Zavolejte teď! 0900 700 650
Cena hovoru: 2 EUR/min
 
 
 

Jsem vděčná

Co s načatou nedělí?

 

V pondělí je vernisáž. Ale neděle byla krásným dnem a autorka instalovala své dílo, tak jsme se dohodly, že bychom se mohly vidět již v neděli. Cesta není dlouhá a počasí opravdu zvalo na výlet.

Mariánské Lázně jsou nádherným lázeňským městem v západních Čechách. Jeho sláva přesahuje hranice republiky a jeho historie sahá až do 12. století, kdy bychom zde nalezly pouze bažiny a mokřady. Na počátku 19. století začal opat Reitenberg z kláštera v Teplé stavět lázeňské domy a pavilóny. Své jméno město dostalo údajně podle Mariánského obrazu, který přinesl voják vracející se z války, jenž se zde uzdravil ze svých válečných zranění. Tehdy to byl tedy Marienbad.

Mariánské Lázně

Mariánské Lázně jsou spojeny se jmény mnoha světových osobností. Nejen hlavy států a panovníci jako britští králové Eduard II. či Eduard VII., ale také císař František Josef I.. Do lázní jezdíval i velký německý básník Johann Wolfgang Goethe, který zde prožil milostný románek se svou milovanou Ulrikou. Dnes najdete v centru města muzeum nesoucí jeho jméno. Jeho přítomnost prý měla poměrně pozitivní vliv na návštěvnost lázní. Vznikla zde dvě velká operní díla z pera operního skladatele Richarda Wagnera. Lázně mu, dle dochovaných informací, přinášely inspiraci a potřebný klid k tvorbě. Lázně přivítaly Emu Destinovou, Gustava Junga, Franze Kafku, T. G. Masaryka, Fridricha Nietzcheho, Marka Twaina a mnoho dalších. 

Když jsem se rozhlédla, viděla jsem krásu nádherných parků, kterou může vytvořit pouze podzim. Listoví bylo zbarveno od ještě docela svěží zelené až po temně rudou. Stromy jakoby tančily oslavný tanec, kterým se loučily s létem a se sluncem si slibovaly další setkání na prahu příštího jara. Slunce hřálo, ale vítr jeho paprskům ubíral jeho již slábnoucí síly. Ve fontáně zurčela voda a z jejích trysek vítr odnášel kapičky vody přesně tím směrem, kterým vanul. Kolonádou se nesla hudba v rytmu valčíku. Orchestr, který pevnou rukou vedl mladý dirigent, byl obdivován velkým počtem posluchačů. Byl to takový malý Babylon, protože zde kromě hudby zněly jazyky celého světa. 

Nakonec jak cesta tam, tak i zpět mi přinášela radost. Krásné panorama příhraničních kopců, kotouče slámy na polích, podzimní květy na loukách, červené šípky mezi trním a setkání se statným srncem, kdy na moment zavládlo překvapení, se obešel bez incidentu. On šel svou cestou, jejíž směr přehodnotil a já jela bezpečně dál. 

Jsem vděčná za každý den, který mi dává novou šanci.

 
Nejčtenější články
Pivo a jeho účinky na zdraví

Pivo a jeho účinky na zdraví

„Jed od léku odlišuje pouze podávané množství.“ Paracelsus. Již několikrát bylo dokázáno, že určité množství alkoholu není pro organismus škodlivé, ale přímo zdravé.

Více »

 
 
 
 
 

Další články

Čaroděj je v každém z nás

Čaroděj je v každém z nás

Své šamany měly, mají a asi i do budoucna budou mít nějakým způsobem všechny světové kultury, národy, ale možná i obce, města. Je jedno, jak se jim říkalo nebo říká, jestli chodí v obleku nebo v nalezeném kabátě. Zda je to mladá vzdělaná žena či babička kamaráda vašeho dítěte, stařenka se šátkem na hlavě. Spojují je určité zájmy - dobro pro člověka, pro svět a především pro přírodu. Zdraví, spokojenost a láska.

Více »

Velký a Vítězný

Velký a Vítězný

Jaký je rozdíl mezi únorem teď a před třiceti lety? Je teplejší, rozhodně uspěchanější, slavíme Valentýna. Pro někoho je únor Suchý, ale hlavně, že není Velký!

Více »

 
Malý tělocvik

Malý tělocvik

U lidí, kteří meditují nebo cvičí v určitých polohách, si můžeme všimnout zvláštních poloh rukou či jenom prstů. Těmto spojením se říká mudry a jsou součástí cvičení jógy.

Více »

 
Záhada a síla měsíčního kamene

Záhada a síla měsíčního kamene

Měsíční kámen je spojený s ženou, plodností a budoucností. Jeho mléčný svit ovlivňuje zdraví i emoce, Síla měsíce měla zejména pro východní kultury až posvátný význam.

Více »

 
Vizitka

Vizitka

Nehty, aniž bychom si toho zvláště všímali, jsou našimi vizitkami. Ruce jsou nejen pracovním nástrojem, ale ruku podáme při pozdravu, pohladíme, obejmeme díky nim, píšeme… prostě jsou v kursu. Pěstěné nehty jsou ozdobou každé ruky.

Více »

 
 
 
 

Nejlepší věštci

Pepik Inspirující Věštec

Pepik

Duchovní cestou kráčím od své dospělosti.Pracuji s Andělským tarotem a s kyvadlem. S láskou a pokorou jsem připraven ...Více

OdhlášenProsím, zavolejte později!

0900 700 650 - Linka:321

0900 700 650 - 2 EUR/min

Nikita Inspirující Věštec

Nikita

Karty dělám 30 let. Mám mnoho zkušeností s lidmi, se kterými jsem během své praxe řešila velké množství životních sit...Více

OdhlášenProsím, zavolejte později!

0900 700 650 - Linka:792

0900 700 650 - 2 EUR/min

Leni Maria Přímočarý Věštec

Leni Maria

Pracuji s crowleyho tarotem, andělskými kartami, energiemi, numerologií a výkladem snů. Zabývám se poradenstvím v obl...Více

OdhlášenProsím, zavolejte později!

0900 700 650 - Linka:474

0900 700 650 - 2 EUR/min

Zoran Inspirující Věštec

Zoran

Život môže byť ťažký. Niektoré dni môžu byť naozaj drsné, ale musíme sa snažiť na to, aby sme každý deň skončili s po...Více

OdhlášenProsím, zavolejte později!

0900 700 650 - Linka:523

0900 700 650 - 2 EUR/min