Zavolejte teď! 0900 700 650
Cena hovoru: 2 EUR/min
 
 
 

Říjen pro zdraví

Vše, co se kolem nás děje nás směruje k tomu, abychom více vnímali to, co nám napovídá vlastní tělo a abychom brali v potaz přírodní zákony a jejich změny. V říjnu tedy zaměříme pozornost jednomu z orgánů trávicí soustavy, a to žaludku.

 

O vlivu stresu  na lidský organismus jste se již mohli na našich stránkách dočíst několikrát a ani žaludek ho nesnáší. Proto je třeba dbát na to, abychom ho trochu šetřili. Co tedy můžeme udělat proto, aby náš žaludek v říjnu strádal co nejméně?

žaludek

Úkolem žaludku je, aby zpracoval jídlo, které je zdrojem výživy těla. To znamená, že bychom si na jídlo v prvé řadě měli udělat čas. Najíst se bez zbytečného spěchu (to znamená stresu) a bez vlivů, odvádějících pozornost od stolování jako je sledování televize či počítače. Pokud jde o složení stravy, měla by být pestrá, tepelně zpracovaná (včetně zeleniny), zařadíme také luštěniny, bylinky podporující trávení jako je řepík, kopřiva. Vhodné jsou jakékoliv polévky, a pokud máte možnost, taková dýňová obohacená o dýňové semínko a lněný olej se určitě stane vítanou a žádanou pochoutkou na vašem stole. 

Žaludek je podle orgánových hodin nejaktivnější mezi sedmou a devátou hodinou ranní. To znamená, že v tuto dobu bychom měli snídat. K snídani si dopřejte ideálně obilnou kaši, ale nic nezkazíte ani dobrou polévkou. 

Pokud jde o psychiku, je na místě sebeláska, harmonie a hlídat myšlenky, které se často ubírají negativním směrem. Snažte se hledat i ta pozitiva, svět přece není černobílý. 

A co si budeme povídat, prostředí, ve kterém jíme, hraje také velkou roli. Nádobí, sklenice, příbory, ale i prostírání či ubrousky. Dělejte si čas jídla příjemným a zajistíte to nejlepší pro svůj žaludek, potažmo i pro své trávení.

 
 
 
 

Další články

Čaroděj je v každém z nás

Čaroděj je v každém z nás

Své šamany měly, mají a asi i do budoucna budou mít nějakým způsobem všechny světové kultury, národy, ale možná i obce, města. Je jedno, jak se jim říkalo nebo říká, jestli chodí v obleku nebo v nalezeném kabátě. Zda je to mladá vzdělaná žena či babička kamaráda vašeho dítěte, stařenka se šátkem na hlavě. Spojují je určité zájmy - dobro pro člověka, pro svět a především pro přírodu. Zdraví, spokojenost a láska.

Více »

Velký a Vítězný

Velký a Vítězný

Jaký je rozdíl mezi únorem teď a před třiceti lety? Je teplejší, rozhodně uspěchanější, slavíme Valentýna. Pro někoho je únor Suchý, ale hlavně, že není Velký!

Více »

 
Malý tělocvik

Malý tělocvik

U lidí, kteří meditují nebo cvičí v určitých polohách, si můžeme všimnout zvláštních poloh rukou či jenom prstů. Těmto spojením se říká mudry a jsou součástí cvičení jógy.

Více »

 
Záhada a síla měsíčního kamene

Záhada a síla měsíčního kamene

Měsíční kámen je spojený s ženou, plodností a budoucností. Jeho mléčný svit ovlivňuje zdraví i emoce, Síla měsíce měla zejména pro východní kultury až posvátný význam.

Více »

 
Vizitka

Vizitka

Nehty, aniž bychom si toho zvláště všímali, jsou našimi vizitkami. Ruce jsou nejen pracovním nástrojem, ale ruku podáme při pozdravu, pohladíme, obejmeme díky nim, píšeme… prostě jsou v kursu. Pěstěné nehty jsou ozdobou každé ruky.

Více »

 
 
 
 

Nejlepší věštci

Pepik Inspirující Věštec

Pepik

Duchovní cestou kráčím od své dospělosti.Pracuji s Andělským tarotem a s kyvadlem. S láskou a pokorou jsem připraven ...Více

OdhlášenProsím, zavolejte později!

0900 700 650 - Linka:321

0900 700 650 - 2 EUR/min

Nikita Inspirující Věštec

Nikita

Karty dělám 30 let. Mám mnoho zkušeností s lidmi, se kterými jsem během své praxe řešila velké množství životních sit...Více

OdhlášenProsím, zavolejte později!

0900 700 650 - Linka:792

0900 700 650 - 2 EUR/min

Leni Maria Přímočarý Věštec

Leni Maria

Pracuji s crowleyho tarotem, andělskými kartami, energiemi, numerologií a výkladem snů. Zabývám se poradenstvím v obl...Více

OdhlášenProsím, zavolejte později!

0900 700 650 - Linka:474

0900 700 650 - 2 EUR/min

Zoran Inspirující Věštec

Zoran

Život môže byť ťažký. Niektoré dni môžu byť naozaj drsné, ale musíme sa snažiť na to, aby sme každý deň skončili s po...Více

OdhlášenProsím, zavolejte později!

0900 700 650 - Linka:523

0900 700 650 - 2 EUR/min