Zavolejte teď! 0900 700 650
Cena hovoru: 2 EUR/min
 
 
 

Jsem vděčná

Co s načatou nedělí?

 

V pondělí je vernisáž. Ale neděle byla krásným dnem a autorka instalovala své dílo, tak jsme se dohodly, že bychom se mohly vidět již v neděli. Cesta není dlouhá a počasí opravdu zvalo na výlet.

Mariánské Lázně jsou nádherným lázeňským městem v západních Čechách. Jeho sláva přesahuje hranice republiky a jeho historie sahá až do 12. století, kdy bychom zde nalezly pouze bažiny a mokřady. Na počátku 19. století začal opat Reitenberg z kláštera v Teplé stavět lázeňské domy a pavilóny. Své jméno město dostalo údajně podle Mariánského obrazu, který přinesl voják vracející se z války, jenž se zde uzdravil ze svých válečných zranění. Tehdy to byl tedy Marienbad.

Mariánské Lázně

Mariánské Lázně jsou spojeny se jmény mnoha světových osobností. Nejen hlavy států a panovníci jako britští králové Eduard II. či Eduard VII., ale také císař František Josef I.. Do lázní jezdíval i velký německý básník Johann Wolfgang Goethe, který zde prožil milostný románek se svou milovanou Ulrikou. Dnes najdete v centru města muzeum nesoucí jeho jméno. Jeho přítomnost prý měla poměrně pozitivní vliv na návštěvnost lázní. Vznikla zde dvě velká operní díla z pera operního skladatele Richarda Wagnera. Lázně mu, dle dochovaných informací, přinášely inspiraci a potřebný klid k tvorbě. Lázně přivítaly Emu Destinovou, Gustava Junga, Franze Kafku, T. G. Masaryka, Fridricha Nietzcheho, Marka Twaina a mnoho dalších. 

Když jsem se rozhlédla, viděla jsem krásu nádherných parků, kterou může vytvořit pouze podzim. Listoví bylo zbarveno od ještě docela svěží zelené až po temně rudou. Stromy jakoby tančily oslavný tanec, kterým se loučily s létem a se sluncem si slibovaly další setkání na prahu příštího jara. Slunce hřálo, ale vítr jeho paprskům ubíral jeho již slábnoucí síly. Ve fontáně zurčela voda a z jejích trysek vítr odnášel kapičky vody přesně tím směrem, kterým vanul. Kolonádou se nesla hudba v rytmu valčíku. Orchestr, který pevnou rukou vedl mladý dirigent, byl obdivován velkým počtem posluchačů. Byl to takový malý Babylon, protože zde kromě hudby zněly jazyky celého světa. 

Nakonec jak cesta tam, tak i zpět mi přinášela radost. Krásné panorama příhraničních kopců, kotouče slámy na polích, podzimní květy na loukách, červené šípky mezi trním a setkání se statným srncem, kdy na moment zavládlo překvapení, se obešel bez incidentu. On šel svou cestou, jejíž směr přehodnotil a já jela bezpečně dál. 

Jsem vděčná za každý den, který mi dává novou šanci.

 
Nejčtenější články
Pivo a jeho účinky na zdraví

Pivo a jeho účinky na zdraví

„Jed od léku odlišuje pouze podávané množství.“ Paracelsus. Již několikrát bylo dokázáno, že určité množství alkoholu není pro organismus škodlivé, ale přímo zdravé.

Více »

 
 
 
 
 

Další články

Moudrost těla

Moudrost těla

Každý má občas deficit vitamínů, minerálů či určitého druhu stopového prvku, ale málokdo ví, že se tyto nedostatky mohou projevit chutěmi. Asi za poslední dva roky se mi několikrát stalo, že jsem měla vyloženě potřebu jíst určité potraviny a poslední týden bych do sebe lila litry kávy denně. Kde je třeba hledat příčinu?

Více »

 „Slunce v duši“

„Slunce v duši“

Jak navodit dobrou náladu na podzim, když nás přepadne smutek, deprese a stesk? Kromě světlého a útulného domova je třeba zapojit aktivitu a nenechat se zaskočit.

Více »

 
Což takhle dát si…?

Což takhle dát si…?

Máme tady podzim. Úroda je sklizena, uložena, aby nám poskytovala během zimního období všechny vitamíny, které potřebujeme.

Více »

 
Podzimní detox

Podzimní detox

Detox v každou roční dobu podle různých receptů. Jaké jsou na podzim? Připravte si pár koktejlů plných vitamínů a energie.

Více »

 
Říjen pro zdraví

Říjen pro zdraví

Máme tady podzim v plné parádě. Víme, že každý měsíc je spojený s některým s lidských tělesných orgánů. A v říjnu bychom měli velmi pečlivě pečovat o svůj žaludek.

Více »

 
 
 
 

Nejlepší věštci

Nikita Inspirující Věštec

Nikita

Karty dělám 30 let. Mám mnoho zkušeností s lidmi, se kterými jsem během své praxe řešila velké množství životních sit...Více

OdhlášenProsím, zavolejte později!

0900 700 650 - Linka:792

0900 700 650 - 2 EUR/min

OdhlášenProsím, zavolejte později!

0900 700 650 - Linka:306

0900 700 650 - 2 EUR/min

Asae Soucitný Věštec

Asae

Den, v který jsme se narodili, není náhodou... Lidé od pradávna vědí, že celý život je ve spojení s čísly, které nemů...Více

OdhlášenProsím, zavolejte později!

0900 700 650 - Linka:500

0900 700 650 - 2 EUR/min

Laura Věštec

Laura

Léčitelka, zdravotní diagnostička, čínská terapeutka, psychoterapeutka a psychoanalytička, kinezioložkaa regresní ter...Více

OdhlášenProsím, zavolejte později!

0900 700 650 - Linka:405

0900 700 650 - 2 EUR/min