela i móda bot s dlouhými špičkami, které svou délkou téměř bránily bezpečné chůzi. 

Vyspělou krásu ženy představovalo období renesance. Doba prvního významného důrazu na pěstování těla – lázně, koupele, masky, krémy, zábaly vlasů i nohou. Ženy si barví vlasy a péče o tělo je velmi podobná té dnešní.  Pro Raffaela, Sandra Boticelliho nebo Paola Veronese se stala renesanční žena hlavním motivem. Barokní ženy vystavovaly bujná poprsí a polévaly se omamnými parfémy.

Devatenácté století přepůlilo ženy v pase. Doslova omdlévaly pod těsně utaženými opasky a korzety. O to větší důraz se kladl na hýždě a pánev, ale i předlouhou hřívu. Ideálem byla císařovna Alžběta – královna Sissi.                                                                                             

Plochý hrudník, úzké chlapecké boky a uličnický vzhled přináší nová doba 20.století. V padesátých letech sice oslnila svými tvary Marilyn Monroe, ale jen na krátko. Twiggi v šedesátých letech převálcovala svými klukovskými hýžděmi celý svět. Půvab teenagera, dlouhé nohy a dětský hrudník ovlivnily všechny módní časopisy i filmový průmysl - během pár týdnů se nenápadná modelka stala ikonou své doby.                                                                 

Konec století se nese ve stylu sportovní vypracované postavy ženy, která zvládá ženskou i mužskou roli zároveň a neztrácí jemné rysy obličeje. Hodiny strávené v posilovnách a na hromadných lekcích aerobiku ženy doslova pohltily. Ale nenechte se pohltit i vy krásou, kterou určuje doba. Protože nejvíc sexy jsou spokojené sebevědomé šťastné ženy s nadhledem, které se nezhroutí na své pouti plnit ideál ženské krásy 21. století. 

 
Nejčtenější články
Řeč symbolů 08 - Magická geometrie: Trojúhelník

Řeč symbolů 08 - Magická geometrie: Trojúhelník

Každý trojúhelník má, jak známo, tři strany a tři vrcholy, symbolizuje 

Více »

 
 
 
 
 

Další články

 Svatováclavská vinice

Svatováclavská vinice

Kvalitu vína na Cecemínu zaručovaly od pradávna slunečné jihozápadní svahy. První keříky vinné révy tu nechala vysadit kněžna Ludmila, babička Svatého Václava – určitě i skvělý tip na podzimní výlet!

Více »

Podzimní krása z domácí spižírny

Podzimní krása z domácí spižírny

Slunce žár, chlorovaná voda, mořská sůl i vítr z hor vlasům ani pleti v létě moc nepřidaly. Snadno doma připravíte zábaly, masky i peeling. Vyjděte krásné do podzimních dnů!

Více »

 
Veselá kytka

Veselá kytka

Bylina, která je předmětem kontroverzních názorů. Bylina, která je zařazena mezi návykové drogy. Bylina, o které se hovoří v superlativech ve vztahu ke zdraví. A pro dnešek veselá kytka.

Více »

 
Tajemství prstů

Tajemství prstů

Dříve by nikoho nenapadlo, že prst nám toho může celkem hodně prozradit. Ať již jde o otázky lidského zdraví nebo emocí. Každý z prstů má na starosti něco, co je nedílnou součástí našeho života a může nám být nápomocný nejen v diagnostice.

Více »

 
Používáte je?

Používáte je?

Že nevíte co? Tak vám to osvětlím. V případě, že je zapálíte, tak prospějete svému zdraví. A řeč je o použití tělových a ušních svící.

Více »

 
 
 
 

Nejlepší věštci

Nikita Inspirující Věštec

Nikita

Karty dělám 30 let. Mám mnoho zkušeností s lidmi, se kterými jsem během své praxe řešila velké množství životních sit...Více

OdhlášenProsím, zavolejte později!

0900 700 650 - Linka:792

0900 700 650 - 2 EUR/min

OdhlášenProsím, zavolejte později!

0900 700 650 - Linka:306

0900 700 650 - 2 EUR/min

Asae Soucitný Věštec

Asae

Den, v který jsme se narodili, není náhodou... Lidé od pradávna vědí, že celý život je ve spojení s čísly, které nemů...Více

OdhlášenProsím, zavolejte později!

0900 700 650 - Linka:500

0900 700 650 - 2 EUR/min

Zoran Inspirující Věštec

Zoran

Život môže byť ťažký. Niektoré dni môžu byť naozaj drsné, ale musíme sa snažiť na to, aby sme každý deň skončili s po...Více

OdhlášenProsím, zavolejte později!

0900 700 650 - Linka:523

0900 700 650 - 2 EUR/min