Zavolejte teď! 0900 700 650
Cena hovoru: 2 EUR/min
 
 
 

Rostou, nerostou …

Já jsem letos ve výrazném mínusu, jelikož lesy v mém okolí jsou výrazně zdevastovány a žádné houby v nich nerostou.

 

Houby se zřejmě sbírají od nepaměti. Kdo ví? My jsme u toho nebyli a tak nemůžeme vědět. Avšak lidé postupně zjistili, které houby jsou výborné, jedlé, méně dobré, nejedlé nebo dokonce jedovaté. Není třeba zde rozvádět odborné názvy či spojení, ale můžeme si říci, že houby mají svou vlastní říši a jejich „služby“ jsou využívány v mnoha odvětvích lidské činnosti. Ale co je nejdůležitější, že jakmile začnou růst, tak se v lesích objeví davy lidí, sběračů hub.

Houby

A copak nás asi k tomu vede? Nevím, jak kdo, ale za sebe mohu říct, že houby se objevují v mém jídelníčku díky prarodičům a rodičům od útlého dětství. Mám houby ráda na mnoho způsobů a i když je v dobré pizzerii v nabídce pizza s houbami (funghi – mimochodem jeden z původních názvů hub), tak neopovrhnu. Od smaženice, přes omáčku, řízky až po špízy  nebo jen tak je přidat pod maso, jsou pro mne houby skvělým doplňkem jídelníčku. Jasně, musím si je dojít nasbírat, ale znáte lepší relax než je procházka v lese? Já tedy ne. Daleko od ruchu silničního provozu nebo jiné lidské činnosti. Někdy i od nepříjemných lidských projevů hlasových. Stromům říkám wifiny, protože jejich výška, stáří a život mi zaručuje, že půjdu domů klidná, odpočatá a s obnovenou energií. Bonusem bude košík nebo taška hub. Letos na svém kontě nemám ani prašivku, ale procházku lesem si dopřávám téměř denně.

Ale zpět k houbám. Co nám taková houba může poskytnout? Možná si pamatujete, že vám babička nebo maminka říkala, že jsou houby těžké do žaludku, hůře je trávíme. Samozřejmě bychom tato fakta měli mít na paměti v souvislosti s případnými zdravotními obtížemi. Houby obsahují minimum kalorií a tak bychom je mohli využívat v případě, že chceme objem jejich příjmu snížit. A to ještě není všechno. Mají ještě další benefity. Zpozorněte vy, kteří máte vysoký tlak. Houby díky obsahu draslíku a minimu sodíku ho pomáhají snižovat. Draslík navíc velmi příznivě působí na naše srdce. Obsahují vitamíny K, B, C a D, selen, který je nápomocen při detoxikaci organismu. Velmi prospěšná je jejich pomoc při štěpení sacharidů a metabolizaci bílkovin a proteinů. Ještě k tomu je fajn vědět, že houby urychlují průchod střevního obsahu. Umí to proto, že obsahují nerozpustnou vlákninu, která s vodou nabobtná, navíc na sebe naváže toxické látky a vezme je s sebou na cestě z těla ven. 

A ještě důležitá informace. Je třeba je pořádně tepelně upravit. Přeji vám skvělé úlovky i kulinářské zážitky. 

 
Nejčtenější články
Třetí oko

Třetí oko

Třetí oko se nachází uprostřed čela, mezi obočím a napájí se na něho šestá čakra.

Více »

 
 
 
 
 

Další články

Symbol

Symbol

Vracím se k tématu, které je ještě stále aktuální a možná tou inspirací pro jiné bude dnes. Používáte výraz „rozklíčovat“? Takže… máte ke všemu klíč?

Více »

Nezkusíš, nevíš

Nezkusíš, nevíš

Když nezkusíš, tak nezjistíš, nevíš. Co vyzkoušet chromoterapii? Víme, že rychlost světla se dá měřit. A dá se také změřit rychlost barev. Tedy spíše rychlost vibrací.

Více »

 
Když přijdou

Když přijdou

Ráno vstaneš, uděláš rodině snídani, vypravíš děti do školky, školy, jdeš do práce. Osm a půl hodiny strávíš na místě, které ti poskytne měsíční mzdu, vyzvedneš děti, nákupy, napsat s dětmi úkoly, manžel, připravit večeři, svačiny na druhý den, uložit děti, televize, spát.

Více »

 
Já vím

Já vím

Když vidíme malé dítě, jak je k neutahání po celodenním akčním výkonu, vůbec nám nepřijde na mysl, že je to tak velmi důležité. Pohyb je totiž nedílnou a velmi důležitou součástí lidského života, která je s přibývajícím věkem velmi podceňována.

Více »

 
Buďte na pozoru

Buďte na pozoru

„Vyvolávání duchů“ je obrovským lákadlem. Mnozí si ji vyzkoušeli a mají různé zkušenosti. Možná je dosud součástí večerů na táborech či různých pobytech a jiných sešlostí. Přichází podzim a takové ty dlouhé večery, kdy občas někoho napadne vyvolávat duchy.

Více »

 
 
 
 

Nejlepší věštci

Nikita Inspirující Věštec

Nikita

Karty dělám 30 let. Mám mnoho zkušeností s lidmi, se kterými jsem během své praxe řešila velké množství životních sit...Více

K dispoziciVolejte teď

0900 700 650 - Linka:792

0900 700 650 - 2 EUR/min

K dispoziciVolejte teď

0900 700 650 - Linka:301

0900 700 650 - 2 EUR/min

Tama Soucitný Věštec

Tama

Vešteniu a numerologii sa venujem 13 rokov, od detstva, mám danost predvidať vdaka tretiemu oku, ktore sa mi neuzavre...Více

K dispoziciVolejte teď

0900 700 650 - Linka:890

0900 700 650 - 2 EUR/min

Sandra Kyvadlo Věštec

Sandra

Chcete spokojeně žít a užívat si? NEDAŘÍ SE VÁM ZHUBNOUT ? ZARUČENĚ VÁM PORÁDIM Z VLASTNÍ ZKUŠENOSTI!JSEM TOHO ZÁŘNÝM...Více

K dispoziciVolejte teď

0900 700 650 - Linka:346

0900 700 650 - 2 EUR/min