Zavolejte teď! 0900 700 650
Cena hovoru: 2 EUR/min
 
 
 

Jako ... slunečnice

Ano, dnes se stala námětem pro můj příspěvek pro vás. V letošním roce jsem si ji poprvé vysela na zahradě a vyrostly mi ze semínek nádherné exempláře, které mi dělají radost kdykoliv je vidím.

 

Slunečnice patří do rodu hvězdnicovitých, existuje jich velké množství druhů a pěstují se po celém světě. V českých zemích se setkáme asi s pěti druhy a jedním křížencem. Jejím domovem je Severní Amerika a do Evropy se dostává s objevením Nového světa. Je nad slunce jasné, že těmi, kdo využíval slunečnici od kořene po okvětní lístky, byli původní obyvatelé, Indiáni. Možná pro vás není tajemstvím, že nejstarší dochovaná semínka jsou 2 000 let stará. 

slunečnice

Indiáni dokázali používat tuto houževnatou rostlinu pro stavby, jako lék, potravinu a jejími semeny dokázali obarvit nejen látku, ale i svou kůži s vědomím pozitivního vlivu na ni. Používali k masážím těla a ošetřovali si jím i vlasy.

Od 18. století se v Evropě lisuje olej. Patent k lisování byl vydán v Anglii v roce 1716. Kromě jeho použití v kuchyni bychom měli znát jeho další přednosti. Je zdrojem velmi silných antioxidantů jako vitamín E, mastných kyselin a trigliceridů. Kromě vitamínu E obsahuje dále vitamíny A, C a D, které vyčistí pokožku od baktérií a tím zabraňuje vzniku akné a také ji regenerují. V případě, že máte hrubou kůži, slunečnicový olej je tou nejlepší volbou. Olej ji výrazně zjemní. Navíc je velmi dobré vědět, že slunečnicový olej má protizánětlivé účinky, proto je vhodné jej použít nejen na místa, která jsou z jakýchkoliv důvodů zánětem postižena. ale také by měl být zařazen do našeho jídelníčku. 

Pokud jde o využití kosmetické, tak díky svému složení jej lze použít při péči o miminka, výskytu akné, předchází tvorbě vrásek a pleť hydratuje. Samozřejmě doporučím olej nerafinovaný a ze slunečnic, které nejsou chemicky ošetřené. 

A víte, že slunečnice je symbolem veganské komunity? Zasloužila se o to právě svými vlastnostmi.

 
Nejčtenější články
Upír – mýtus nebo legenda?

Upír – mýtus nebo legenda?

Na počátku všeho nebylo nic jiného, než strach z mrtvých a z toho, že se jednou vrátí. Podle legend mohl každý mrtvý škodit živým, pokud zemřel za tajemných okolností. Upír je nemrtvou bytostí, která saje krev a neodráží se v žádném zrcadle.

Více »

 
 
 
 
 

Další články

Scénář?

Scénář?

Někdy ve mně příběhy těchto filmů dokázaly vyvolat husí kůži a přitom i pocit, že možná nejsou daleko od reálné možnosti. Představa toho, že některý tento příběh by lidstvo na světě mohlo prožívat, se mi nelíbila.

Více »

Téma dne

Téma dne

Lidská buněčná paměť skrývá mnohá tajemství. Koučové, psychoterapeuti, vyznavači různých ezoterických směrů, ale i někteří lékaři hovoří o modelech a vzorech jednání, které máme v sobě zakořeněné, a nejsou tak docela pravdivé. Velmi často jde o peníze.

Více »

 
Proč právě teď?

Proč právě teď?

Jsme omezeni v aktivitách, v sociálních vazbách, jsou situace, které ne vždy dělají dobře naší nervové soustavě, psychice. Mám dnes pro vás typ, jak si pomoci nejen po fyzické, ale i po psychické stránce.

Více »

 
Rozjímání nad hromadou skořápek

Rozjímání nad hromadou skořápek

Sobota byla deštivým dnem. Bylo tmavo a ponuro. Nakonec se není čemu divit, je říjen a příroda se pomalu připravuje na zimní odpočinek. A protože se mi sešlo větší množství ořechů, je čas se sednout a vyloupat je.

Více »

 
Letošní třetí

Letošní třetí

Je v plném proudu. Třetí roční období. Období, které nás vede do klidu, k odpočinku. Ale ještě stále pracujeme s tím, abychom zpracovali všechnu úrodu, zazimovali své zahrady, balkóny, parapety… Už je chladno. Na horách napadl první sníh.

Více »

 
 
 
 

Nejlepší věštci

Leni Maria Přímočarý Věštec

Leni Maria

Pracuji s crowleyho tarotem, andělskými kartami, energiemi, numerologií a výkladem snů. Zabývám se poradenstvím v obl...Více

OdhlášenProsím, zavolejte později!

0900 700 650 - Linka:474

0900 700 650 - 2 EUR/min

Tyna Kyvadlo Věštec

Tyna

Výkladu karet se věnuji již několik let... Každý člověk je jiný, proto pro každého mám jiný způsob výkladu. Tím, že p...Více

OdhlášenProsím, zavolejte později!

0900 700 650 - Linka:364

0900 700 650 - 2 EUR/min

Nikita Inspirující Věštec

Nikita

Karty dělám 30 let. Mám mnoho zkušeností s lidmi, se kterými jsem během své praxe řešila velké množství životních sit...Více

OdhlášenProsím, zavolejte později!

0900 700 650 - Linka:792

0900 700 650 - 2 EUR/min

Wendy Axon Soucitný Věštec

Wendy Axon

Jdi za svými sny, dokud stojíš na nohou.Takto zní mé motto. Studiu a provozování esoteriky se zabývám přes 15 let. Sv...Více

OdhlášenProsím, zavolejte později!

0900 700 650 - Linka:716

0900 700 650 - 2 EUR/min