Zavolejte teď! 0900 700 650
Cena hovoru: 2 EUR/min
 
 
 

Říjen pro zdraví

Vše, co se kolem nás děje nás směruje k tomu, abychom více vnímali to, co nám napovídá vlastní tělo a abychom brali v potaz přírodní zákony a jejich změny. V říjnu tedy zaměříme pozornost jednomu z orgánů trávicí soustavy, a to žaludku.

 

O vlivu stresu  na lidský organismus jste se již mohli na našich stránkách dočíst několikrát a ani žaludek ho nesnáší. Proto je třeba dbát na to, abychom ho trochu šetřili. Co tedy můžeme udělat proto, aby náš žaludek v říjnu strádal co nejméně?

žaludek

Úkolem žaludku je, aby zpracoval jídlo, které je zdrojem výživy těla. To znamená, že bychom si na jídlo v prvé řadě měli udělat čas. Najíst se bez zbytečného spěchu (to znamená stresu) a bez vlivů, odvádějících pozornost od stolování jako je sledování televize či počítače. Pokud jde o složení stravy, měla by být pestrá, tepelně zpracovaná (včetně zeleniny), zařadíme také luštěniny, bylinky podporující trávení jako je řepík, kopřiva. Vhodné jsou jakékoliv polévky, a pokud máte možnost, taková dýňová obohacená o dýňové semínko a lněný olej se určitě stane vítanou a žádanou pochoutkou na vašem stole. 

Žaludek je podle orgánových hodin nejaktivnější mezi sedmou a devátou hodinou ranní. To znamená, že v tuto dobu bychom měli snídat. K snídani si dopřejte ideálně obilnou kaši, ale nic nezkazíte ani dobrou polévkou. 

Pokud jde o psychiku, je na místě sebeláska, harmonie a hlídat myšlenky, které se často ubírají negativním směrem. Snažte se hledat i ta pozitiva, svět přece není černobílý. 

A co si budeme povídat, prostředí, ve kterém jíme, hraje také velkou roli. Nádobí, sklenice, příbory, ale i prostírání či ubrousky. Dělejte si čas jídla příjemným a zajistíte to nejlepší pro svůj žaludek, potažmo i pro své trávení.

 
 
 
 

Další články

Moudrost těla

Moudrost těla

Každý má občas deficit vitamínů, minerálů či určitého druhu stopového prvku, ale málokdo ví, že se tyto nedostatky mohou projevit chutěmi. Asi za poslední dva roky se mi několikrát stalo, že jsem měla vyloženě potřebu jíst určité potraviny a poslední týden bych do sebe lila litry kávy denně. Kde je třeba hledat příčinu?

Více »

 „Slunce v duši“

„Slunce v duši“

Jak navodit dobrou náladu na podzim, když nás přepadne smutek, deprese a stesk? Kromě světlého a útulného domova je třeba zapojit aktivitu a nenechat se zaskočit.

Více »

 
Což takhle dát si…?

Což takhle dát si…?

Máme tady podzim. Úroda je sklizena, uložena, aby nám poskytovala během zimního období všechny vitamíny, které potřebujeme.

Více »

 
Podzimní detox

Podzimní detox

Detox v každou roční dobu podle různých receptů. Jaké jsou na podzim? Připravte si pár koktejlů plných vitamínů a energie.

Více »

 
Den jako každý jiný

Den jako každý jiný

Rozlišujete podle něčeho dny, které prožijete? Tedy kromě těch, v nichž se odehrává něco významného jako jsou vaše narozeniny či narozeniny vašich blízkých, různé svátky, kdy můžete zůstat doma a odpočívat.

Více »

 
 
 
 

Nejlepší věštci

Nikita Inspirující Věštec

Nikita

Karty dělám 30 let. Mám mnoho zkušeností s lidmi, se kterými jsem během své praxe řešila velké množství životních sit...Více

OdhlášenProsím, zavolejte později!

0900 700 650 - Linka:792

0900 700 650 - 2 EUR/min

OdhlášenProsím, zavolejte později!

0900 700 650 - Linka:306

0900 700 650 - 2 EUR/min

Asae Soucitný Věštec

Asae

Den, v který jsme se narodili, není náhodou... Lidé od pradávna vědí, že celý život je ve spojení s čísly, které nemů...Více

OdhlášenProsím, zavolejte později!

0900 700 650 - Linka:500

0900 700 650 - 2 EUR/min

Laura Věštec

Laura

Léčitelka, zdravotní diagnostička, čínská terapeutka, psychoterapeutka a psychoanalytička, kinezioložkaa regresní ter...Více

OdhlášenProsím, zavolejte později!

0900 700 650 - Linka:405

0900 700 650 - 2 EUR/min